şükela:  tümü | bugün
  • hayvan besleyen herkesin en önemli sorunlarından biri tüydür. ben bu sorunu iki cihaz yardımıyla çözebildim.

1. çamaşır kurutma makinesi
    2. bissell crosswave ıslak ve kuru süpürme yapabilen süpürge

kurutma makinesini yıllardır kullanıyorum ve kıyafetlerimde tüyün zerresi bile kalmıyor. o kadar ki siyah kıyafetlerim bile mis gibi. çevremdeki her hayvansevere aldırdım ve bana duacı oldu.

bissell crosswave ise henüz bir aylık kullandığım bir cihaz. evi süpürürken, aynı anda ıslak da silmiş oluyorsun. aynı işlem kısa tüylü halılarda da mümkün. yani halıyı da siliyorum. bütün bunlar sıradan süpürme için harcanan efor ile yapabiliyorum. kullanmaya başladığımdan beri beyaz çoraplarım kirlenmeden evimde dolaşabiliyorum. bal dök yala olayı yani.
  • (bkz: şu hayvanlar olmasa ne güzel olurdu hayvanseverlik)

kolaylık yoktur... onlar için koşturmak zevktir...
  • evcil hayvanımı taramak konusunda da çok şey denedim. uzun süre furminator ile taradım ama yeni gözdem tüy toplayıcı eldiven

hem hayvan açısından hem tarayan açısından çok daha keyifli.
  • tüyler için robot süpürgeler çok işe yarıyor. her güne programlayıp eve döndüğünüzde yerleri pırıl pırıl görebilirsiniz. tabi koltuk üstlerini filan kendiniz temizliyorsunuz. eksileri pahalı olmaları ve çabuk bozulmaları