şükela:  tümü | bugün
 • cevre ve orman bakanligi tarafindan cikarilan 5199 sayili ve 24 haziran 2004 kabul tarihli yasa.

  cogunlukla belediyeleri baglayan yasanin cevre ve orman bakanligi tarafindan cikarilmasi buna karsin belediyelerin bu birime bagli olmamasi da baska bir mevzudur.
 • hak mak yok ortada. sadece hayvanların emeklilik hakkı var yeni olan. konu hak olduktan sonra ne farkeder ki insan hakkı,hayvan hakkı. hepsini aynı zihniyet hazırladıktan sonra.
 • pek çok hayvan hakları savunucularının ve hayvanseverlerin kanayan yarası olan yasadır. kanayan yaradıri çünkü çok eksik. para cezasıyla yırtma durumu var bildiğim kadarıyla. hayvanların hayatı bu kadar ucuz olmamalı. partiler seçmen kazanmak için kırk takla atacaklarına, hayvanlar için birşeyler yapmayı taahhüt etsinler. bunlar iç tüzüklerinde belirtsinler. okumayan kesimden değilim. gerekirse tek tek tüm parti program ve iç tüzüklerini araştırır, okur, gene de bilgi sahibi olurum üşenmem.

  gerek muhalefet, gerek siyasi erk bu konu üzerinde dursun artık. hayvanlar, biz onları kesip biçelim, zulmedelim diye yaratılmadılar. haklarını arayamacaklarına göre, biz onların haklarına saygı duymalı ve genişletilmiş bir yasa ile garanti altına almalıyız.

  sözlüğü takip eden ne kadar siyasi parti üyesi, çalışanı, yazılı ve görsel medya sorumlusu varsa, genel merkezinde bu taleplerimizi iletsin.
 • kendileri icin yasa cikarmaya biraz ara verip; basta bi insan olarak, su iskencelere, tecavuzlere, caniliklere maruz kalan, savunmasiz hayvanlar icin acilen bi ceza duzenlemesi yapilmasinin sart oldugu, cok gec bile kalinmis yasa.
 • hayvanların yaşam hakkını savunması gereken yasa.

  yasada yapılacak değişiklikle sokak hayvanlarının toplanıp, barınaklarda hapsedilip, katledilmesini önerilmektedir.

  geç olmadan dur demek için imzala
 • hayvan hakları yasasıyla ilgili imzalamamız gereken çokzel bir kampanya var.

  buradan imzalayabilirsiniz
 • " açıkça ifade ediyorum ki, dicle’nin kenarında kurdun kaptığı bir koyun bile benim mesuliyetim altındadır." diye gariban babası edebiyatı yapan tayyip erdoğan'ın ülkesinde, mazlum canlılar daha ne kadar vahşete maruz kalıp, bunların katilleri ve tecavüzcüleri daha ne zamana kadar 97 tl para cezasıyla vahşetlerine devam edecek, lan birisi bir şey yapsın artık, allah rızası için!

  çok acil geçmesi gereken yasa, çok acil. yoksa bu halk, kendi cezasını kendisi verecek bu hayvan düşmanlarına.
 • acilen çıkması gerekirken, akp'nin hala neyi beklediğini anlamadığımız buhar yasa. ortada vahşice öldürülen canlar varken, para cezasıyla içinden çıkılacak durum değil bu. vaziyet kötü, vahşetin dozu artıyor sürekli. hayvanlarına şiddetinin boyutu ve yoğunluğu gittikçe artan bir ülkede insanlar da güvende olamaz. bugün sokaktaki kediye, köpeğe, kuşa vs eziyet eden, yarın ilk fırsatını bulduğunda bunu insana da yapar. yazmaktan, söylemekten dilimizde tüy bitti tüy. sabrımız taşıyor, hayvan haklar yasası çıksın hemen. yeter artık.

  son vahşet için;

  (bkz: erzincan ordu evinde kediye işkence eden asker)
 • neden hala beklendigini anlayamadigim yasa. en az 1 yildir sosyal medyada ve basinda ciddi ve azimsanmayacak bir talep var. gercek bir yasa cikmasi icin engel ne? ohal sebebiyle bir suru kanun ve yasa beklemeden, bir gunde cikmisken; kimin neyine dokunuyor da su yasa duzenlenmiyor?