şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir kısım insanın doğasında default olarak var, cidden.

  küçükken kedilerin kuyruklarına teneke bağlamakla, köpeklere tekme atmakla, kuşları sapanla vurmakla başlıyor. sonra bu insanlar büyüyor gelip sokak hayvanlarını zehirliyor, gidip kedilerin köpeklerin ağzına kanca takıyor. gidip kuşları silahlarla avlıyor hem de buna hobi diyorlar yahu, hobi. benim aklım almıyor sevgili arkadaşım, bu hobi değil düpedüz cinayet.

  sokak hayvanlarını zehirlemek ise insanlık mıdır allasen? "ben sevmiyouraaam, sokakta gezemiyöruuum ama yeaa" diyorsun da ben de seni ve senin gibileri sevmiyorum, ne olacak? ben kalkıp da senin gibileri öldürmüyorum ama. sen kalkıp hayvanın yemeğine katıyorsun bir de o zehiri. ne kadar aşağlık bir şey. hayvan aç zaten, sokakta yemek bulamıyor ve sen en büyük zaafını kullanıyorsun onun. buna siz kalkıp insanlık derseniz, ben sizin insanlığınıza tükürürüm. sokaktaki hayvanlara bakıp onlara "iğrenç" deyip de gidip petshoplardan hayvan alıp bir de bana "bak, ben hayvanları gayet de seviyorum" derseniz gelir size bir sille indiririm. sokaktaki hayvanı zehirleyeceğine kısırlaştırsan fena mı olur? o kadar mamaydı, zehirdi diye uğraşırken? ki çoğu yer bunu ücretsiz veya çok az bir ücret karşılığı yapıyorken hem de. ne diye kalkıp cinayet işleyesin ki?

  ve hayvanlara işkencede bulunmak. onları yaralamak, kesmek, parçalamak. hem de bunu nedensiz yapmak. bu insanları bulup ben onların bağırsağını çıkartmak istiyorum bazen. sırf "ben psikopatım" havası vermek adına kedi parçalamak hem de kalkıp bunun fotoğraflarını sosyal paylaşım sitelerine koymak nasıl bir zihniyettir? tamam manyaksın, hem de psikopatın, önde gidenisin evladım ama kalkıp bir canlıyı katletmek apayrı bir şey. kedilere kanca takmalar da hakeza öyle. yahu sırf senden güçsüz diye, aklıyla değil de iç güdüleriyle hareket ediyor diye, kısacası senin gibi olmayan ufacık bir varlığa şiddet uygulaman veya onu öldürmen senin eline ne geçirdi, bunu bir düşün.

  bir de kürkleri için öldürülen hayvanlar var ki, onlar ayrı bir konu. sırf birileri güzel ve klas gözüksün diye vahşi doğadaki onca hayvan öldürülüyor. hem de neslinin tükenip tükenmediğine bakılmaksızın. legal olarak da illegal olarak da bir şekilde satılıyorlar, ve insanlar kalkıp düşünmüyor bunu bile, o hayvanı hiç mi hiç düşünmüyor. sadece aynadaki görüntüsüne bakıyor. kendini tatmin ediyor. güzel ya, klas ya.

  bunları yaparak insanların ellerine ne geçirdiğini bilmiyorum. mutlu mu oluyorlar, egolarını mı tatmin ediyorlar, hava mı atıyorlar, ne halt yiyorlarsa artık, ben bilmiyorum. ama ortak nokta şu ki bunu hiç suçu olmayan hayvanlar üstünden yapıyorlar. ben bunu anlamıyorum işte, asla da anlayacağımı düşünmüyorum.
 • hayvanlara cinsel istismarda bulunmak ve utanmadan bunun sözlükte videosunu yayınlamak.
 • idam cezasını gerektiren suç.
 • ileride potansiyel seri katil olunabileceğine işaret. şöyle ki; seri katiller üzerine yapılan araştırmalarda küçüklüklerinde sadist, fetişist veya röntgencilik gibi eğilimlerin yanı sıra hayvanlara eziyet etmek var.
 • her şey tamam da;

  neden kedilerin götüne kırmızı kalem sokarsınızda,

  sonra onu gördüğünüzde muz orta açar gibi, çöp kutusuna doğru tekme atarsınız..

  bir tek onu anlamıyorum..

  (bkz: bu fatmagüller'in suçu ney)
 • ulkemizde her kurban bayrami'nda yasanir, adeta geleneksellesmistir. 3 kurus daha verip isinin ehli bir kasaba kestirilmez o hayvancagizlar da; kendileri kesmeye kalkar yurdum insani, sonra da neymis sirat koprusunden gecirecekmis bu kurbanlar kisiyi. valla o koyunlarin yerinde olsam sirat koprusune cikmadan once sirtimdakinin bogazini oldurmeyecek kadar keser de; kanlar fiskira fiskirta gecirirdim. gorsun nasil oluyor can cekismek diye.

  sinirlendim bak simdi!
 • düşüncem şudur ki; bunu yapıp, eğlenip hala hayatına devam eden insanlar mental ve fiziksel eksikliklerini, toplum arasında kaybolup giden sönük tipli oldukları gerçeğini ve çocukluktan beri bozulmuş ve hep ayaklar altına alınmış karakterlerini az da olsa kendi çaplarında unutup "ben güçlüyüm" düşüncesine kapılmak için yapıyorlar.

  toplumdan hep dışlanıp, arkadaşları arasında taşak konusu olup hep güçsüz kalanların başvurduğu bir yol gibi. çünkü böyle bir işkenceyi ancak akli dengesi bozuk ezik orospu çocukları yapar.

  ne yazık ki, çocukluğumda ve de şuan hayatımda bunu yapan insanlar gördüm. tanıdığım insanlardı. hatta gözümün önünde kedinin tekine tekme atan bir arkadaşla (aslında arkadaşta değil öyle selam melam mesafesindeki bir kişi) yol ortasında ağır şekilde kavga etmişliğim de vardır. işte bu yüzden yukarıda yazdığım çıkarımları yaptım. kedinin götüne torpil sokup patlatan mahallenin sümüklü çocuğu da böyleydi. herkes tarafından itilir kakılır babasından dayak yerdi. yani demek istedğim şu;

  gerçek hayatında gösteremeyeceği bütün güç gösterilerini, yıllarca içinde kor ateş gibi yanan hırsını alacağı tek nokta maalesef sokak hayvanlarıdır.

  keşke içlerinde yanıp patlayan o ezikliklerini ve hırslarını kendi götlerine torpil sokup patlatarak çıkarsalar. hem böylelikle de topluma faydalı olmuş olurlar.
 • yapanların, hayvanlara yaptıkları eziyetin aynısını kendilerine yapılarak cezalandırılması gereken eylem. tabi aynısı derken orantılı olarak söylüyorum; mesela kedinin kıçına kalem sokan adama/kadına cop sokacaksın ki adalet yerini bulsun.

  (bkz: ne ekersen onu biçersin)
 • karsiliginin kesinlikle idam olmamasi gerekiyor. boyle iskenceler yapan insan musveddeleri, cok daha beterini yasamalilar. bizzat yasatmaya da gonulluyum..