şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayvan öldürmekle insan öldürmenin çok da farklı olmadığını düşündüğüm için hapis cezası olması gerektiğini düşünüyorum.

  seri katillerin çocukluk döneminde hayvanları öldürdüğü ilerleyen dönemlerde de insanları öldürdüğü bilinirken, bu psikolojide olanların tedavi edilmesi çok mümkün değil.

  bu kapsamda öldürülen bir canlı, insan da olsa hayvan da olsa öldürme kararı kimseye ait değildir.
 • abd, bu pislik orospu cocuklarina yakinda tecavuz suclusu muamelesi yapmaya baslayacak. tipki tecavuz suclularinin nerede hangi evde yasadigini bilebildigimiz gibi, hayvanlara iskence eden sulalesi sikilmis orospu cocuklarinin da nerede, hangi mahallede, hangi evde oturdugu bir guzel ifsa edilecek.

  http://www.shared.com/…gistered-like-sex-offenders/

  aynisi turkiye'de de uygulanabilir. keske uygulanabilse.
 • hayvanat bahçelerini boşaltıp, hayvan öldürenleri buralarda sergilemek. bir güzellik yapılacaksa hayvanlar için, tam yapılmalı.
 • insan öldürmek ile aynı olsun diyen bir kaç kişi var. diyorum ki insan illa ki bir şey yapmış ve belki de ölmeyi hak etmiştir. ama hiç bir hayvan öldürülmeyi hak etmez, hepsi masumdur. eğer saldırgan ise de bunun suçlusu yine insandır. dolayısıyla hayvan öldürenin cezası en ağır ceza yani müebbet olmalıdır. (idama sonuna kadar karşıyım.)
 • hayvan öldüreni öldürmek saçmalıktır. hayvanseverlikle kafayı yemektir. hayvanı seveyim derken insanı öldürmek nedir! 6 ay hayvan barınağında çalıştır. takibini yap çalışmazsa at içeri...
 • insan öldürmekten farklı değil hayvan öldürmek de ağaçları kesmek de ve bile bile orman yakmak da!
  keyfi istediği için o hayvanı ezen yaratık toplum içinde olmamalıdır. tecrit edilmeli, hapis ve psikolojik tedavi sonrası şartlı ve belli bir süre 6 ay 1- yıl takipte olmak şartıyla salınmalı. çocukları ve bir ailesi varsa çocuklarının ondan alınması ihtimali olmalı.

  o tip bir adamla aynı hayatı paylaşmak, çocuklarınızın,sevdiklerinizin olduğu yerlerde görmek ister misiniz? içiniz huzurlu olur mu?
  ya bunlar böyle 300- 500 ceza ile yine aslında hiç sahip olmadıkları insan sıfatını almış oluyorlar. oysa zihniyetleri ve ruhsal bozuklukları bedenlerinden fışkırıyor yaptıkları ile ama, hiçç işaretlenmeden normal muamelesi ile sokağa salıyorlar.
  -sahipsizdi hayvan zaten! sahibi olsa çok tırı vırı olurdu sen ver şu kadar paracık hadi bakim bir daha yapma......
  sen de bunlarla iç içe yaşa sonra.
  bu yaratıkların varlığını bilmek korkunç!
 • insan öldürmekle aynı olsun, insan öldürmede de çok bir ceza yok zira.

  bunu vadeden parti oyumu alır, kolay kolay oy kullanmam zira.
 • mesele hapis cezası olmamalı. önemli olan o insanı kazanmak. bunun için ilk aşamada psikolojik tedavi görmeli. ardından kamu görevi gibi uzunca bir süre barınak yapımı,temizliği gibi alanlarda aktif olarak çalışıp o canlıları sevmesi öğretilmeli. bu görev yıllar boyu sürebilir. haftalık belirli bir çalışma saati olur ve onu doldurması gerekir. buna ek olarak ise sokak canlılarının gerek sağlık gerekse yiyecek içecek harcamalarına destek olması için bedeli belirlenmeli.

  buradaki en önemli kısım bir canlıyı cani bir şekilde öldürme isteği ve içinde beslediği kini yok etme aşaması. düz bir şekilde içeride yatıp çıkmanın kimseyi düzeltmediği hatta içindeki caniyi daha çok beslediği ortada.
 • mezbahada çalışanların durumu hakkında tartışmalara yol açacak ceza.
 • öldürmeksizin yapılan eziyetin de dahil edilmesi gereken ceza. eziyeti tanımlayacak olursak, fiziksel şiddet, sahiplenip aç bırakma, sahiplenip sokağa atma, dövüştürme vb.

  hükümetin işine gelmeyen yüzlerce cezai konu oluyor; fakat bu neden göz ardı ediliyor? din sömürüsünü engelliyor dersen değil, ceplerine girecek paradan oluyorlar desen değil, rantın önüne geçiyor dersen değil, peki nedir önlerinde duran? neden devlet hayvan haklarını korumaya yanaşmıyor? sırf medeni olan olduğu için mi?