şükela:  tümü | bugün
 • her boku bildiklerini sanıp, her şeye ahkam kesmeleri
  ben merkezcil yaşamaları
  farklılıklara kapalı olmaları
  asalak olarak yaşama eğiliminde olmaları
  istedikleri olmayınca/olamayınca kendilerinden geçip saçma sapan hareketler yapmaları
  psikolojik sorunlarının bulunması ve bunu hayvanlar üzerinden dengelemeye çalışması

  şimdiye kadar gözlemlediklerim... içeriden konuşuyorum, aksini iddia edenleri en yakın barınakta veteriner hekimleri ile çalışmaya davet ediyorum.

  bir hayvana her zamankinden farklı bir dikiş attı diye "işini savsaklıyor. hayvanları testlerde kullanıyor. hayvan sevmiyor. işten atın bunu" diye yaygara yapan, adam toplayıp barınak basmaya çalışan manyak "hayvanseverler" gördü bu gözler...

  hatta tanıdıklarının ev kedilerini sokak hayvanı gibi gösterip, sokak hayvanlarına ayrılmış malzemelere göz diken "bir taneden ne olacak" deyip olmaz denilince "hekimler barınaklarda hayvanlara bakmıyor" diye kampanya başlatanları da gördü...

  kimse bana hayvansever, gönüllü, dernekçi vs. sevdiremez!

  gelen geri bildirimleri üzerine edit: sanırım burada bahsedilen "hayvansever" kavramını biraz açmam gerekiyor. "hayvansever" diye tabir edilen şeyler; evde kedi, iguana, ornitorenk falan besleyen, "ehe! kuş cıvıltısı! ne güzel^ ^ ehe!" diye dolanan. "aaa hava soğuk dur iki avuç ekmek kırıntısı atayım kuşlara" diyen arkadaşlar değiller. onlar hayvan sever değil normal güzel insanlar. e biz neyiz o zaman düdük derseniz de gidin kendinize başka sıfat bulun. hayvan dostu deyin, insan olmayanların kankası deyin, olmadı çükübik deyin... ne derseniz deyin. ama hayvansever demeyin!

  çünkü "hayvansever" kavramı hastalıklı oluşumlar tarafından radikalleştirilmiş, "vegan" "feminist" "uzun adamcı" "ota boka eylem yapan solcu" gibi marjinal, radikal, mantık çerçevesinden taşmış aktivist kişiler tarafından normal insanlar için antipati kaynağına dönüştürülmüştür.

  "hayvansever" denilince bizim mahallede, köyde, ilçede vs. akla gelen şu: "ördeğe hallenen dingile, kendisi kadar şiddetli tepki vermediğini düşündüğü herkese ördeğe hallenen adam muamelesi yapan kişi" -anlatım bozukluğu var ama çözemedim- eğer kendinizi bu tanımlamada görmüyorsanız lütfen üzerinize alınmayın. bu tanımın içinde görüyorsanız da lütfen benden uzakta durun. sevmiyorum sizi...
 • aslında hayvan sevmemeleri. hayvanı, aşırı şişik ve bir an önce patlayasıca egolarına araç yapmaları. aslında tek sevdikleri bozuk narsist kişilikleri...
 • birşeyi ve veya birini seven birinden nefret edebilen, içinde hep nefret barındıran kişinin bu duygularına gem vuramamasıdır. burada bir sebep yoktur bir sonuç vardır. o da nefrettir.
  bu tipler çiçek sevenden de nefret eder, böcek sevenden de.
 • hayvanseverler olarak cevap verelim o vakit;

  (bkz: çok da .ikimizdeydi)
 • şu yaşadığımız dünyada nefret edilecek onlarca şey varken, sıralamanın ya da bulmaya çalışmanın bile gereksiz olduğu sebeplerdir.
  başlığı açan ne amaçla açtı, troll mü, hayvanlardan nefret eden biri mi vs takılmıyorum.
  en basit mantıkla bile düşündüğünüzde bir insan herhangi bir canlıya zarar vermiyorsa, tutup ''ay gözünün üstünde kaşı var nefret ediyorum'', ''benciller'', ''ahkam kesiyorlar'' gibi inanılmaz düz nedenleri saymak manasız.
  ya arkadaşlar, bir de türkiye'de yaşıyorsunuz allah aşkına ya ahahah gidin daha dolu nedenlerle, başka şeylerden nefret edin.
 • hayvanseverleri değil hayvana sevgiyle işkence edenlerden nefret ettiğimi dile getireceğim başlık. şahit olduğum onca olayda o kadar çok sevginin dozunu kaçıran sözde hayvan severle karşılaştım ki (evet o kediler aslında sizden nefret ediyor). misal; neymiş efendim kedi küçükmüş de diğer kediler tarafından tartaklanmasın diye minicik bir kutunun içine birkaç hava deliği açarak onu muhafaza ediyormuş.
  okuduğum üniversitede gerçekten bazı "hayvanseverler" işin bokunu çıkarıyorlar. okulun içinde hayvanlar var.okuldaki köpeklerle kavga edeceklerini bile bile neden kendi köpeğini okula getirirsin (köpekler kavga ederken onları sevmeye çalışıyorlar) bir de okuldaki bütün hayvanları kendilerinin zannediyor bilmiş bilmiş geziyor bu sözde hayvan severler sözgelimi siz hayvana kendinizce bir isim verdiniz ve bu sözde hayvansever arkadaş sizi duyduysa vay halinize... birden bire "onun ismi (atıyorum) kontes değil afrodit" diye bir cümle işitebilirsiniz. bir insan değil yavru bir kediyseniz işiniz daha zor efendim çünkü zırt pırt birileri sizinle oyuncak gibi oynayıp havalara fırlatabilir, kıçınızı silmeye kalkabilir veya sizi alıştığınız bir ortamdam ayırıp kendince sizin için daha güvenli olan yere götürebilir (hayır evine değil evinin bulunduğu sokağa). tamam bizde seviyoruz küçük dostlarımızı ama her şeyin dozu karar çoğu zarar.

  not: bir köpek sahibi
  not 2: ben de sizin komik videolarınızı sosyal medyada paylaşacağım bakalım ne hissedeceksiniz
 • şerefsiz, onursuz, bencil olduğumuzu hatırlatmaları.
 • (bkz: kıskançlık)
 • hayvanseverlerin düz insanlardan herhangi bir farki yoktur efenim sizin insanlardan nefret edesiniz gelmiş olabilir, sizden farkları hayvanlar konusunda sizden daha hassaslardır hepsi bu.
  yalnizca hayvanseverlerden değil herhangi bir yapıdaki insan tipinden nefret etmemek için çözüm ariyorsaniz, boyle bir sorununuz oldugunu dusunuyorsaniz, her insanin bazi konularda hassas olduğunu öğrenmeniz gerekebilir.