şükela:  tümü | bugün
  • insanlara ülkemizde verilen değeri gördükçe hiç şaşırtmayandır. maalesef bizim ülkemiz böyle. gönül isterdi ki bir tane bile hayvanın canı yanmasın bu coğrafyada ama en ufak olayda bile birbirini bir kaşık suda boğmaya hazır bir milletiz. insana saygımız yok, hayvana hiç olmaz.
  • empatiden yoksun acımasız insanların eylemi.
    ki bu insanlar kendileri de dahil hiç-bir varlığı sevmezler.
  • kanunla çözülemeyecek bir problemdir. insanlara olan şiddetin doğru dürüst cezalandırılmadığı bir ülkede, en harika ceza yasalarını yapsanız bile hayvanlara karşı işlenen suçlara doğru dürüst takip yapılacağına hiç inanmıyorum. ayrıca hayvanlara karşı işlenen suçların faillerini bulmak çok zor. ülkemiz gibi eğitimsizliğin ve şiddetin çok yaygın olduğu fazla gelişmemiş bir ülkede, özellikle ekonomik değeri olmayan, korumasız sokak hayvanlarına karşı şiddetin çok yaygın olması şaşırtmadı beni. bu hayvanlara karşı şiddeti önlemenin tek olabilir yolu, -aynen medeni ülkelerde olduğu gibi- sokak hayvanı diye bir kavramı bitirmek, bu tür yaşaması insana bağlı evcil hayvanları ya sahipli yapmak, ya da üremeleri engellenmiş biçimde barınaklara toplamaktır. yoksa hayvanlara işkence haberlerini izlemeye devam edeceğiz, ediyoruz da. evcil hayvanlar sokaklarda korunmasız ve sahipsiz oldukları sürece, hayvanlara karşı şiddeti önlemenin mümkün olmadığını düşünüyorum.

öte yandan ülkemizin belki de en hoş yanlarından birisi, avrupa'da yaşarken çok özlenilen bir duygu olarak, sokaklarda gördüğümüz, mahalleli tarafından beslenen, arada kendini sevdirmeye yanaşan kediler herhalde. yine de çok hoş diye, o kedilerin büyük çoğunluğunun da şiddete ve safalete açık yaşadığını görmezden gelemiyor insan.

sokak hayvanlarını bitirmeyi ne hayvanseverler istediği, ne de devlet uğraştığı için, ülkemizde maalesef çözülebilecek bir sorun olduğunu hiç zannetmiyorum.
  • seri katil tutoriallari ve how to serileridir.

hayvanlar her zamanki gibi kobay olarak kulllaniliyor. siradaki hedef sensin benim, uyanik olun.