şükela:  tümü | bugün
 • hiç numara yapmayın:bir tek bana olmuyor biliyorum. bir çoğunuzu iş üstünde yakaladım, gözlerimle gördüm (hatta yetmedi astral seyehatte başkasınıng gözleriyle de gördüm, teyid aldım). hayvanları severken (bilhassa kedi köpek gibi hayvanları) mıncıklıyor, sarılıp sıkıyor, yavaş yavaş zıvanadan çıkıyorsunuz. hatta öyle oluyor ki severken dişlerinizi sıktığınızı, gözbebeklerinizin büyüdüğünü de görüyorum, benden kaçmaz.

  ama yalnız değilsiniz... ben de hayvanları severken dayanılmaz bir şiddet arzusu duyuyor, ben de hepsini oracıkta severken öldürmek istiyorum. bazı kedi, köpek, ewok severken öylesi sıkmak istiyorum ki kemikleri çatırdayıversin, canı çıksın ölsün gitsin elimde. sonra istiyorum ki bıraktığımda hop diye kendine gelsin, kemiklerin çatırdata çatırdata bir daha sıkayım öldüreyim sevdiğim hayvanı.

  bu içgüdü, bu bastırılamaz şiddet dürtüsü nereden ve neden geliyor bilemiyorum, tahmin etmek de istemiyorum. ama yalnız değilim, biliyorum. en azından milyonlarca ayı yanılıyor olamaz.

  (bkz: ayı yavrusunu severken öldürürmüş)
 • bir kedinin çenesinin altını kaşırken, kendini size bıraktığında ve o tüylerinin altındaki narin sıcak boynunu hissettiğinizde aniden ortaya çıkan duygu...
 • (bkz: penguenlere dokunma arzusu)
  severken parçalayası gelir insanın büyük ihtimalle...
 • sevmekle oksamakla yetinilemeyen durumlar... o kadar sevimli oyle tatli bi yaratiktir ki, daha cok daha cok sevmek istenirken hayvana zarar verilebilir. bu sirada disleri sikmak, garip sesler cikarmak da zarar vermemek icin kisinin kendini tutmaya calismasindan kaynaklanir. gelgelelim, insan olan kendini tutar, zarar vermez. korkunc bir ornegine sahit olmustum. popculardan biri tv'de "kucukken civcivleri o kadar cok severdim ki, severken gagalarini cit diye kopariverirdim" seklinde ifade etmisti olayi, kulaklarima inanamamistim. cocuk tabi, bisey diyemiyosun ki...
 • aslinda ozzy ozborn da ayni masum hissin kurbani oldu yillarca, barbarlikla zalimlikle suclandi da bi taneniz de cikip, "yaw valla bize de oluyo" demediniz. civcivlerin kafayi isirarak koparmak, bu hissin tavana vurdugu ve eyleme dokuldugu ender anlardandir.
 • elmayra adli cizgi film de buna bir ornektir.
 • hayvanlari oldugu gibi bebek ya da kucuk cocuklari severken de olu$ur.
 • o kadar cok sevmek ki bi zamandan sonra hirpalamaya ba$lamak, onu sevgi manyagi yapmak. en eglenceli sevi$ $ekli budur fakat, hayvanin canini pek acitmadikca. yani sirf eglence olsun diye uyurken kedinin kulagina yava$ca dokunup onu urkutmemeli, kopeklerin suratina uflememeli, hele de bir hayvan kuyrugundan tutulup dondurulmemeli (bunu yapana da baska bir hayvan diyoruz, vah$i olanlarindan), karsidaki hayvanin uysalligi ve hassasligi derecesinde (evet bu goz onune alinmali) narin bir sekilde sevilmeli. hafif sikarak kucaklamak revadir.

  edit:

  sirinlik muskasi demeyi unutmusum.
 • ayı yavrusunu severek öldürürmüş misali sevginizin içinizden taşması şeklinde oluşan istek dışı şiddet.bu duyguyu frenlemek gerek tabi