şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dayak yemek zorunda kalmış kuşaktır. o zamanlar küçüktüm. internet yeni yeni gelmiş, 56 kpbs ler 146 lar gırla gidiyordu. babam'ın bi ara ixir internet paketinden almıştı, nasıl sevinmiştim. ama her şeyin olduğu gibi o paketinde bir sonu vardı ve o son geldikten hemen sonra şeytani numara 146 beni içine içine çekmişti. ne olduysa ondan sonra oldu. sene kaçtı bilmiorum ama faturanın o zaman çok büyük bi meblağ olan 157 milyon tl geldiğini çok iyi hatırlıyorum. hatırlamadığım bir çok şey ise, babamın faturayı gördükten sonra bana attığı dayaktan sonraki 8-10 saat..
 • 146 fenomeni vardı.
  çook girerdi çook.
  türkiye sanılanın aksine pahalı bir ülkedir.
  bu kuşak da bahtsız bir kuşaktır.
 • 33.6 kbps ile gigabyte'lık dosyalar indirmiş kuşaktır.. "kablonet diye bişey varmış olm" çığlıkları atmak, sonrasında ise "ama bizim bölgede yokmuş" üzüntülerine gark olmaktır..
 • hem telefon hem de internet parası ödemiş sömürülmüş kuşaktır. yok böyle birşey deli paralara aldığımız internet paketleri yetmezmiş gibi birde üstüne ödediğimiz uçuk telefon faturaları. aileden duyulan azarlar da cabası. ama o zamanın koşulları olsa gerek bunlar bizi hiç etkilemezdi. ee bulunmaz bir nimetti internet...
 • (bkz: 146)
 • (bkz: lagaluga.com)
  (bkz: kahkaha.com)
  (bkz: grafi2000)
 • superonline ile bir donemi cok yakin gecirmis kusaktir.
  sevgili gibiydik resmen, günde 3-4 kez konusmasak bir seyler eksikmis gibi gelirdi.
  gerci konusuyor olmamizin sebebi de bir seylerin eksikligiydi.
  oyle de paradoks, oyle de tatli, oyle de kufurlu bir iliskimiz vardi.

  gel zaman git zaman,
  gelen gideni aratti, turk telekom ile cikmaya basladim. kopamiyoruz halen daha.
  (aradaki 146 anlik beraberliklerimi saymiyorum, zaten o cok fazla hesap odetiyordu bana)
 • bu da benim yerime yaş itibari ile abimin katıldığı kuşaktır. yine ekmeğini ben yemişimdir.

  (bkz: #16403578)
 • modem baglanmaz da baglanmazken, "bilgisayar belki ben bakarken yapamiyodur" deyip iceri gittigimi bilirim.

  ille de olmuyorsa 146 cevrilir, gote kacmasi kar$iliginda da olsa icq'dan, irc'dan geri durulmazdi.

  hatta sevgilinin omur boyu olan superonline $ifresi ele gecirilir, ayrildiktan sonra bile takilinirdi. malum, ekmek aslanin agzinda.

  ilk olarak adsl edinip bilgisayari gece bile kapatmayabilecegimi gordugumde beynim uzun sure idrak edemem$ti bunu. halen cok uzun sure internet ba$inda durunca garip bir eziklik, bir sucluluk hissediyorum. sanki her an annem odama dalip "yeter bak hala uyumami$sin" diyecek veya ay sonunda gelen faturayla "allahim aileme 9575758 milyor odetiyorum" hissine kapilacakmi$im gibi.

  adsl olsun, kablonet olsun bunlarin degerini bilen, torrenti, emule'u sonuna kadar somuren bir neslildir bu ku$ak. olm bedava lan.
 • hayvanlı porno indirmenin sonucunu yaşamış kuşaktır. kaşınmışsınız olm.