aynı isimde "hayvanlar (yasemin mori albümü)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
  • umarım buz dağının görünen kısmıdır...
  • her ne kadar omurgalı omurgasız diye sınıflandırılsa da başka bir sınıflandırma çeşidini de ben önereceğim.

efendim hayvanlar dörde ayrılır. bir: çok büyük başlı hayvanlar. bunlar balina su aygırı fil vs.

büyük başlı hayvanlar. örnek verirsek sığır camış aslan vs.

küçük başlı hayvanlar. koyun keçi köpek kedi falan.

bir de çok küçük başlı hayvanlar var. bunlar arı karınca örümcek gibi hayvanlar.
  • sagliklarinda hayatimi senlendiren, hastalik ve olumlerinde hayatimi mahveden canlilar.
  • insan türü de dahil olmak üzere tüm dünya bireylerini kapsayan, fakat insan türü hayvan olduğunu kabul etmediğinden ötürü, gündelik yaşamda çokluk diğer hayvanlar için kullanılan kelime.

“onların sessiz yaraları insandan
    daha dokunaklı konuşuyor;
    daha derinlere ulaşıyor inleyişleri,
    insan sesinden ya da kaleminden.”

william woodman
  • ironi arıyorum.
    isminin hayvanlar oluşuna takıldığım albüm.
    bir de şarkılarına takıldım; ama bu bağlanmak anlamında.
    hayranlık duyabileceğimin birilerinin/birşeylerin varlığı umutlandırıyor.
  • "düşünce" ve "akıl yürütme" yetenekleri yoktur; bu yüzden en yırtıcıları bile masumdur. çocuklardan farkları olmadığı söylenebilir. zaten bu yüzden kozmosta hayvanlar alemi, insanlar alemine emanet edilmiştir. insanlar ise kendilerine emanet edilen bu güzel varlıkları yıkıp yok etmeye and içmiş gibidir. öldürmeyip, acımasızca köleleştirdiklerine ise, sanki bir 'hiçmiş' gibi davranmaktadır. bu açıdan kümes hayvanlarının insanın gözünde 'sebzeden' farkı yok gibidir.
  • ismail gulgeç'in birgün'deki karikatür bandı.
  • (bkz: köpek)
    (bkz: domuz)
    (bkz: koyun)
    (bkz: animals)
  • garipsemezler.
  • hepsini ayrı seviyorum.
    şunlara bakar mısınız?

https://www.59saniye.com/…maya-karar-veren-kediler/