1. hep nasıl bir sapkın psikolojiye sahip olduğunu oturup kör düğüm çözer gibi incelemek istediğim kitledir. o nasıl iş yani? kendisini de hayvan sanıyordur belki...bir nevi, ki aksi de iddia edilemez.
  2. aslında kendilerinin de cinsel ilişkiye girdikleri canlılarla aynı türde olmaları gerekirken, bir şekilde insan olmuş yaratıklardır.
  3. insanoğlu insandırlar.

    diğer türleri ve kendi türünün fertlerini hayatta kalmak için şart olmayan çıkarları uğruna yok ederek/sömürerek oluşturdukları medeniyetlerin mirası olan yüksek insanlık şerefine naildirler. ayrıca yaptıkları da * ceza gerektiren bir şey değildir. hayvan sonuçta, insansı düşünme yetisi pek olmayan değersiz bir yaşam formu. ne farkeder ki?

    (bkz: her zaman her yerde en büyük insan)
  4. cinsel ilişkiye giren bütün insanlardır. zira insan şempanze ve bonobo lara gorilden daha yakın akraba olan bir hayvandır. bu başlığın doğru şekli `kendi türünden olmayan hayvanlarla cinsel ilişkiye giren insan` olmalıdır.
  5. pek anlamadığım insan grubu. köylerde abazalıktan dolayı hayvanlarla ilişkiye giren insanlar olduğunu hepimiz biliyoruz. bunu fantezi haline getirmiş insanlar da var. aklımı en çok karıştıran ise şu: daha önce bir gazetede okuduğum habere göre seks shoplarda en çok satılan ürün şişme koyunmuş, ondan sonra da şişme aslan geliyormuş. varlığından haberdar olmadığım ve üretim amacını sorguladığım böyle seks objelerini alan insanlardaki sapık zihniyeti kavrama çabası içerisindeyim. nedeni de (dediklerine göre) ölen karısını veya kocasını başka biriyle aldatmak istememeleriymiş. bu nasıl bir mantık? nasıl bir zihniyet? bunları duyunca köyünde hayvanlarla ilişkiye giren insanlar bile bana daha normal geliyor...