şükela:  tümü | bugün
  • hayko cepkin'in ismine yakışır şekilde böğürdüğü şarkısıdır. güzel olmuş.
  • bu şarkının bitişi ve 2. şarkının bağlandığı nokta beni benden aldı.

(bkz: hayvaaağ2n)
  • yine harika bir parça olmuş son zamanlarda bu kadar sert parça yapmıyordu bu çok iyi oldu.
  • çok beğendiğim yeni hayko şarkısı. klavye, sonundaki yavaşlama nakarat on numara beş yıldız olmuş. tekrar tekrar dinliyorum. 3.30'dan sonrası beni benden aldı. sanırım sözleri şu şekilde;

uyan!
    uyansın içindeki hayvan!
    insan dünyaya bir kambur
    senden değil ise hemen vur
    ister tüket ister öldür
    üreyen nasıl olsa çoktur
    alıp götürsünler beni hiç sevmedim bu alemi her gün talan her gün ziyan
    seyrettikçe
    uyan
    uyansın içindeki hayvan
    vicdansız bir alem olmuş
    kendinden gayrısı yokmuş
    katlettiğin alem benim
    her boka bahanen çokmuş
    dünya fani ölüm ani
    unutmaya yok hiç mani
    insanoğlu insan diye
    küfrederken uyan
    uyansın içindeki hayvan
    aldın verdin sen beni yendin
    alamazsın beni yenemezsin
    dinle hayat sessizce ağlıyor
    gözlerinin önünde kanıyor
    haşa hissetmektir senin vazifen
    kutlayamayacağın bir zafer ol
    son ver ezip etmesinler eziyet
    nefesin yettiğince direnen ol
    uyan
  • muhteşem. bu şarkıya başka hiçbir şey söylenemez. özlemiştik hayko cepkin'in böyle gaz parçalarını ilaç gibi geldi. hayvaaağ2n da bir o kadar muhteşem olmuş.
  • bohemian rhapsody adlı parçaya selam çakmıştır.
    edit: klip
  • az evvel spotify'da keşfedip geldiğim şarkı.

nazarımda hayko'nun en gaz şarkısı, hep böyle bir yarım kalan brutaller, coşayım derken içte patlamalar oluyordu ama bu şarkı 1-2 arka arkaya dinleyince nasıl yürüdüğümü farketmedim, içimdeki hayvanı uyandırdı, hayvan gibi dinliyorum.
  • genel soundunu ve kompozisyonunu beğenmediğim şarkı. tanışma bitti albümünde reyis çıtayı o kadar yükseğe çıkarmış ki şimdi kendi çıtasını geçemiyor bence. tanışma bitti albümündeki bütün şarkıları (introları dahil) abartısız bin kere dinlemişimdir. yıllardır dinliyorum, hatırlamışken açtım şimdi de dinliyorum. albümdeki her şarkının her saniyesi insanda heyecan uyandırıyor, tekrar tekrar dinlemeye doyamıyorum.

yine sakin olmam lazım albümü başlı başına özel bir karakter taşıyor, çıktığı yılı da göz önünde bulunursak sound yine gayet başarılı ancak kompozisyonlar çok vurucu, hepsi derinden/içten.

tabi hayko ağabeyin her daim üretken olması sevindirici ancak gönül isterdi ki başta yakaladığı çizgiyi genç, ufku geniş müzisyenlerle birlikte daha da ileriye götürseydi.

bütün bunlar subjektif yorumlardır, yıllardır müzik dinlemek hayatımın önemli bir parçası olmuştur ve hayko cepkin de her daim playlistimde bulunmuş benim için kıymetli bir sanatçıdır.
  • hayko'nun yeni mucizesi.