130 entry daha
  • tam olarak hangi tabanı rahatsız ettiğini anlayamadığım yasa tasarısıdır. nedir acaba bu kadar zor olan bu yasa ile ilgili?

en azından genel hatları ile çoktan tck'ye eklenmesi gereken yasa tasarısıdır.
  • kurban bayramı diye hayvanların boğazlandığı bir bayramı olan ülkede böyle bir yasanın çıkarılması zordur. cübbeli kamiller bu dediğinizi yapmaz.
  • sonuna kadar katılıyor. kaç seçimdir seçim öncesi hayvanları koruma yasası çıkaracağız diyen iktidar yine vaadini yerine getirmeyerek yalan olmuştur. toplumun istediğine kula verin, hayvanlara eziyet tck'ya alınsın.
  • popüler başlık.

hayvanların ve işkencenin netleştirilmesi halinde katıldığım kampanyadır.

kedi, köpek bilumum hayvan* için katılıyorum.
    bir vejeteryanlık veya anti kurban bayramı kampanyası için alet edilmemesi gerekir.
  • devlet zaten hayvan düşmanı. barınakları görseniz toplama kampını aratmaz. bu garip hayvanların sığınacağı tek bir yer insanların vicdanıdır. devletin bu yasayı çıkarmasını en çok ben isterim heralde. ancak çıkarmayacağına da eminim. belediye kendi eliyle “toplama” adı altında hayvanları öldürüyor. buna da kimsenin sesi çıkmıyor. umarım bir gün tüm insanların vicdanı tek yürek olup belediyelere ve tüm devlete rağmen bu hayvanları koruyabiliriz.
  • işkence kapsamına alınsın.

insan işkencesine ne ceza var ise en az o ceza hatta savunmasız bir canlı olduğu için iki katı verilsin.
  • hayvana eziyet edenin vicdan duygusu ve empati kurma yetisi yoktur. ayni sey katiller ve tecavuzculer icin de gecerlidir. ıskence ve eziyet edenlerin en agir sekilde cezalandirilmasi temennisi ile destekledigim kampanyadir.
  • keşke yapılsa... ama ulkeye baktigimda umutlarim yokoluyor ..cehalet , zorbalık ,vicdansizlik el üstünde tutuluyor yönetenler ve fanatikleri tarafindan .bu ulkede vicdan ve insanlık öleli çok oldu
  • abicim yüklü miktarda para cezası vereceksin bunlara.
    öyle hapis falan değil bunların dini imanı para.
  • (bkz: #93756191)

helal kesim tanımı şayet kanunlarda varsa değiştirilmeli ve şoklanıp bayıltılarak kesilen hayvanları tüketebilmenin önü açılmalı.

diğer tüm ritüelleri gibi helal kesime kafayı takmış çok şükür ki sayıları her geçen gün giderek azalan nüfusun bağnaz kısmı bu işkenceye devam edecek hiç kuşkusuz.

ama avrupa normlarına göre kesim ve tüketim talep edenler için kanunlar gerekiyorsa revize edilmeli, bu talebe cevap verecek arz acilen yaratılmalı. ben markete gittiğimde şoklanarak/bayıltılarak kesilmiş hayvan ibaresini görüp tercihimi bu yönde kullanabilmeliyim.
216 entry daha
hesabın var mı? giriş yap