şükela:  tümü | bugün
  • çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanıymış. bugün tv'de bir programda çocuğun otizmli ya da atipik otizimli olmasının nedenini, çocuk içeriden "annee" diye seslenirken, annenin mutfaktan "ne var" diye yanıt vermesi olduğunu iddia etmiş. he canım hee..
  • bir tommix, texas degil.
  • net söylüyorum ekranlardan uzak durması gereken doktor. neden?

dün ece erken'in programına çıkıyor ve konuşma gerçekleşiyor.

ece erken: benimki yumurta yemiyor. alerjik. 1 yaşından sonra başlayacam.
    hayri: ama protein yapısını bozarsınız.
    ece: ee, ne zaman verecem, alerjisi olan çocuklar ne zaman yiyecek yumurta?
    hayri: başka yumurtalar kullanacaksın. bıldırcın yumurtası verebilirsin mesela. haftada bir iki gün.
    ece: hımm, bıldırcın deneyeyim tamam.

ayrıca sonrasında konu süt ve süt ürünlerine geliyor. yumurta tüketemeyen bir çocuğun inek sütüne karşı alerjisinin olması yüksek ihtimaldir. yayında söylediği peynirlerin bir çoğunu tüketmesi alerjiyi tetikler.

bu arada ece erken'in çocuğuda süt ve çoklu gıda alerjisinden muzdarip. besin alerjisi olan bir çocuğun yumurta yemesi düşündüğünüzden çok daha riskli bir durum oluşturabilir.

ayrıca:
    https://youtu.be/juqlk6uqlx4?t=2691
    yayına bağlanan bayan çocuğunun süt ememediğini, gaz sorunu yaşadığını ve süt içme sonrasında kızarıklar oluştuğunu söylüyor. bu da alerji belirtisi olma ihtimali yüksek bir belirti. fakat doktor şahıs bunuda es geçiyor.

ece erken ile olan diyaloğu ise şuradan izlenebilir: https://youtu.be/juqlk6uqlx4?t=3402

ece umarım çocuğuna bıldırcın yumurtası vermemişsindir. çünkü bu ciddi sorunlar yaşamasına sebep olabilir. kendisini tanıyan veya ulaşabilenler bu konuda bilgi verirse çok mutlu olurum.

gastroenteroloji konusunda profosyonel olmayan bir doktorun alerjik çocuklar hakkında bu denli bilgisizce açıklamalar yapması son derece sakıncalıdır. hayri bey siz ne yaptığınızın farkında mısınız?
  • tıp diplomasını nereden aldığını merak ettiğim, tribünlere oynayan, türk milletini çok iyi çözmüş şahıs.

yaklaşık 3 yıl önce denk geldiğim atv'de katıldığı sabah programında konu anne sütü. kendisini ilk defa orada gördüm. daha önce hakkında okuduğum herhangi bir yazı, yorum vs. yok. yani konuşmasını herhangi bir ön yargım olmadan dinliyorum.

"anne sütünü arttıran 3 tane besin vardır. (içses: neler acaba bunlar?)
    1. süt (evet mantıklı)
    2. hurma (hmmm, olabilir)
    3. zemzem suyu (wtf)"

bu adam doktor unvanıyla hasta bakıp tedavi uyguluyor. utanmasa süt muskası yazıp kurşun dökecek. bana zemzem suyuyla ilgili yapılmış bilimsel bir çalışmanın, kontrollü bir deneyin sonuçlarını gösterene kadar kendisiyle ilgili fikrim değişmeyecek.

yukarıda bir arkadaş bu gibi kişilerin ekranlardan uzak tutulması gerektiğinden bahsetmiş. televizyonda boy gösterdikten sonra muayene ücretine anında zam yapılmasından bahsetmiyorum bile.
  • yasadışı organ nakli yaparken yakalanmış doktordur
    kaynak
  • israilli bir vatandaşa suriyeli bir vatandaşın organını kaçak yollarla nakil ederken yakalnmış yrd. doç, medicalpark bahçelievler hastanesi doktoru
    (bkz: vaybe)

https://www.youtube.com/watch?v=3p35nmzwhdq
  • kızımın doktoruydu.
    şifa verdiği insanları eğer iddialar doğruysa büyük hayalkırıklığına uğratmıştır.
    oysa ki zaten oldukça tanınmış, hastalarının takdirini kazanmış ve talep gören bir doktordu.
    allah insanları şaşırtmasın.
    daha çok para kazanma hırsı insanı bir anda itibarsızlaştırabiliyor ve güven kaybettiriyor. üzüldüm...
  • 2 oğlumunda doktoru yıllardır tanıyorum.
    alternatif tedavi yöntemleri arayan, ilaç yazmamaya çalışan bir doktordu. ücret almadan tedavi ettiği bir sürü hastası var. umarım hata yapmamıştır. kaldi ki para derdi olmayan amacı para olmayan biriydi. hayat çok garip bu saatten sonra hiçbir şey kendisi için eskisi gibi olmayacaktır.
  • cocuk doktoru olarak nasi bobrek nakli yapacakmis merak ettigim doktor. organ naklini her genel cerrah bile yapamaz, uzmanlik gerektirir.
  • bunun 2 tane kız çocuğu vardı onlar da gözlüklüydü kendi gibi. havalimanında müşterimdi kendisi . bir soyad birine bu kadar mı yakışır? swh