şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni yazar.

  aslında yazar değil "üfler" olmalıymış. saidi nursi hayranı oldğu belli, primitif bilgi kaynaklarını veri olarak sunmaya çalışan ama hiçbir entrysinde bırakın çıkarsamayı "atıf düzeyinde bile olsa" delil gösteremeyen bir kişi.

  engelleyip geçiniz. arkadaşın öncelikle fikir sahibi olmak değil, sahip olduğu fikri özümsemek ve bunlardan sağlam bir yapı oluşturmayı bilmesi ve bunları sözlükte aktarması bekleniyor (hani kutsal bilgi kaynağı ya işte ondan).

  bu adamları yazar yapan kanzuk sözüm sana, dürümlerde boğulasın.
 • yeni yazar olmuş bir arkadaşımız.

  tüm entrylerini okudum hakkında sadece üzüldüm yakınlarından veya çevresindekilerden biran önce yardım alması gerekiyor.
 • iki girisini okuyarak hayata sadece kendi penceresinden baktığını, kendi rahatlığını önemserken başkalarının özgürlüğünü ne derece kısıtladığını zerre düşünmediğini, kendisini hiçbir zaman haksız görmediğini, e doğal olarak egoist biri olduğunu hissettiğim yazar.

  hakkında yazdıklarım tamamen çıkarımdır. doğru olma ihtimali en az yanlış olma ihtimali kadardır.
 • bugün denk geldiğim ve sırayla tüm entrylerini okuduğum hayvan hakları savunucusu yazar. çalışmaları, hayvan haklarına bu derece önem vermesi takdir edilesi bir davranış.

  bununla birlikte diğer entrylerinde göze çarpan bir başka tema da dini konular. bu tamamen kişisel olduğu için bu konuya nötrüm. neticede hepimizin ortak arzusu inançlarımızı özgürce yaşayabileceğimiz bir dünya.

  fakat... bir entrysi var ki, işte o akp seçmeninin profilini çok iyi özetliyor. recep tayyip erdoğan başlığında yazdığı entryde demiş ki:

  "recep tayyip erdoğan, toplumun örnek alması açısından veganlığı ve hayvan haklarını savunsa ne güzel olur."

  bu cümlede de bir şey yok. değil rte herkes savunsun zaten. asıl bomba sonlarda patlıyor.

  "bu arada altın çilek sevdiği için ben de yemeğe başlamıştım, çok da beğenmiştim. yine beyaz çay içtiği için bir markanın beyaz çay ve portakallı çeşidini almış, ama beğenmemiştim, sadesini bulamamıştım. özetle, herkesi etkilediğini kendimden de biliyorum."

  işte bu kafa çok tehlikeli.

  herkesi etkilemiyor ablacım.
  siz ve sizin gibi etki altına alınmaya meyillileri etkiliyor.
 • bana mesaj atıp akabinde mesaj alımını kapatmış vegan yazar.

  kendisinde her türk veganda olduğu gibi peygamber sabrı olduğunu düşünüyorum. zira bir türk'ün türkiye'de vegan olması dünyanın en zor eylemlerinden bir tanesi.

  hayır vegan gıda almak zor değil, vegan olduğunuzu öğrenen gerizekalılara bunu anlatmak zorunda kalmak çok zor.
 • kendisine korkak dediğim için bozulmuş yazar. keşke korkak lafından rahatsız olduğu kadar bir insanın ölmesini istediği için de rahatsız olsaydı. mesaj atıp sonra mesaj alımını kapatacak kadar korkak olmasaydı bu cümleleri direkt kendisine söylemek isterdim*

  edit: münir özkul’un ölümüyle birlikte kendisi de büyük bir mutluluğa kavuşmuştur, artık rahatlayabilir
 • ağzından salyalar akıtarak insanlara çemkiren vegan kişilik.

  veganlığı insanlara böyle anlatacaksan hiç anlatma canım.
 • kendisine mesaj atmak istediğim yazar. hayvan hakları ile ilgili fikir alışverişi yapmak istiyorum. bana ulaşırsa çok sevinirim.
 • çağrımı görüp bana mesaj atan, fakat hala kendisine mesaj yollayamadığım yazar. bana ta2hyv@gmail.com adresinden ulaşabilir.
  ilgine teşekkür ederim.
 • turkiye'de olmayan haklardir.