şükela:  tümü | bugün
  • hayvanları öldüren şerefsizlere 2 - 5 yıl, yaralayana 1 - 3 yıl ceza verilmesi için mhp lideri kanun teklifini sunmuş. öncesinde böyle bir ceza hiç yoktu. en azından bir adım atılması iyi oldu.

şimdi bu namussuzlara yeter mi ? kesinlikle yetmez. insan öldürme ceza oranlarının yarısına tekabül edecek şekilde düzenlenmesi şarttır. çünkü alınan ceza çok büyük ihtimalle para cazasına çevrilecektir.

son 1 yılda duyduğum işkence haberleri beni yaşamdan soğuttu. bu adi şerefsiz ruh hastalarına gereken ceza düzenlemesini bir an önce yürürlüğe girmesi lazım.

kaynak; https://www.cnnturk.com/…hipsiz-ayrimi-kaldirilacak
  • para cezasına cevrilemeyecek bir ceza olması ve kabul edilmesi gerekir.
  • çok cimri davranmışlar. eğer para cezasına çevrilmezse hiç yoktan iyidir diyeceğim. ama yetmez. çok mu zor hayvan öldürene 15 yıl vermek? hayvan canı alan hiç eli titremeden insan canı da alır.
    haaa bana kalsa müeebbet olmasını isterdim. bu psikopatlar kesinlikle islah olmazlar. bir kere yapan hep yapar.
  • adam öldüren katiller o kadar icerde yatmıyo. bence insan olmuş hayvan olmuş fark etmez en hafif yaralama bile hapis cezası ile sonuçlanmalı.
  • duruşmalara takımelbise ile gelip, iyi halden filan, para cezası ile yırtarlar.
  • arkadaşlar hayvanları öldürene hadım,işkence yapanlara ise idam verilmelidir,

hayvanlar insanlardan daha güzel varlıklardır.
  • kızmayın lütfen ama bir hukukçu olarak soruyorum;

sahipsiz hayvan ayrımına biz de karşıydık ama böyle kanun teklifi olmaz. karınca'dan sineğe, her türlü haşereden yılana, çiftçinin ekinine dalan yaban domuzundan deniz anasına kadar her türlü canlıya hayvan diyoruz. bunlar da eskiden sahipsiz hayvan statüsünde olduklarından bunları gönül rahatlığı ile öldürebiliyordu insanlar.

demem o ki sadece kedi köpek mi diyecekler çok merak ediyorum. yukarıda saydığım hayvanların öldürülmesini nasıl ayıracaklar? kanun teklifini tam olarak bilen varsa atsın bir inceleyeyim çok merak ettim.

(bkz: sinek öldürene 3 sene hapis) gibi başlıklar açılmasın diye yazıyorum yanlış anlamayın.
  • kedinin derisini yüzeceksin köpeğin gözünü oyacaksın cezan bu olacak öyle mi, üste para verseydiniz?
  • şimdi kasaplar düşünsün dedirten uygulama