şükela:  tümü | bugün
  • fırat adlı bir abimizdir.

aydın'da yıllardır sokak sokak dolaşıp hayvanlara mama dağıtan bu abimiz kendisi ordan ayrılmadan gelen ve amacı o bölgedeki hayvanlara sopayla saldırmak olan bir çomarı tek yumrukla yere serip kapıya bağlamıştır.

anladığım kadarıyla olay şöyle oluyor, bu çomar geliyor burda mama verme cart curt bağırıp çağırıyor, fırat abimiz de alttan alıyor tamam abicim ama onlar da canlı vs. diye anlatmaya çalışıyor. daha sonra çomar elindeki sopaya güvenip abimizin koluna falan vuruyor, ona da ses çıkarmıyor ama en son "köpek değil mi lan sen yokken hepsini öldüreceğim" dediğinde abimizin sigortalar atıyor ve çomara asfaltla french kiss yaptırıyor.

içimizin yağlarını erittiği için kendisine teşekkür ederiz.

video

edit: aksiyon 2:55'ten sonra başlıyor.

edit 2: tek yumrukla öyle yere serilmez diyenlere abimizin profilini incelemelerini öneririm. kendisi belliki uzun yıllardır amatör olarak boksla ilgileniyor ve yapılı birisi.

edit 3: bazı yazarlardan bunun viral bir çalışma olabileceğine, fırat abimizin de zaten reklamcı olduğuna dair bazı mesajlar aldım. arkadaşlar komik olmayın. bu adam istanbul'daki super karizmatik ismi olan reklam ajanslarından birinin sahibi ya da çalışanı değil, aydın'ın ufak bir ilçesinde bildiğin reklamcılık yapıyor: açık hava reklam ürünleri, tabela mabela billboard, vs... bir hayvansever olarak 5 senedir kendisinin aydın'da geceleri sokak hayvanlarını beslediğini biliyorum. zaten bu ilk videosu değil, aydın'daki hayvan dostları adlı facebook grubunda yıllardır video paylaşımları yapıyor. ben de yıllardır kendisini ve videolarını takip ediyorum ama bu şans eseri çok popüler oldu.

debe editi: hayvanları sevelim, koruyalım. sokaklarda milyonlarca hayvan insanoğlunun katlettiği doğalarında yaşama savaşı veriyor. imkanınız varsa onlara bir kap mama, su verelim. karınlarını doyurmaya imkanınız yoksa da onlara ihtiyaç duydukları sevgiyi verelim. tüm hayvanseverlere sevgiler.
  • köpekler zaten sopalıyı gördüğü gibi kaçıyor. demek ki bu ilk vukuati değil.

ayrıca sopalı "hayvanlardan daha hayvan" olduğu için, hayvansever arkadaşımızın hayvan severliği de kalmamıştır. *
  • takdir ettiğim adam.köpeklere mama verdiği yere zincirleyip kafasından aşşağı köpek maması dökecek sandım ama insaflı çıktı.ellerine sağlık.
  • saldıran adam köpekleri dövmek için geliyor, fırat sert karşı çıkıyor.
    ilk önce sopa ile fırsat sert'e vuruyor adam.
    dikkatli bakarsanız koluna sopa ile vuruyor yani.
    fırat sert sonrasında adamı dövüyor.
    adam sopa ile geldi kopekleri dövecek ben bunu doveyim diye dalmıyor adama.
    görüntülerden anlaşılan adamla konuşmaya çalışıyor ilk önce fakat adam fırat sert'e sopa ile vurduktan sonra fırat abimiz adamın ağzını burnunu kırıp kapıya bağlıyor.
    evet kapıya bağlıyor.
    gereksiz bir şiddet olsa lafım olurdu ama, hak ettiğini vermiş adama.
    iyi yapmış, eline sağlık.
  • helal olsun dedirten olaydır. bize denk gelmez ki böyle eli sopalı adam varsa yoksa mıy mıy konuşup giderler
  • güne daha güzel devam etmeyi sağlamış insandır..

şerefsize bak sen, ulan hadi köpekleri kovaladın onu normal bir orospu evladı olmana bağladık. peki, ne sikime elindeki sopaya güvenip sana güzel güzel laf anlatmaya çalışan bir adama vuruyorsun durup dururken? resmen gözlerime inanamadım amk. herif dan diye indirdi la sopayı adamın koluna. çocuk yine sabırlıymış, 2-3 tokattan sonra bi' iple bağlamış tasma niyetine ibret olması için, ben olsam o sopayı herhalde götüne sokardım..
  • imi hitlir di hiyvinsivirdi :(

duyarcılığınızı sikim. amk ülkesinde o orospu çocuğu o sokaktaki hayvanların tamamını zehirleyerek ya da döverek öldürse devlet kılını kımıldatmaz. siz de gelin burda ağlayın mafya racon hitler. devlet görevini düzgün yapsa sizin böyle ağlamanıza gerek kalmayacak ama kapasiteniz bunu anlamaya yetmiyor işte.
  • savunma sanatlarının ne denli önemli olduğunu tekrar hatırlamamı sağlamış hayvanseverdir.

hepimiz şöyle tek yumrukla yere serebilsek bu tipleri mesela, tek yumrukla olmasa bile ne bileyim sinmesek, karşılık versek, insanca iletişim kanallarını kapalı insanlara anladıkları dilden konuşsak. bak o zaman kimsenin hayat tarzına müdahale edebiliyorlar mı yada hayvanlara zarar verebiliyorlar mı.

hümanizm bu toprakları terk edeli çok oldu.