şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul üniversitesi atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi enstitüsü'nde doktor araştırma görevlisi. yakın dönem eğitim tarihi, sosyal tarih, osmanlı kadın hareketi ile ilgili bilimsel çalışmaları vardır. ayrıca, kitapkurdu/kitapsever olması onun takdir edilesi özelliklerinden biridir.

  ayrıntı için:
  http://www.istanbul.edu.tr/…siler/hayrunisaalp.html
  bakılabilir.
 • habertürk'te türkiye'nin nabzının 10 kasım'a özel programında heyecandan titreyen sesiyle ve ara ara söyleyeceği şeyi unutmasıyla es verip sunucuya tatlı tatlı bakışıyla akılda kalan sempatik genç tarihçi. programın sunucusu didem arslan'ın da yüzünde hoş bir tebessüm oluşmasına neden olan bu güzel heyecanını umarım bir ömür kaybetmez. üniversite'de atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi dersini boynundaki fularından başka bir esprisi olmayan esat arslan gibi hissiz, heyecansız, ultra narşist bir megalomani vakasından alma talihsizliğini yaşayan birisi olarak kendisinin öğrencilerine cidden imrendim.
 • ya arkadaş, bilimsel birşeyler yazmak isterdim, ciddi olmak isterdim bir akademisyenin sayfasında ama...

  ama sen nasıl bir güzelsin ya, sabahtan beri işimi gücümü bıraktım kendisini izliyorum. ben seni daha önce niye görmedim ya! böyle bir güzellik böyle bir afet olabilir mi? sen akademisyensin kendine gel, ne o tatlı bakışlar, konuşmalar, bu ne güzellik..

  hocam kusura bakma, dediğim gibi ben de yukarıdaki arkadaşlar gibi ciddi yazmak isterdim ama senin bu güzelliğin benim suçum değil ki. maşallah.

  tanım: tarihçi akademisyen