şükela:  tümü | bugün
  • hayvanları dünyanın merkezi saymaları.

hayvanlara ufacık zarar veren birine bile "asalım keselim gebertelim" adiliğinde barbarca saldırmaları.

biz hayvanları seviyoruz üstün insanız çiğliğinde olmaları.

mülteci çocuklardan iğrenip sokak köpeklerine sarılıp öpüp şov yapmaları.(işte bunları benim elime verecekler ki...)

bu kişilerden kasıt alttabakada yetişip hayvansever gibi görünerek sınıf atladığını sanan ahmaklar. hayvanları doğanın parçası olarak gören gerçek hayvanseverler varestedir.
  • her boku bildiklerini sanıp, her şeye ahkam kesmeleri
    ben merkezcil yaşamaları
    farklılıklara kapalı olmaları
    asalak olarak yaşama eğiliminde olmaları
    istedikleri olmayınca/olamayınca kendilerinden geçip saçma sapan hareketler yapmaları
    psikolojik sorunlarının bulunması ve bunu hayvanlar üzerinden dengelemeye çalışması

şimdiye kadar gözlemlediklerim... içeriden konuşuyorum, aksini iddia edenleri en yakın barınakta veteriner hekimleri ile çalışmaya davet ediyorum.

bir hayvana her zamankinden farklı bir dikiş attı diye "işini savsaklıyor. hayvanları testlerde kullanıyor. hayvan sevmiyor. işten atın bunu" diye yaygara yapan, adam toplayıp barınak basmaya çalışan manyak "hayvanseverler" gördü bu gözler...

hatta tanıdıklarının ev kedilerini sokak hayvanı gibi gösterip, sokak hayvanlarına ayrılmış malzemelere göz diken "bir taneden ne olacak" deyip olmaz denilince "hekimler barınaklarda hayvanlara bakmıyor" diye kampanya başlatanları da gördü...

kimse bana hayvansever, gönüllü, dernekçi vs. sevdiremez!

gelen geri bildirimleri üzerine edit: sanırım burada bahsedilen "hayvansever" kavramını biraz açmam gerekiyor. "hayvansever" diye tabir edilen şeyler; evde kedi, iguana, ornitorenk falan besleyen, "ehe! kuş cıvıltısı! ne güzel^ ^ ehe!" diye dolanan. "aaa hava soğuk dur iki avuç ekmek kırıntısı atayım kuşlara" diyen arkadaşlar değiller. onlar hayvan sever değil normal güzel insanlar. e biz neyiz o zaman düdük derseniz de gidin kendinize başka sıfat bulun. hayvan dostu deyin, insan olmayanların kankası deyin, olmadı çükübik deyin... ne derseniz deyin. ama hayvansever demeyin!

çünkü "hayvansever" kavramı hastalıklı oluşumlar tarafından radikalleştirilmiş, "vegan" "feminist" "uzun adamcı" "ota boka eylem yapan solcu" gibi marjinal, radikal, mantık çerçevesinden taşmış aktivist kişiler tarafından normal insanlar için antipati kaynağına dönüştürülmüştür.

"hayvansever" denilince bizim mahallede, köyde, ilçede vs. akla gelen şu: "ördeğe hallenen dingile, kendisi kadar şiddetli tepki vermediğini düşündüğü herkese ördeğe hallenen adam muamelesi yapan kişi" -anlatım bozukluğu var ama çözemedim- eğer kendinizi bu tanımlamada görmüyorsanız lütfen üzerinize alınmayın. bu tanımın içinde görüyorsanız da lütfen benden uzakta durun. sevmiyorum sizi...
  • aslında hayvan sevmemeleri. hayvanı, aşırı şişik ve bir an önce patlayasıca egolarına araç yapmaları. aslında tek sevdikleri bozuk narsist kişilikleri...
  • hayvan severler değilde sosyal medyada bulunan kedisever kitle çok fena. türkiye'de o kadar gereksiz yere öldürülen ve hala öldürülmekte olan karakulak, vaşak, çöl varanı, su samuru gibi bir çok hayvan var. sen bunlardan bir habersin. ama iş kediye gelince apartmanın bahçesinde kedi beslemek istemeyeni hayvan düşmanı say. tamam gidin kedi besleyin, beslemeyin demiyorum. bende severim kedileri. ama karşı görüşte olanlara'da az saygı duyun.

dipnot : kendi şahsi fikrimdir. başlığı açan arkadaşın görüşlerine katılmıyorum.
  • başlığı açan yine aynı yine aynı ş.... köpekleri seviyorum ama başlık altında kötülüklerini yaymaya çalışan itleri sevmiyorum. yine kimden ne emir aldınız pislikler. zavallı hayvanları öldürmeye kılıf mı arıyorsunuz. umartım tez zamanda yok olur gidersiniz amk insan müsveddeleri sizi.
  • birşeyi ve veya birini seven birinden nefret edebilen, içinde hep nefret barındıran kişinin bu duygularına gem vuramamasıdır. burada bir sebep yoktur bir sonuç vardır. o da nefrettir.
    bu tipler çiçek sevenden de nefret eder, böcek sevenden de.
  • hayvanseverler olarak cevap verelim o vakit;

(bkz: çok da .ikimizdeydi)
  • şu yaşadığımız dünyada nefret edilecek onlarca şey varken, sıralamanın ya da bulmaya çalışmanın bile gereksiz olduğu sebeplerdir.
    başlığı açan ne amaçla açtı, troll mü, hayvanlardan nefret eden biri mi vs takılmıyorum.
    en basit mantıkla bile düşündüğünüzde bir insan herhangi bir canlıya zarar vermiyorsa, tutup ''ay gözünün üstünde kaşı var nefret ediyorum'', ''benciller'', ''ahkam kesiyorlar'' gibi inanılmaz düz nedenleri saymak manasız.
    ya arkadaşlar, bir de türkiye'de yaşıyorsunuz allah aşkına ya ahahah gidin daha dolu nedenlerle, başka şeylerden nefret edin.
  • şerefsiz, onursuz, bencil olduğumuzu hatırlatmaları.