şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayvan besleyen herkesin en önemli sorunlarından biri tüydür. ben bu sorunu iki cihaz yardımıyla çözebildim.

  1. çamaşır kurutma makinesi
  2. bissell crosswave ıslak ve kuru süpürme yapabilen süpürge

  kurutma makinesini yıllardır kullanıyorum ve kıyafetlerimde tüyün zerresi bile kalmıyor. o kadar ki siyah kıyafetlerim bile mis gibi. çevremdeki her hayvansevere aldırdım ve bana duacı oldu.

  bissell crosswave ise henüz bir aylık kullandığım bir cihaz. evi süpürürken, aynı anda ıslak da silmiş oluyorsun. aynı işlem kısa tüylü halılarda da mümkün. yani halıyı da siliyorum. bütün bunlar sıradan süpürme için harcanan efor ile yapabiliyorum. kullanmaya başladığımdan beri beyaz çoraplarım kirlenmeden evimde dolaşabiliyorum. bal dök yala olayı yani.
 • (bkz: şu hayvanlar olmasa ne güzel olurdu hayvanseverlik)

  kolaylık yoktur... onlar için koşturmak zevktir...
 • evcil hayvanımı taramak konusunda da çok şey denedim. uzun süre furminator ile taradım ama yeni gözdem tüy toplayıcı eldiven

  hem hayvan açısından hem tarayan açısından çok daha keyifli.
 • tüyler için robot süpürgeler çok işe yarıyor. her güne programlayıp eve döndüğünüzde yerleri pırıl pırıl görebilirsiniz. tabi koltuk üstlerini filan kendiniz temizliyorsunuz. eksileri pahalı olmaları ve çabuk bozulmaları
 • dyson v8 absolute şarjlı süpürge. gerçi yurt dışında v10'lar filan piyasaya çıkmış bile ama neyse.

  bu süpürge ile uzanamadığım hiçbir köşe kalmadı. koltuk fırçasını, sert zemin fırçasını, halı fırçasını tek elle takıp çıkarıp tüyleri çekiyorum. bir o kadar hafif ve esnek. bu parçaların birçoğu başka süpürgelerde de var ama bu kadar kullanışlı olanını görmedim. mobilyaların tozunu, koltuğun, yatak örtüsünün tüyünü, yerin tozunu ve hatta kıyafetime bulaşan tüyleri bile artık bu süpürgenin aparatları ile çekiyorum.

  dyson'ın şarjlı süpürgesini uzun zaman önce gözüme kestirmiştim ama fiyatının yüksekliği ve daha öncesinde bissel crosswave süpürge ve hatta 1 sene önce daha uygun fiyata başka şarjlı süpürge almış olmam beni durdurdu. keşke durmasaymışım. neden mi? çünkü ikisi bambaşka şeyler.

  bissel siliyor. gerçekten siliyor. evin kokusu, kiri gidiyor. ama dyson ile evde tüyden eser kalmıyor. çünkü o kadar kullanışlı ki, günde ben diyim 5 kere, sen de 10 kere gözüme ilişen yerleri süpürüyorum ve evin tozunu alıyorum. haliyle evim gerçekten kirlenmiyor. artık bissel'i haftada 1 en fazla 2 kere çalıştırmam yeterli oluyor. `ama çok dürüst olmak gerekirse dyson varken, bissel olmasa da olurmuş.` çünkü ev artık o kadar tüysüz ki, sıradan moplarla silmek eskisi kadar zahmetli olmuyor.