şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle başlığın olması gereken hali şu şekilde olacaktı;
    "hayvanları evinden atılmak veya öldürülmek istenen hayvansever şan hocası payam koryak'a yardım kampanyası"

kendisini tanımıyorum, ancak değerli bir arkadaşımın şan hocası ve de tatlı bir insan olduğunu biliyorum. *

payam hoca bu sıralar şöyle bir sıkıntı yaşıyormuş ve bu durumu ekşi'ye de taşımanın yararı olabileceğini, farklı çözüm önerilerinin gelebileceğini umarak, siz değerli hayvansever ekşicilerle paylaşmak ihtiyacı duydum. durum şu;

"sevgili facebook dostlarım, şahsen tanıdığım veya tanımadığım tüm hayvan sever sosyal medya arkadaşlarıma duyurumdur.
    hayvanlarımla daha huzurlu bir hayat yaşayabileceğime inanarak satın aldığım ve dört senedir de oturduğum sapanca’daki site içinde, müstakil ve büyük bir bahçesi olan evimde, hepsi de bakımlı ve sokaklardan edindiğim kedi ve köpeklerimle yaşamaktayım.
    hayvanlarım asla sitenin ortak alanına çıkmamaktadırlar. oturduğum site sadece on haneli olup site sakinlerinin çoğu da evlerine yılda bir kaç kez gelirler. yıl boyunca ikamet eden sadece iki ev var., yan komşum olan ablam ve ben. diğer yan komşum ise bir sanatçı. beni yakından tanıyanların da tanıdığı ve kendini bir hayvan sever olarak tanıtan çok yakın bir akrabamdır. kendisi benim ve ablamın katılamadığı bu yılki site genel kurulunda bir teklif sunarak yakın arkadaşları olan yönetici ve denetçi ile birlikte hayvanlarımın yok edilmesine karar vermişler ve bana ihtar çekerek dava açacakları tehdidinde bulunmuşlardır.
    beni çok üzen ve çaresiz durumda bırakan bu insanlık dışı merhametsiz kararı protesto ederek hayvanlarımın sokağa atılmasına ya da öldürülmelerine engel olunması için bana destek olmanızı ve de mümkün olduğu kadar paylaşımda bulunmanızı önemle rica ediyorum. sevgilerimle"

paylaşımın yapıldığı payam koryak'ın facebook hesabı;
    https://www.facebook.com/…dw1_0znb9vndh2cidmpcrjxc4

bu vicdansızlara, sevgisizlere karşı nasıl önlem alınmalı veya ne yapılmalı?