şükela:  tümü | bugün
  • seri katil olma ihtimali, hayvan seven insanlara kıyasla yüz kat daha fazla olan insandır.

empati kuramamak, sosyopatığın ve psikopatlığın ilk adımlarından.

başka bir canlıya "yamru yumru, kötü kokuyor" falan gibi laflar edebilen, başka bir canlıyı bu tarifle algılayan insanlar var dünyada.

kendimizi bunlardan sakınmalıyız.
  • kendini de sevmiyordur. zaten severse ekime sevmezse sikime kadar. ben severim hepinizin yerine, gölge etmeyin yeter.
  • benim bu. hayvan sevmem. ama sevmiyorum diye hayvanlara da asla zarar vermem. hatta, vicdan sahibi biri olduğum için birkaç kez anneleri doğum sırasında ölmüş kedi&köpek yavruları büyütmüşümdür.
  • yok edilmesi gereken insan tahsin ile eş değer olan mahlukat.

chok marjinalsin cnm yhaa! farqlısın sen!

ağzına ağzına... bununla övünmek gerizekalılık değil düpedüz eser miktarda dahi beyin taşımıyor olmanın açık göstergesidir. çünkü kendisi bir prenses/prenstir, enfes kokar (o kadar ki kokusunu duyanlar bayılıyormuş bu zatın). eli, yüzü, şekli şemali estetik cerrahların ağzını açık bırakacak kadar muazzamdır. sıfatını sevdiğimin asilzade marjinali.
  • karşısında, en ufak bir çabasında ona tapacak bir yaratık varken, merhametini ondan esirgeyen kişidir.
  • kendisininde primat familyasının bir üyesi olduğunu ve sadece bir fare kadar yaşamayı hak ettiğini bilmeyen homo sapienstir.
  • inanın her türlü insana, millete, kültüre, örfe, yaşama, düşünceye saygı duyuyorum ya da duymaya çalışıyorum (katil, tecavüzler vs. sözkonusu değil) ama hayvan sevmeyene ve üstüne işkence eden herkesi bir gazlı odaya sokup kapıyı kilit vurmak istiyorum.

nasıl yani ya? nasıl içinde birşey kıpırdamaz?

dün yorgun ve moralim bozuk eve yürürken kedilerin yıllardır yuvası olan bir yerden geçtim ve çantamda yiyecekleri verdim. tabii kediler ne çıkacak diye elime bakıyor .
    birisi vardı sadece gözlerime baktı. hiç bir insanın bakmadığı gibi.. okadar sevilmek sevmek istediki beni. yarım saat durdum onunla dertleştim ağlaya ağlaya.. o benim gözlerimdeki acıyı anlayıp teselli ederek sevdi bende onu okşayarak sevgimi anltarak.. diğer arkadaşları onunla oynama derdindeyken o oralı bile olmadı. sadece beni sevdi.. ve ben gitmesem saatlerce dertleşekti benimle. bırakmayacaktı. biliyorum.

onun benim gözlerimde gördüğünü belki bunca yıllık annem bile görmemiştir. peki sen nasıl şimdik benden hayvansever olmadığına anlayış göstermemi bekliyorsun??
  • insan sevmeyi tercih etmiş bireydir.
  • hayvanların da onu sevmediği, insanımsı kategoriye bile sokamayacağım bir tür.
  • böyle kişiyi insan olmamakla, doğayı da sevmemekle suçlamak çok yersiz. ben ezelden beri hayvanlara dokunamam ve sevmem. gidip ölsünler, öldürülsünler falan demiyorum. sevmiyorum diye gidip asla zarar vermem. tabi ki onlar da korunmalıdır ama seven kişiler tarafından işte. sevmeyen bir kişi olarak seven kişilere saygı duyuyorum, yerlerinde olmak isterdim ama mizaç/huy işte, kendimi bildim bileli hiçbir hayvana dokunamam ve sevmem. neyse.

doğayı ve insanı severim. bunu sevmiyorsa şunu da sevemezsin demek pek mantıklı değil. birçok kişiden daha çok doğayı ve insanları sevdiğimi düşünüyorum.