şükela:  tümü | bugün
 • haber kaynağı tek bir yerde geçiyorsa yapabileceğim bir olay yok hocam. kaynaksız konu açsak da uydurdun diyecekler.

  yoksa meraklısı değilim sabah denen tuvalet kağıdının.
 • eğitim ve bilim düşmanı mı? yan gelip yatmaktan ve yılda 3 ay tatil yapan öğretmenlerin foyasını ortaya çıkardık diye mi eğitim ve bilim düşmanı olduk?

  kimin çarkına çomak soksak feryat ediyor. kutsal meslek diye bir kavrama inanmam.
 • tanıdığım doktor emeklililerinin alayı zengin. üç beş branş hariç çoğunun da bir bok yaptığı varsa en adi şerefsizim. tüm gün klimalı odalarda göt büyütüp geleni geçeni savsaklayan sonra da klinikte çalışıp oradan da parayı vuran tipler bunlar diye bir entry girmiş yazar.

  bir bok yaptığı varsaya bir cevap vermek istedim.

  times higher educationa göre türkiyenin yetiştirdiği doktorlar bilgi ve deneyim seviyesi olarak dünyada 7. sırada yani o çok methettiğin avrupadaki doktor ulkendeki doktor kadar nitelikli değil. (bu arada muhendislerimiz 46. sırada :) )

  turkiyedeki bilimsel yayınların %21 i doktorlar tarafından yapılıyor. doktorlar en çok araştırma yapan ve makale yayınlayan meslek gurubu.

  bu ülkenin belki gerçekten yaptığı boku iyi yapan tek mesleğiyiz. hayatımız okumak ve üretmekle geçiyor. haksizlik etmeyin.
 • hollandalilarin gecinmek icin iki iste calistigini, almanyalilarinsa fazla mesaiden bira icmeye vakit bulamadigini dusunen bir adet adet bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yazarimtrak.

  1. hollanda, avrupa’da part-time calisma oraninin en yuksek oldugu ulke.
  2. almanya bati avrupa’da en az ortalama calisma suresinin oldugu ulkelerden biri
 • (bkz: #79847776) kaynak gostermesi gereken yazar.
 • sanırım nick'inin ardındaki kişi, görevden alınan eski milli piyango genel müdürü muammer çolak olan yazar. o değilse de çolak'ın oğlu falandır bu.

  sabahtan beri "milli piyango'da hile iddiası" başlığına, "kanıt/delil yok","hile demek ayıp" benzeri laflar edip duruyor. senin derdin ne yeğenim?
 • bir zamanlar piyango çekilişlerinde hile yapıldığını düşünüyordum. yalan değil. ancak daha sonradan dünyadaki çekilişler, çıkan sayılar, istatistikler falan kapsamlı bir araştırma yapınca yanıldığımı anladım.

  bir de işyerinde uzaktan tanıdığım birine sayısal lotoda büyük ikramiye çıkınca, bunun yersiz bir düşünce olduğunu anladım. meğer böyle ne talihliler varmış halkın içinde.

  internet orada. buyrun araştırın. sürüyle gerçek talihli var. ben hile olduğuna inanıyordum ama bunun mümkün olmadığını araştırarak gördüm.

  bir şeye körü körüne inanmamak önemli. sadece gerçeğin peşindeyseniz gerçeğe ulaşırsınız.
 • aktroll ama sinsisinden..

hesabın var mı? giriş yap