şükela:  tümü | bugün
  • desteklenmesi gereken kampanyadır.
  • "güzide ülkemizin", muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmesi için çıkarılması gereken yüzlerce yasanın "en önemlisi".

ha eğer inatla bu tarz bir yasa çıkartmayacaklarsa ve devlet hak edene gerekli cezaları kesemeyecekse, geçmişte de olduğu gibi, tanık olduklarımla ilgilenmeye devam edeceğim.

"07 jh 433 e.t. " isimli şahsın ifşasını yapacak arkadaşlardan haber bekliyorum heyecanla
  • bence önce insan görünümlü hayvanlar için yasa çıkarılmalı..
  • bir ülkede insana değer verilmiyorsa,insanların çoğu birbirini sevmiyorsa, birbirine tahammülü yoksa,insana yaşam hakkı bile zor tanınıyorsa orada hele hele hayvanlarda sevilmez,hayvanlara tanınan yaşam hakkı bile çok sınırlı olur. çocuklara insan sevgisi aşılanmamış ki hayvanlar için aşılansın.yasa çıkarılsın çıkarılmasına da çaydırıcılığı olacak mı?işte orası büyük bir muamma.var olan yasalar uygulanmıyor ki bu çıkarılacak yasa mı uygulanacak?
  • kötülük, eziyet, acı verme, yaşam hakkını elinden alma
    canlı, hisseden, acı çeken, ölümlülük
    ve dahi herkes için ölümlülük kavramları insan tarafından gerçekten öğrenilene kadar, yasa çıkarılsın.
    belki ülkede hukuk olur, belki uygulanır, belki bir iki cana kıyılmasına engel olur, yasa çıkarılsın.
    insanın yasaya ihtiyacı olmadan iyi olmayı öğreneceği günler de gelir belki.
  • insanlar için yasalar var da ne işe yarar diye düşündüren kampanya. malum, "öldürürüm üç ay yatar çıkarım, nolacah yeağğ"

umudum yok ama destekliyorum. özellikle hayvan tecavüzleri, işkenceleri ve ölümleri için ciddi yaptırımlar gelmesi gerekiyor.
  • kanunlarımızın 'canlı' merkezli değil, insan merkezli hazırlanmasının sonucudur bu olanlar. halbuki bir ağacı sebepsiz kesen, bir köpeği öldüren, bir insanı öldüren kim varsa ortak bir noktaları vardır: yaşayan bir varlığın yaşam hakkını ellerinden almışlardır. bu itibarla sadece hayvanlar için de değil, tüm canlılar için bu düzenlemenin yapılması gerekir. ama biraz romantizm oluyor sanırım ülkede bunu söylemek.