şükela:  tümü | bugün
  • neden hayvan çığlıkları hissetsin ki? doğanın ekolojik bir dengesi var, hiyerarşi var. piramidin en alt sınıfında bitkiler var, bir üstte hayvanlar ve en üstte homo sapiens , yani biz varız. eğer ki et yemeseydik, zihin gelişimimiz ilerlemeyecekti ve bugünkü modern insan formuna erişemeyecektik. yani bunu düşünebiliyorsak bile, atalarımızın et yemesine borçluyuz.
  • kuzu külbastı yedin mi gurban? (bkz: swh)

edit: ne verim abime?
  • (bkz: sebze çığlıklarını duymadığı için meyvesini (çocuklarını) yiyebilen insan)
    (bkz: sebze çığlıklarını hissetmeden ot yiyebilen insan)

düzeltme: başlığı açan ot beyinli kaçmış. kabaca ailesinin onu vejeteryan büyüttüğünden veganlığa geçişi kolay olmuş. 6 yıldır veganmış felan fıstık işte. hee bir de yazdığı yazının içinde "ineklerin boğazlanma seslerini duymuyorum artık et yemeyip vegan olunca" felan da demişti. ona diyorum ki: sen vegan olamazsın, olsan olsan vagon olursun.
  • sırf çığlık atmıyor diye bitki yaşamına son verilmesini normal karşılayan canlılar tarafından eleştirilir genelde.
  • az sonra döner yiyeceğim mesela.
  • normal insandır.

eğer hayvan çığlıklarını duyuyorsanız derhal bir psikoloğa görünün, sizde sorun vardır.
  • ağaçların, toprağın çığlıklarını hissetmeyen vegan oluşumları.

topraktan koparılan sebze ve meyvelerin anasından koparılmış bir kuzu gibi değil mi ?
    belki bir maydanoza şans verilse daha heybetli olacak, belki turp yer altında bir katman olacak, belki havuç yer altında devasa birşey olacak.
    bu vahşete ortak olma.
  • insanların çığlıklarına duymamazlık edilen bu dünyada takıldığın durum ilginç.ben duyarımı kasayım,linç gelirse gelsin.
  • evrimsel süreçte et yemenin bize sağladığı avantajları bilmeyen bir insanın, omnivor beslenen insanlara karşı sarf ettiği sözlerdir.

insan omnivor beslenen bir hayvandır, eğer sen sadece vegan besleniyorsan tebrik ederim umarım b12 vitamini temin ediyorsundur. vejetaryan beslenmenin aşırı sağlıklı olduğu biliniyor, ancak sadece bu yüzden üstün olduğunu düşünüyorsan tamam arkadaşım üstünsün bizden. bravo.

ben de hayvanlara yapılan zulümden hoşlanmıyorum, ama bunu sen ve ben kavga ederek çözemeyeğiz yine bilim çözecek. laboratuvar eti yemeyi sabırsızlıkla bekliyorum ben açıkçası, sonra da “organikçi” arkadaşlar böyle başlık açacak muhtemelen.

insanlar kendi bildikleri doğruları yaptığı için, kendilerini üstün olarak görmeyi bırakabilse keşke.