• bizi neden sevmediniz?
  • "kardeşim bizi soğuk yere çıkarıyorsun, mama bile vermiyorsun. yuh artık!"
  • kedilerin fikirlerini çok merak ediyorum. özellikle ev kedileri bazen evde yaşadıkları için çok mutsuzlarmış gibi hissettiriyorlar.
  • düsünüyorlar, o halde varlar. hep var olacaklar. bir bitmedi ibneler.
  • köpekler tam bir akp seçmeni bence; iktidarı insanlar elinde bulunduruyor diye yalak yalak davranıyorlar bize ama güç başka bir türün eline geçse bu sefer onlara yalanır, bize havlamaya başlarlar. köpekler bence tam bir dönem insanı.

kediler kesinlikle bize içten içe gülüyor ve "sikik" olarak adlandırıyor. özellikle kedi severken o çıkardığımız seslerden ve konuşmalardan aşırı rahatsızlar. kedi görünce miyavlayan tiplere "napıyor bu sikik şimdi" diye bakıyorlar. kediler çok kral yaratıklar.

kalanının alayı da bizden nefret ediyor bence; çünkü niye sevsinler ki? adamları yiyoruz lan bir kere! üzerlerine biniyoruz, yük taşıtıyoruz, sütünü ve yumurtasını çalıyoruz... bizi neden sevsinler.
  • yeni bölüm müdürlerimize bizim hissettiklerimizle aynıdır diye tahmin ediyorum. habire müdür değişiyor. her gelen şirkete mükemmel bir hediye olduğunu düşünüyor. ondan önce işler yürümüyordu ve o geldi diye artık her iş daha profesyonel, daha kazançlı olacak diye düşünüyor -the yavşaks-

oysa biz hepsinden daha uzun süredir buradayız. onay almak için onlara muhtaç olmamızla gerçek muhtaçlık duygusunu birbirine karıştırıyorlar. tıpkı hayvanlara yiyecek veriyoruz diye bizsiz gebereceklerini sanmamız gibi. onlar da muhtemelen içlerinden "ulan yavşak, biz senden çok önce buradaydık. senin dünyaya dair öğrendiklerin kadar bizim unuttuğumuz var. senin soyun geberip gittiğinde biz yine burada olacağız. şimdi senin borun ötüyor. beni öldürme, yiyeceğimi engelleme, yaşam alanımı işgal etme bana şimdilik yeter." diye düşünüyorlar. düşünüyorları geçtim, bunu tüm hücreleriyle biliyorlar.

tıpkı bizim şirketi arş-ı alaya çıkarma vaadiyle gelip bir iki yıl içinde beyni yanıp yine küçük denizlerinde büyük balık olmaya yelken açan direktörlerimizin akıbetlerini ofisteki ilk günlerinden itibaren bildiğimiz gibi.

"hadi bakalım insanlık, yürü de ense tıraşını görelim!"
  • bir yabancı düşünür galiba ingilizdi demiş ki ''hayvanların bir dini olsaydı şeytanı insan suretinde hayal ederlerdi''
  • "geldi yine tipini s..."
  • muhtemelen zalim, sapkın, bazen de dost, aile, tanrı vs olduğumuzu düşünüyorlar
  • kimseye havlamayan sokak köpekleri bana havlıyor.

sk : şu gelen mala benziyor. du bi korkutayım.
hesabın var mı? giriş yap