şükela:  tümü | bugün
  • nasıl diyeceksiniz; mal. evet mal. başılığı da aslında hayvanlar iyi de hayvanseverler neden mal şeklinde açmıştım ama sansüre takıldı nedense. şimdi konumuza geçelim;

    sürekli aklıma takılıyor bu soru. köpek olsun, kedi olsun yerine göre çok tatlı, şirin, arkadaş canlısı olabilen hayvanlar. mesela bir at. evet at. özellikle bir türk atı. her baktığınızda tefekkür etmenizi sağlayacak muhteşem yaratıklar. hani insan olanın sevmemesi mümkün değil zaten.

    peki kendini hayvansever olarak tanımlayan bir takım zevatın neden hepsi mal arkadaşlar? ben yavru bir köpek gördüğünde yüzünde bir tebessüm oluşmayacak normal bir insan olacağını düşünmüyorum. illaki hayvanlara eziyet eden yaratıklar var. lakin insanlara eziyet eden yaratıklar da var. o halde neden insanseverler diye bir grup oluşmamış şimdiye kadar.

    bunlar karlı bir günde sokağa su koyar, ya da pencerenin önüne ekmek doğrar. bir havalara girerler ki, sanırsın kaybolmakta olan kuş neslini kurtardı. lan oğlum madem hayvan seviyorsunuz, gidin kutuplarda kutup ayılarını besleyin. nesli tükenmekte olan hayvanlar onlar. ben her bbc belgeseli izlediğimde ağlamaklı oluyorum, kutup ayıları için. ama kalkıp da ben hayvanseverim diye ahkam kesmiyorum. olum o martıları simit ile besleye besleye aptal ettiniz güzelim kuşları. bütün dengeleri şaştı. bi akıllı olun lan. bi rahat durun. doğanın dengesiyle oynayıp durmayın.