şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en fazla sineklerin ayaklarini koparirdim "napcaklar" diye.. sonra da kanatlarini.. ho$uma gitmezdi deneysel takiliyodum..
 • koca bir orumbocegi ve dev bir e$$ek arisini nasil olduysa ayni kavanoza koyup kapi$tirmi$tim.
  maalesef kazanan olmadi.
  her ikisi de havasizliktan olmü$tü.
  yazlk.
 • kedilerin boynundan tutup kaldırınca bişi olmaz anneleri filan da ööle taşıyo ya..işte bu prensibi köpeklere uygulamak nefessiz kalıp can çekişmelerini izlemek (büyükçe köpeklerde bu hareketi tavsiye etmiyoruz.etsek bile ölene kadar bırakmayın yoksa o sizi öldürür)
 • elmyra hayvanlari sevicem diye öldürürü onları(bkz: elmyra)
 • dedem ufakken onları mahallsinde bir çocuk varmış hayatı boyucna anca hayvanlara eziyet ediyormuş, kedilerin üstüne yanıcı şeyler döküp aleve veriyormuş, yakaladığı kuşlarada aynı şekilde, akla gelmeyecen bir sürü insalık dışı işler uğraşıyormu ama bunu eleman artık hayat tarzı yapmış. senler sonra bu adamın önce sağ ayağında bir ayra çıkmış ve ilerlemeye başlamış, doktorlar çare bulamadığı için bacağı kesilmiş. daha sonra bu yaralardan sol ayağında çıkmış ve onunda kaderi sağ ayak gibi olmuş sonra bu yaralar kollarında ve ellerinde çıkmış. sonunda sırf ve gövde şeklinde kalan bu adam uzu nsenelrde böyle yaşamış. her nekadar çocukları korkutmaya amaçlı hikaye gibi yazsamda hayatta en fazla saygı duyduğum insandan duyduğum bir olaydır. inanıp inanmamakta tabi ki herkes özgürdür.
 • her sene kurban bayramlarında televizyon ekranlarından görmeye alıştığımız, bazı vatandaşlarımızın ibadet yapmak isterken istemeden de olsa yaptıkları, son yıllarda kurbanların mezbahalarda kesilmesiyle azalan fiildir hayvanlara eziyet etmek. yalnız, bu kurban kesme eyleminin vahşi bir eylem olduğunu göstermez elbette. iş bilmemekten, acemilikten, gerekli hassasiyeti göstermemekten kaynaklanır. zira hiç kimsenin ibadet yaparken böyle bir amaç güdeceğine inanmıyorum.

  ayrıca kuş gribi vakası nedeniyle bir daha şahit olduk bu eziyete. hastalıklı tavukları yiyecekle zehirlemek, olmadı bir yere toplayıp gazla zehirlemek yerine veya benzeri daha medeni yöntemler yerine yakılan ateşlere tavukların canlı canlı atılması akşam akşam şahsımın bünyesine dokunmuştur. insanlıkla uzaktan yakından alakası yoktur bu işin.

  hele yakılan tavuklardan birinin zıplayıp ateşten kaçması içimi cız ettirmiştir. kendimi tavuğun yerine koymuyorum elbette, ama her ne kadar düşünemese de acı çektiği sabit olan hayvana böyle davranmak da hayvanlıktır.olmadı, yakalım bütün kuşları, hatta kedileri, köpekleri rahat edelim, risk misk kalmasın.. (kedi, köpek, inek gibi hayvanların da kuşların yanında bulunarak ve pisliklerin kendilerine bulaşarak kuş gribini bulaştırabilecekleri iddia ediliyor)
 • bir hayvan sahibi olmanin sorumluluklarinin farkina varmadan, sagdan soldan gorup ozenerek, alinan kopeklere evde hapis hayati yasatmak, ihtiyaclari olan gunluk yuruyuslere cikartmamak, ola ki yuruyuse cikartilmak istenen zavallicigin uzerine abuk sabuk kiyafetler giydirmek, evin icinde dahi ozgurce dolasmasina izin vermemek, oynamak istediginde bagirmak ve belki de abartip dovmek gibi ornekleri vardir. bir de bakamaycagini farkedince bu hayvanlari sokaklara birakanlar vardir. bu tur insanlara (aslinda insan demek ne kadar dogru bilemiyorum) eziyet etmek sevaptir.
 • sınıflandıramadığı tüm uçan, kaçan ısıran vs canlılara genel olarak böcek diyen bünyenin, şaşırtcı olmayan biçimde yine daha evvel karşılaşmadığı için korkmasına sebep olan uçan iri böceği, perdenin üstüne konmasını fırsat bilerek, perdeyi dışarda bırakacak şekilde penceriyi kapatıp, dışardan da pancuru indirip, böceğin, havasız kalarak can çekiçmesine, her dem acı çekmesine sebebiyet vermesidir. parmak ucunun alanı kadar yer kaplayan böceği öldürmek adına girişilen bu hain katliam, perdeden kuruyan böcek gövdesinin tuvalet kağıdına sarılıp atılmasıyla, soğukkanlılıkla son bulur, yazıktır, böcek fobisi tedavi edilmediğinde canavar yaratmaktadır.
 • doğusundan batısına milli bir spor haline getirmişiz biz bunu:
  http://www.haber7.com/…e-senligi-yaptilar-video.php
  tekmeleyin, dövün, gözlerinden yaş getirin! nasıl olsa konuşamıyorlar...