şükela:  tümü | bugün
  • bireysel olarak başlattığım bu kampanya ne kadar başarılı olur bilmiyorum. büyük ihtimalle tutmaz. ama gerçekleşmesi ihtimali bile çok güzel.

bildiğiniz üzere hergün hayvanlara yönelik vicdanı yaralayan vahşi olaylar yaşanıyor.
    son olarak (bkz: marmariste vahsice patileri kesilen sokak kedisi)olayında görüldüğü gibi.

bu caniler bu cesareti hayvanlara yönelik eziyete hapis cezası öngörülmediği için buluyor. nasıl olsa küçük para cezaları ile yırtacaklarını bir süre sonra toplumunda unutacağını biliyorlar.

siz değerli yazar ve çaylaklardan ricam bu başlığı uplamak zorunda değilsiniz ama bu konuyu kendi sosyal medya hesaplarınızdan ve günlük hayatta sık sık dile getirin. bir şekilde tbmm'ye ulaşsın bu konu artık.

edit :kurban bayramı vs dahil olmamalı elbette. veya kendisine saldıran bir köpeği etkisiz hale getiren birini suçlayamayız.
    burada kastım keyfi olarak eziyet edenler.
  • kesinlikle katılıyorum. birkaç lira para cezası kimseyi ürkütmüyor bizler gibi canlı ve yaşamaya hakkı olan hayvanların hakları ağır yaptırımlar içeren yasalar ile korunmalıdır.
  • şimdiye kadar nasıl olmadı anlamıyorum. recep tayyip erdoğan bile kara melek sonrası tepkiliydi, o olaydan sonra defalarca aynı şiddete olaya tanık olduk. bu canları eşya olmaktan çıkarmak için daha ne bekleniyor.

umarım bu kez başarılı olur dediğim kampanya
  • pitbull besleyenlere de pitbullara da idam cezası gelecekse destekleyeceğim kampanyadır. anayasanın değişmesi lazım biliyoruz ama bu kadar organize oluyoruz madem, idam geri gelsin. bu hayvanlara tecavüz edenlere, işkence edenlere, pitbull besleyenlere direkt idam cezası uygulansın. hastalıklı bir psikoloji ve tüm topluma zarar.

unutmayın; hayvanlara merhamet etmeyen insanlara da etmez.
  • sonsuz ve gönülden desteklediğim, üzerime ne düşerse yapacağım kampanya.

not: pitbull fobikleri başka başlık altında ağlarsa harika olur, zira konuyla ilgisi yok.
  • hayvanlara merhamet etmeyen, insanlara da etmez deyip pitbulların öldürülmesini savunan gerizekalı bir yazarın çelişkilerine de şahit olduğumuz bir kampanya.

ayrıca çok geç kalındı zaten bu suçun tck’ya alınması. derhal en kısa süre içinde yasa hazırlanıp meclise sunulmalı ama benim umudum yok. bu kötülüğün organize haline gelmiş iktidar varken böyle bir şeyin yasalaşması hayal ötesi geliyor bana.

ekleme: ayrıca hayvanların kesimiyle alakalı düzenlemenin de mutlaka getirilmesi gerekiyor. büyükbaş ve küçükbaş tüm hayvanların elektro şok veya başka bir yöntemle bayıltılıp o şekilde kesilmesi gerekiyor, bunun dışındaki her şey vahşet. hayvanın canlı canlı boğazına bıçağı dayamak kabul edilebilir gibi değil.

hele ki bazı ruh hastası dangalaklar, kurban bayramında hayvanı keserken boynunu biraz kesiyor, kafasını koparmadan can vermesini bekliyor. neymiş? öylesi sünnetmiş. hassiktirin gidin ya.
  • bir yıldan daha önce uludağ sözlükte hayvana eziyet edene hapis cezası gelsindiye yazmıştım.

dolayısıyla hep destek, tam destek.
  • sonsuz, tüm kalbimle, her hucremle desteklediğim kampanya olur. ya lütfen anlayan veya yorumlayabilen biri bana anlatsın, nedir bu tck'ya almama ardındaki ısrar?
  • kusura bakmayın ama hiç bir boka yaramayacak kampanya . tck ya aldılar eyvallah ee kaç yıl verecek ? 3 yıl verecek indirimle 2 ye düşecek sonra hagb kararı ile olay kapanacak . bu tür tedbilerle bir yere varılmaz. o adamların tedaviye ihtiyacı var . o adamlar ruh hastası,sorunlu . bu adamlar toplum için de tehlikeli . 20 yıl önce görülmeyen davranışlar neden şimdi görülmeye başlandı ? bunun üzerine gitmek lazım .
  • en olmadı artık halk olarak kendi lincimizi başlatacağız.inanın o kadar istiyorum ki. her birini diri diri yakmayı.

ama biliyorum ki hayvanlara her türlü zulmü yapan adamlara işlemeyen adalet bizim o adamı dövmemiz halinde bize girecektir.