şükela:  tümü | bugün
 • yeni yazar.

  aslında yazar değil "üfler" olmalıymış. saidi nursi hayranı oldğu belli, primitif bilgi kaynaklarını veri olarak sunmaya çalışan ama hiçbir entrysinde bırakın çıkarsamayı "atıf düzeyinde bile olsa" delil gösteremeyen bir kişi.

  engelleyip geçiniz. arkadaşın öncelikle fikir sahibi olmak değil, sahip olduğu fikri özümsemek ve bunlardan sağlam bir yapı oluşturmayı bilmesi ve bunları sözlükte aktarması bekleniyor (hani kutsal bilgi kaynağı ya işte ondan).

  bu adamları yazar yapan kanzuk sözüm sana, dürümlerde boğulasın.
 • yeni yazar olmuş bir arkadaşımız.

  tüm entrylerini okudum hakkında sadece üzüldüm yakınlarından veya çevresindekilerden biran önce yardım alması gerekiyor.
 • iki girisini okuyarak hayata sadece kendi penceresinden baktığını, kendi rahatlığını önemserken başkalarının özgürlüğünü ne derece kısıtladığını zerre düşünmediğini, kendisini hiçbir zaman haksız görmediğini, e doğal olarak egoist biri olduğunu hissettiğim yazar.

  hakkında yazdıklarım tamamen çıkarımdır. doğru olma ihtimali en az yanlış olma ihtimali kadardır.
 • bugün denk geldiğim ve sırayla tüm entrylerini okuduğum hayvan hakları savunucusu yazar. çalışmaları, hayvan haklarına bu derece önem vermesi takdir edilesi bir davranış.

  bununla birlikte diğer entrylerinde göze çarpan bir başka tema da dini konular. bu tamamen kişisel olduğu için bu konuya nötrüm. neticede hepimizin ortak arzusu inançlarımızı özgürce yaşayabileceğimiz bir dünya.

  fakat... bir entrysi var ki, işte o akp seçmeninin profilini çok iyi özetliyor. recep tayyip erdoğan başlığında yazdığı entryde demiş ki:

  "recep tayyip erdoğan, toplumun örnek alması açısından veganlığı ve hayvan haklarını savunsa ne güzel olur."

  bu cümlede de bir şey yok. değil rte herkes savunsun zaten. asıl bomba sonlarda patlıyor.

  "bu arada altın çilek sevdiği için ben de yemeğe başlamıştım, çok da beğenmiştim. yine beyaz çay içtiği için bir markanın beyaz çay ve portakallı çeşidini almış, ama beğenmemiştim, sadesini bulamamıştım. özetle, herkesi etkilediğini kendimden de biliyorum."

  işte bu kafa çok tehlikeli.

  herkesi etkilemiyor ablacım.
  siz ve sizin gibi etki altına alınmaya meyillileri etkiliyor.
 • bana mesaj atıp akabinde mesaj alımını kapatmış vegan yazar.

  kendisinde her türk veganda olduğu gibi peygamber sabrı olduğunu düşünüyorum. zira bir türk'ün türkiye'de vegan olması dünyanın en zor eylemlerinden bir tanesi.

  hayır vegan gıda almak zor değil, vegan olduğunuzu öğrenen gerizekalılara bunu anlatmak zorunda kalmak çok zor.
 • bir kadınla evlenmemem için 4 gerekçenin hepsine sahip olan yazar.
  (bkz: feminist)
  (bkz: vegan)
  (bkz: malum partici)
  (bkz: köpek sever)

  köpeklere karşı değilim, kedi severim. evcil olabilecek tek canlı kedidir. köpekler evde beslenmez, özgürlükleri ellerinden alınamaz. öte yandan köpek seven insanları psikolojik olarak sevemiyorum. ego had safhada oluyor.
 • sokaktaki canlılara vahşeti medyada izleye izleye artık öyle bir noktaya geldim ki, hangi partiden olursa olsun, hangi düşünceyi savunursa savunsun, hayvanlara saygı duyan, onlar için çaba gösteren herkes başımın tacıdır. bu yazar da öyle. şu partili bu partili diye yaftalamadan önce insan mı, değil mi buna bakın, gerisi boş. önemli olan yaşadığımız sürece birbirimizi ve doğayı incitmemek. bu güzel yürekli yazardan allah bin kez razı olsun, her daim yar ve yardımcısı olsun inşallah. böyle merhametli insanlara ne kadar dua etsem az kalır inanın. kendisini severek takip ediyorum; o yazsın, biz okuyalım. iyi ki var, iyi ki...