• - bana bak karınca, kutsalsın mutsalsın ama çıkma mutfak tezgahına kırmıyım belini,
    +..
    - gel parmağıma şöyle, hah. gir şimdi şu çöpün içine, yaşa orda. yiyecek artığı da var bol bol. bak başının çaresine hadi.
  • (evde otururken) -pelin kedisi kap bi bira mutfaktan gel.

(akşam işten eve gelince) -napmış benim pelişim bugün, dersini çalıştın mı? (o da bu arada cevap veriyo miyav miyav diye)

-hapşuuu!
    +miyaavv
    -sen de gör pelin.

bu bayaa diyalogmuş aslında.
  • - meoww
    - ne bakıon?
    - meoww
    - ne var lan?
    - meoww
    - meoww
  • elinde rulo yaptığı gazeteyle, otel odasında uykuyu haram etmiş, kendisine doğru gelen sivrisineği bekleyen insan.

- gel gel, gel de natürmort portreni çıkarıyım duvara senin gel.
    + vıızzzz
  • - milletin karıncası şekere, bala dadanır, benim karıncalarım göbek salata kemiriyor. aloo, yaz diyetine mi girdiniz, bikini mi giyceksiniz la. yoksa vejetaryen mi olmaya karar verdiniz. aloo, belin ağrıycak çok büyük bi parça o taşıyamazsın.
    +...
    - bak dinliyor mu hiç.
  • monolog gibi değil de şöyle bir olay gerçekleşmiştir. öğlen kantinden döner ayran alıp fakültenin bahçesindeki banklardan birine oturdum. ufaktan yemeye başlayınca iki kedi geldi, onlar etini ben ekmeğini yedim, bitiremedim gibi oldu. sekizde biri kadarını yani sonunu bitiremedim ve kedinin önüne koydum. kedi içindeki etleri yedi ekmek kaldı. beş dakika sonra köpek de geldi, yavrum kedinin yemediği ekmeği o yedi ve gitti.
  • şu an yaptığı şeyi tam olarak hatırlamıyorum ama köpeğime şunu dediğimi hatırlıyorum:

- çok köpeksin!
  • (dışarıdan havlayan köpeklere cevap verirler)

-"hav hav hav "

-"hiiişt!"

-"hav hav hav!"

-"hiiiiiiiiiişt!"

birinde havlamalar azalmışken diğerinde devam eder.

-"heeey!"

noldu bakışı

"içinden havla, içinden"

-hıhı hıııı hı hı hıııı böf hıııı böf

"kime dedim"

-"hı hııııı hı hı"
  • hışımla bizim olduğumuz odaya doğru koşan arkadaşımın tatlı köpeğine "gelme buraya!" diye bağırinca biz, köpeğin birden durup "hih" gibi bir ses çıkarıp, geri kafası dik geldiği odaya dönmesi.
  • az once balkondan eve giren kediyle deneyimledik.

balkon kapısını açık bırakıp ust komsuya cikmistim. eve dondum, dairenin kapisini bir açtım, kedi! salak belli ki ben daha anahtari cevirirken depar atmaya başlamış. göz göze gelince ben tiz bir çığlık attim o ise halidan kaydi, duvara çarptı, nihayet balkonun kapısına ulaşıp bahçeye atladı.
    arkasından bağırıyorum:
    -lan gerizekalı! ikimizi de kalpten götürücen mi sennnn??? azıcık evcilles. aylardır ekmeğimi yiyon!

karşı komşu da bana gülüyor. hala kalbim çarpıyor ya
hesabın var mı? giriş yap