şükela:  tümü | bugün
  • hiç numara yapmayın:bir tek bana olmuyor biliyorum. bir çoğunuzu iş üstünde yakaladım, gözlerimle gördüm (hatta yetmedi astral seyehatte başkasınıng gözleriyle de gördüm, teyid aldım). hayvanları severken (bilhassa kedi köpek gibi hayvanları) mıncıklıyor, sarılıp sıkıyor, yavaş yavaş zıvanadan çıkıyorsunuz. hatta öyle oluyor ki severken dişlerinizi sıktığınızı, gözbebeklerinizin büyüdüğünü de görüyorum, benden kaçmaz.

ama yalnız değilsiniz... ben de hayvanları severken dayanılmaz bir şiddet arzusu duyuyor, ben de hepsini oracıkta severken öldürmek istiyorum. bazı kedi, köpek, ewok severken öylesi sıkmak istiyorum ki kemikleri çatırdayıversin, canı çıksın ölsün gitsin elimde. sonra istiyorum ki bıraktığımda hop diye kendine gelsin, kemiklerin çatırdata çatırdata bir daha sıkayım öldüreyim sevdiğim hayvanı.

bu içgüdü, bu bastırılamaz şiddet dürtüsü nereden ve neden geliyor bilemiyorum, tahmin etmek de istemiyorum. ama yalnız değilim, biliyorum. en azından milyonlarca ayı yanılıyor olamaz.

(bkz: ayı yavrusunu severken öldürürmüş)
  • kediyi severken havaya atıp tutma isteği. ya da kedi mışıl mışıl uyurken sevgi yumağını sevmek için gittiğinizde çatalı kıçına batırarak ciyak ciyak bağırtarak uyandırma isteği.
  • (bkz: penguenlere dokunma arzusu)
    severken parçalayası gelir insanın büyük ihtimalle...
  • sevmekle oksamakla yetinilemeyen durumlar... o kadar sevimli oyle tatli bi yaratiktir ki, daha cok daha cok sevmek istenirken hayvana zarar verilebilir. bu sirada disleri sikmak, garip sesler cikarmak da zarar vermemek icin kisinin kendini tutmaya calismasindan kaynaklanir. gelgelelim, insan olan kendini tutar, zarar vermez. korkunc bir ornegine sahit olmustum. popculardan biri tv'de "kucukken civcivleri o kadar cok severdim ki, severken gagalarini cit diye kopariverirdim" seklinde ifade etmisti olayi, kulaklarima inanamamistim. cocuk tabi, bisey diyemiyosun ki...
  • aslinda ozzy ozborn da ayni masum hissin kurbani oldu yillarca, barbarlikla zalimlikle suclandi da bi taneniz de cikip, "yaw valla bize de oluyo" demediniz. civcivlerin kafayi isirarak koparmak, bu hissin tavana vurdugu ve eyleme dokuldugu ender anlardandir.
  • japon baligi, lepistes gibi bon bakisli sevimli yaratiklari bazen dayanamayip akvaryumdan cikartip sirtlarina masaj yapma(malum cok yuzup yoruluyorlar), enselerini ovma gibi temiz duygular olabiliyor cocukken ama o ufacik sirin seyler parmaklarin arasindayken viyyyyyck! diye sikmak gelir insanin icinden... yazik ama...
  • elmayra adli cizgi film de buna bir ornektir.
  • hayvanlari oldugu gibi bebek ya da kucuk cocuklari severken de olu$ur.