şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda sözlük ciddi bir insan düşmanlığı tehlikesiyle karşı karşıya. farklı farklı başlıklarda köpekten rahatsız olan ölsün diyen mi ararsın, kediye köpeğe zarar verme potansiyeli olan bebeği gözümü kırpmadan keserim diyen mi ararsın, insanla kedi/köpek arasında birini kurtarma şansım olsa kedi/köpeği seçerim insan ölsün bana ne diyen sayısı az buz olmayan güruh mu ararsın..

    hayvanlar canımız ciğerimiz, evimizde besledik koynumuzda yatırdık, kafasını okşadık sevmelere doyamadık. zarar vermeyi bırak, verilmesine müsaade etmem. ama bu kadar insan düşmanlığı ne? hayvansever demek insan düşmanı demek olmamalı?

    insanlar hayvanlardan daha zararlı diyenleriniz olcaktır. belki öyle ama yine de herkesin seveni var siz asosyal olabilirsiniz kimseyi sevmiyor da olabilirsiniz ama ana babanız akrabalarınız sizi sevenler insan.

    gelin hepberaber sevelim hayvanları ama insanlara da bu denli düşman olmayalım. herkes ana kuzusu herkesin sevenleri var.
  • insan düşmanı harbi kötü şerefsiz karaktersizlerin "iyi biri" imajı vermek icin hayvansever gibi davranması olayıdır. bu bozuk insanlar, insanlarla ilişkileri de istisnasız kötü olduğu için insanları kötüler ve "hayvanlar öyle değil" der. çünkü hayvana hükmedebilir ve ancak bir hayvanın kendinden aşağıda olduğuna emindir.