şükela:  tümü | bugün
  • köpeklerin buğulu duygu dolu bakışı,
    kedilerin ışıldayan gözlerle yaklaşıp sokulması,
    kumruların gaga gagaya sevişmesi,
    sabah erken saatlerde kuşların karşılıklı cıvıldaşması,
    kuzuların kucağa alındığı anki yumuşaklık ve kokusu,
    atların sabırlı duruşları...

çok sevdiğim hayvan hallerinden sadece birkaçıdır.
  • insanlardan kat kat güvenilir olması ve onunla farklı bir dünyada alışılmışın dışında zaman geçirebilmek olayın sadece bir yönü

bir gün beni kız arkadaşının yanına götürüp tanıştırmıştı bile, hemen istedik kızı tabi.
  • şapşallıkları yeter.

hangi modda olursanız olun bir kaç saniyeliğine bile olsa modunuzdan çıkmanız kaçınılmaz.

moralim bozukken bunu anlayan kedi ve köpegim (normalde hiç anlaşamazlar ve birbirlerine yaklasmazlar) sirk hayranına dönüşür. karşılıklı olmadık şapşallıkları yeter de artar. ne dert kalır ne tasa.
  • atlar sevdiği kişiyi özler, onunla konuşur.

gözlemlediğim, yavrusunu özlediğinde ve ona kavuştuğunda yaptığı şeylerin aynısını yapıyor insana da. hafif mırıldanır gibi sesler çıkarır, kaşlarını düşürür gözbebekleri büyür ve gözleri nemlenir. başını uzatır dokunmak ister.
  • kedi ve köpek için,kaşıyıp kaşıyıp birden durduğunuzda biraz bekleyip dönüp bakmaları ve ‘haydi devam et’ dercesine pati atmaları.
  • politika yapmamaları.
  • sadakatleri, saf sevgileri yeter. her koşulda insan dostlarinin yanindadirlar.
  • insan gibi nankör ve bencil olmamaları.
    nuh peygamber gemisine sadece hayvan almalıydı. :)
  • sizi her zaman sevmeleri..kopek bile bir insandan daha guvenilir..

eğer bir hayvanı severseniz, o hayvan da hayatı boyunca sizi sever. eğer bir insanı severseniz, ne yapacağını ben de bilmiyorum.
  • kedilerin gelip patileriyle masaj yapması, köpeklerin, bilhassa iri olanların boğuşmayı sevmesi. sığırın bifteği.