şükela:  tümü | bugün
 • başlattığımız kampanyadır.

  lütfen destek olarak dostlarımızın sesini duyurmamıza yardım edin.

  change.org'un bir işe yaramadığını düşünenler için edit: ses çıkartmak isteyip çıkartamayanlar, haberi bile olmayanlar bu tür imza kampanyaları ile meseleden haberdar oluyor, cesaret buluyor. imzaların bu gibi meseleleri toplumun gözüne sokmak gibi bir amacı var.
  bu gerçekleşince de zincirin halkaları gibi, akıp gidiyor. buna inanıyorum.

  edit2: (bkz: hayvan haklarını savunana kurban bayramı argümanı)

  --- spoiler ---
  “insan düsünen bir hayvandır"; bu lafı kaç kere duydunuz? peki ya "hayvan herif" lafını? birincisi biyolojik bir gercekliğe dayanırken ikincisi ise hakaret amacıyla kullanılıyor. peki neden? hayvan herif kalıbının hayvanların yaptıklarından esinlenerek değil de, insan hayvanının insanlığa sığmayan davranışlarından dolayı kullanıldığını düşünüyoruz. çünkü biz bugüne kadar gece ıssız bir sokakta genç bir kıza tecavüz eden köpek görmedik. beşi birden toplanıp yol kesen haraç toplayan kedi görmedik. yuvasını yaparken malzemeden çalan karga görmedik. insanların dişlerini söküp kolye yapan fil görmedik. bu eylemlerin hepsini her gün yüzlerce hatta binlerce insan yaparken bu insanlara karşı hayvan ifadesi kullanılması insanlara değil, hayvanlara hakarettir.

  son günlerde artan hayvana şiddet haberlerini üzülerek takip ediyoruz. bu haberlerin artması bize sesimizi bir yerlere duyurma ihtiyacı hissettiriyor. insanlara bahşedilen aklın kendisinden aciz varlıklara zulmetmek için kullanılmasına karşı harekete geçmek istiyoruz. hayvanlarla aramızdaki adaletsizliği yok etmek istiyoruz. özetle; hayvanlara karşı işlenen suçların insanlara karşı işlenen suçlarla bir tutulmasını istiyoruz.

  hayvanlara işkence etme hakkını kendinde görenlerin ağır psikolojik sorunları olduğunu biliyoruz. ama gündelik hayatta her insanın psikolojik değerlendirmeye tabi tutulup önlem alınması imkansız. bu yüzden diyoruz ki; hayvanlara karşı işlenen suçların cezası para cezası ile kısıtlı kalmasın, ağırlaştırılsın. bu hayatta hiçbir cezanın durduramayacağı kadar gözü dönmüş ve akli dengesi bozuk insanlar olduğunun farkındayız. hiç değilse yanına kar kalacağını bildiği için hayvanlara eziyet edenler bilsinler ki kurbanlarından çok üstün gördükleri hayatları yapmayı düşündükleri eylemden sonra dört duvar arasında geçebilir.

  siz de bizimle aynı fikirdeyseniz ve ödül gibi cezalar değil de daha caydırıcı kanunlar istiyorsanız kampanyamıza destek verin. hayvanın insanla olan mücadelesinde yanımızda olun.
  --- spoiler ---
 • desteklediğim kampanyadır. masum hayvanlara yapılan işkence ve öldürmenin cezası hapis cezası olmalıdır. bu konu meclise taşınmalıdır.
  (bkz: up)
 • insanlara küçük yaştan itibaren zorunlu olarak hayvanları sevme eğitimi verilsin.
 • hepimizin destek olması gereken kampanyadır. bu konunun sonuna kadar takipçisi olmalıyız.
 • (bkz: up)
 • gündemde kalması gereken bir başlık. (bkz: up)
 • sevgili sayın yüce milletvekillerimiz tatilden dönerse artık bir zahmet çıkartsınlar şu yasayı bu kadar zor olmamalı.

  t:desteklediğim kampanyadır.
 • sadece artırılmasın, ağırlaştırılsın. bu suçu işleyen çocuksa ailesi de kontrol edilsin, varsa diğer çocukların durumu uygun şekilde sorgulansın ki suç engellensin.
 • gerekli her türlü ağır cezayı desteklediğim kampanya.
 • daha çok ses getirmesi gereken kampanya. bu ruh hastalarını sapkın dürtülerini uygulamak şöyle dursun, onların hayalini bile kurmaktan caydıracak cezalar olmalı.