şükela:  tümü | bugün
  • maalesef gerceklesmeyecek gibi duruyor. boktan bir mac icin veya hatun poposu temali girilen entrylerin yuzde onu su basliga girilse belki ciddiye alinir. zaten hayatlari iskence gibi, insan somurusune uygun her turlu fayda icin her turlu aci cekiyorlar, bari sirf eglence icin iskence eden pislikler cezalansin da bir adim olsun.
  • hapis cezası ve belediyeler de kanun kapsamına alınacak şekliyle sonuna kadar desteklediğim kampanya. her mecrada yayılsın isterim.
  • kesinlikle gündemde tutulası.
    şu anki yasaya göre bir hayvan işkencecisi hayvana her türlü eziyeti yapabilir, yine de hayatına devam eder. öğretmense mesela mesleğini yapar, doktorsa hastalara bakar. hiçbir sabıka kaydı olmaz. böyle bir şeye dur demek insanlık görevidir. meclis göreve!
  • çok geç kalınmış uygulama. kaç can gitti, kaçı işkence gördü, kaçı tecavüze uğradı.. ve hala yapılan hiç bir şey yok. ne bileyim düşünüyorum; ben milletvekili veya bir bakan olsam, işkence edilen, tecavüz edilen, öldürülen hayvanlar görsem gece yattığımda uyuyamam lan. içim bir türlü rahat etmez. en ufak bir şey yapmadığım için, o hayvanların, bu kadar insanın sesi olamadığım için utanırım. çok zor değil, bir tane yasa ekletmek bu kadar zor değil.
  • desteklediğim kampanyadır. allah’ın sessiz kullarına hep destek tam destek !
  • her haltı yasaklayan mahkeme kararları umarım buraya da uğrar ve ne kadar akıllıca deyip, şunu kanunlaştırsa ne mükemmel olur dediğim ve destek verdiğim kampanya.
    hayvana eziyet edenler cezasız kalmasın ki, kimsenin canını yakmamayı öğrensin.
    çünkü bu tip insanları maalesef belki yasalar korkutabilir.
  • kesinlikle uygun bi hapis cezası getirilmesi gerekiyor.
  • kurban bayramini elimizden almak istiyorlar argumanina karsi "ehil olmayan kurban kesemez" diye yonetmelik cikarirlar, o sorunun onune gecerler diye dusundum.
    sonra aklima geldi, ehil olan da kurbanin bogazini kesmek yerine hayvanin bogazina bicak sapladiydi 2 gun once.
    bu topraklarda hayvana iskenceyi bitiremeyiz, once cocuklarimizi sonra cevremizdeki hayvanlari koruyalim.
  • bunca senedir niçin tck'ya girmediğini anlamadığım o yüzden de desteklediğim kampanya. tabi bu gibi kampanyalar bir işe yarar mı o konuda şüpheci yaklaşıyorum ama, olur da dikkate, ciddiye alınır da kanunlaşırsa çok sevinirim.

bir hayvana işkence etmek, öldürmek bir suçun tipik özelliklerini taşımıyor diyen de net ruh hastasıdır. kasten adam öldürmek ile aynı cezayı alsın bunu yapan demiyorum ancak kişi değil diye bu hayvana her istediğini yapamamalı insanlar. kesinlikle caydırıcı olmaya yetecek sertlikle bir kanun maddesi getirilmelidir hem de ivedilikle.