şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ıtri koşar gibi, aynı meslek erbabından bir zât. sesi daha çok dini motifli belgesellere, şiirlere, dualara gidiyor. bir de genelde öğüt veren dedeleri seslendirir bu abi.

  tek tek anadolu'daki vilayetleri tanıtan buram buram anadolu adlı pre-tgrt yapımında bir güzelliğe denk geldiğinde "yaradan ne de güzel yaratmış" diye iç geçirişi unutulmazdır.

  hakkında ne benim, ne internetin pek bir bilgisi var.
 • çok hoş bir tonu vardır, insanın ruhunu okşar bu adamın sesi. ensesini uyuşturur. göbeğini sarsar.
 • ajans yıldırımın piyasaya sürdüğü kabe de hatim duasi isimli vcd'de, kabe imamı suud es sureymin okudugu duanın orijinal halinden sonra turkçesini okuyan - ama cok hoş bir ses tonuyla- zat-ı muhterem.
 • kendine has ses tonuyla, insanları derinden etkileyen zat-ı muhterem.
  daha çok, dini içerikli yayınlarda (kaset,vcd,cd vs.) sesine rastlamak mümkündür.
 • bir kaç sene evvel stvnin ramazan münasebetiyle bir camiide çekilen, kur'an-ı kerim'in ve mealinin ardarda okunduğu mevsimlik bir programda başında takke, önünde rahle kur'an mealini okuyorken gördüm onu ilkin. şaşırmıştım elbet; ummadığım kadar yaşlı idi. fakat sevecen bir yüzü vardı.
 • şu sıralar radyo feza'da günde 24 saat kuran okuyan seslendirme sanatçısı. daha doğrusu bi kere okumuş ama sürekli olarak "repeat all"da.
 • türkiye'nin en iyi seslendirme sanatçılarından biridir. dini programlar haricinde, 80lerin sonu 90lar civarı türk filmlerinde dublajları var. birkaç filmde cüneyt arkın'ı seslendirdiğine şahit oldum..
  kendisinden daha iyi yararlanmamız lazım.. bir metin nasıl okunur, sese hakim olmanın incelikleri gibi konularda dersler konferanslar düzenlenmeli, bu büyük adamın yetişecek yeni sunuculara mutlaka katkıları olacaktır..
 • sesini ne zaman duysam aklıma tgrt kasetleri gelir ve zihnimde de salih kırmızı'nın yüzü belirir. ilk kez az evvel kendi sesiyle bir şeyler okuduğunu gördüm. inanamadım, gözlerim salih kırmızı'yı aradı ve bir yerlerden salih kırmızı'nın hayri küçükdeniz'i seslendirdiğini düşündüm.
 • geçen akşam bir kanalda denk geldim, komşum bir katil filminde bruce willis dublajı yapıyordu.. bir hayranı olaraktan bu olay çok hoşuma ve garibime gitti.. willis'in deil, hayri abinin hayranı olarak diyoruz tabi ki..

  garibime gitti derken kendisini hep "sallalahu aleyhi vesellem, allahu teala" gibi kalıplardan duyduğumuzdan; "bir martini alır mısın?", "kahrolası, senin kafanı koparacağım", " üzerini giyinebilirsin" gibi şeyleri duymaktan bahsediyorum..

  ha bir de, neden şöyle bir ajansla bir projeye belgesele girmiyor acaba diye merak ediyorum..
 • kendisi yıllar önce tgrt'nin yayınladığı tiyatrolarda ve zaman yayıncılık, asır ajans giz ajans gibi firmalardan çıkan bant tiyatrolarında çokça seslendirme yapmıştır.