şükela:  tümü | bugün
  • mevcut siyasi partilerin bu konuda yıllardır somut adım atmayıp vaatler ve kırk yılda bir sunulan önergeler bazında kalmaları neticesinde kurulma ihtiyacı hissedildiğini düşündüğüm parti. zamanla bir cok siyasi partinin "konuyu ihmal etmisiz" demesine neden olabilir. umarız sadece gündeme getirme çıtasında kalmaz.
  • milliyet'te hayvan partisi üyeleri ile roportaj yapmislar. manset cok ilginc: sokak hayvanları için yeşil kart çıkaracağız.
  • ileri demokrasi ortamında kurulma cesareti göstediği için tebirk ederek ,doğuştan üyesi ve hastası olacağım oluşum.
  • (bkz: kedi partisi)
  • hayvan refahcısı bi oluşum.

hitlere gidip "abi gaz odalarını çok dar yapmışınız. hem ne öle üst üste yığıyorsunuz insanları. şu odaları bi geniş tutun" demek gibi bir şey hayvan refahcılığı.
  • bugün bi kanalda üç üyesini gördüm, bir tanesi de arkadaşımdır, üstüne nişanlık bir kıyafet giymiş çıkmış, önemli şeyler. neyse bir diğeri dedi ki "türkiye'de islam olduğu için hayvanlara karşı genel bir ilgi, sevgi var, zirâ yaradılanı sevin yaradandan ötürü gibi bir anlayış var". tam o sırada boğazıma bir şey takıldı, aksıra tıksıra, bağıra çağıra "hasssiktir ordan!" diye bağırdım. hayvanla partisiyle falan alakası yok tabii, öksürük yapınca öyle oldu.
  • isimden kaybetseler de, bir an önce tek başına iktidar olmalarını can-ı-gönülden istediğimiz parti. (bkz: hepimiz hayvanız)
  • partinin internet sitesindeki "kimler üye olabilir?" kısmında şartlardan biri olarak "(...) bir insanın ölümüyle bir kedinin, bir eşeğin, bir fesleğen bitkisinin ölümü arasında aslında perspektif haricinde pek de fark olmadığını görebiliyorsanız" denilmiş.

kurucu üyesi ise "insanların kendi hayvanlarını kesme hakkı vardır" diyor.

"darbe yapan köpektir" diyen mümtaz'er türköne'nin ağzına biber sürmeye gerek yok bu durumda.
  • genç siviller tarafından kurulmuş, hayvan haklarıyla ilgilisi olmayan hayvan refahçısı bir oluşum. hayvan hakları felsefesi, ilk olarak hayvanların yaşama haklarını savunur, ancak bu parti insanların kurban kesmesini bir insan hakkı olarak niteler. bu nedenle hayvan refahını savunur. hayvan refahı, hayvanların öldürülmesini değil acı çekerek öldürülmelerine karşıdır, hayvanlar için acısız bir öldürülme koşulu talep ederler, ama acısız bir ölüm var mıdır?

hakkında bir yazı: http://www.yesilgazete.org/…rse-_-emre-tansu-keten/