• hayvanları sevmekten, düşünmekten insanlara sevgi göstermeyi unutan, hatta insan ilişkilerini düpedüz çıkarları üzerine kurup kullanıp atan kişilere pekala da konabilecek teşhis. hayvanları sevmek, onların haklarını savunmak elbette önemli, ama her ne kadar kabullenmesek de bir diğer hayvan türü olan insanlarla beraber yaşadığını da unutmamalı insan.
  • yıllarca buradaki gibi pozcular yüzünden kedi sevmediğimi sandım. oysa ben kedi seviyormuşum, sadece “kedi seviyorum, en çok ben seviyorum!” üzerinden poz kesemiyor, salyalar saçarak etrafa saldıramıyormuşum.
  • cahilin birinin mikro kapasiteli paranoid beyninin ürettiği halüsinasyonların eseri uyduruk kişilik bozukluğu.
    iyi ki duydular kişilik bozukluğu diye bir kavram. aklına gelen her mefhumun yanına bunu ekleyerek farklı görüş ve fraksiyonda yer alan insanları ezdiklerini, hadlerini bildirdiklerini ve aşağıladıklarını falan sanıyorlar.
  • hayvanları seveni sevmeyenlerin muzdarip olduğu kişilik bozukluğuna kıyasla çok masum bir tablodur. koca bulamamakla ne ilgisi var lan, hıbış?
  • maalesef sayıları vegan ve feminazi gibi hızla artıyor.
  • insan olarak varolma sorumluluğu ile baş edemeyecek kadar basiretsiz birer zavallı oldukları için, kendilerinden ve bunun sonucu olarak tüm insanlardan nefret eden hasta insanlardır. yaşadığımız çağın getirdiği anksiyete, depresyon, yalnızlaşma gibi yaygın rahatsızlıklarla birlikte bu yarım akıllı, düşünce tembeli vasat tipler hayatın ritmine ayak uydurmakta zorlanarak kendi karanlık iç dünyalarından kaçmak için mutluluğu ancak iç güdüleriyle yaşayan, masum, sevimli, tüylü yaratıklarda bulabilirler. tercih şansları olsa hayvan hayatını insan hayatına tercih edeceklerini itiraf etmekten de çekinmeyecek kadar cahil, onursuz ve değersiz olabilirler. hayvanları zaten herkes sever, önemli olan kendini ve insanları sevip sayabilmek.
  • hayvanları aşırı seven özellikle kedilerle beraber yaşayanlarda yoğunlukla görüyorum.

allah akıl fikir versin.
  • kendisiyle makul konuşmaya çalışan insanlara balta girmemiş küfürler edip dünyanın en iyi kalpli insanları olduğunu düşünen kalabalıklar.
    bir yerde "hayvanperest" diye ifade duydum bunlarla ilgili,diyenin ağzına sağlık.iptila ile sevgi arasındaki kalın çizgiyi kaldırmışlar.bir sekilde esinden,dostundan goremedigi muhabbeti hayvanla doldurmaya calışıyor hepsi.
    sokak hayvanları kendi halinde insanlara saldirdiginda oh iyi oldu diye sevinir. (bu kadar çok seviyorsan git ormana yerde hareketsiz uzan,kurda kuşa yem ol.hem onlarin karni doysun hem de sen ekolojik döngüye katılıp faydalı ol allahın salagi).bunların en meshurlarindan biri sinem umas denilen kadin.ne kadar uçtuğunu twitter girilerinden anlayabilirsiniz.
    kendim sokak kendisi evlat edindim.maddi durumum olsa ve 2+1 evde olmasam daha da alırım.ama elimden gelen param yettiği ölçüsünde sokak beslemesi.onda bile ince düşünüp milletin balkonunu belleyip isemesinler diye apartmanın karşısındaki araziye alistirdim.
    lakin bu arkadaşlar her şeyi yapmayı kendilerine hak biliyorlar,milletin balkonunun içine sicarlar,bir laf etsen bangır bangir bağırıp kötü kalplilikle suçlarlar.
    biliyorum,yolun karşı tarafında böyle yalnız ve yaşlı kadin yaşıyor.evdeki bütün yıkık dökük sehpa,sifonyer ne varsa evinin önüne ve araziye yigdi kadin.hepsi toz toprak icinde bayat mamaların üstü sinek,karınca kaynıyor. bos yaş mama tenekelerini sağa sola atiyor,hayvanlar boynunu yirtmasin diye biz arkasından toplayıp geri dönüşüme atıyoruz.daha da fenası,bu kadin sokaktaki saksilara isiyor.
    düpedüz deliligin büyük insanlık olarak parlatilmasi anormallik.insanların "geberse de kurtulsak" diye yaka silktigi biri olmamak lazım.
  • çoğunluğu kayıp insanlardan oluşur. hayatta tutundukları dalları yoktur. insanları sevmemiş ve sevilmemiş kişilerdir. sorduklarında insanların çok kötü olduğunu, nankör olduğunu bıdı bıdılarını anlatır dururlar. kendileri ne kadar güvenilir ve yardımseverdir bakmak gerek. hayvanların masum ve sevgi dolu olmalarına sığınırlar. ama yeryüzü insansız kalsa yaşamın duracağını hesap edemezler. bugün kafasını soktuğu ev, yediği yemekler, tatiller, arabası hepsi insanın eseridir. ayrıca bilmesi gereken diğer şey hayvanın varlığının amacıdır. derin bir ilimle öğrenmesi gerekir. insanları sevmiyorum hayvanları seviyorum diyen meseleye önce kendinden başlamalı.
    ben çocukluğumdan beri hayvanları severim, belgesellere bayılırım. hayvanlarla ilgili bi web sayfasına destek veriyorum. köpeğim vardı. ama hiç bir zaman delicesine hayvanlara düşkünlüğüm olmadı. kedim ölürse yıkılırım, köpeğimsiz bir hayat olamaz diyen, aç ve yardıma muhtaç insanları din ve ırk ayırdetmeksizin yardım etmeyip, buna gerek duymayıp hayvanlara kendini feda etmiş bir insan olmadım. önce iyi bir insan olmak ve bunu önce en yakınındakilere faydan dokunarak göstermek mühim olan.
  • sokak köpeklerinden şikayetçi olanlara "sokağa çıkma o zaman" dedirtebilen hastalık.
hesabın var mı? giriş yap