şükela:  tümü | bugün
  • sabah linki verip duran suser.
  • haber kaynağı tek bir yerde geçiyorsa yapabileceğim bir olay yok hocam. kaynaksız konu açsak da uydurdun diyecekler.

yoksa meraklısı değilim sabah denen tuvalet kağıdının.
  • bok çukurunda yaşayıp, bok çukurunu genişletenleri ve herkesi içine dolduranları destekleyip "temiz tepelerde yaşayanlar var biz niye bok çukurunda yaşıyoruz alo?" diye tepki gösterenlere "batı hayranı" diyen bir çomar.
  • idam cezasi savunucularindan biri. ancak dusunemedigi bir sey var. ıdam cezasi geldiginde gercek suclulardan cok sucsuzlar gidecek. nereden mi biliyorum? 1920 den 1984 yilina kadar 712 kisi idam edilmis, buna istiklal mahkemesi kararlari ile idam edilenler dahil degil. bu 712 kisiden kac tanesi gercekten sucluymus bir baksinlar. birine suc isnat etmenin bu kadar kolay oldugu, suc ispat rejiminin muglak oldugu bir yargi sisteminde idam istemenin kendi boynuna ip gecirmek oldugunu hukukla ilgili biri olarak soyluyorum. sevgiler.

not: kendisine mesaj atilamadigi icin buraya yazdim. bu entry bir sure sonra silinecektir.
  • mesaj yollanamayan bir yazar.
  • eğitim, bilim düşmanı ve gerici yazılara sahip yazar.
  • eğitim ve bilim düşmanı mı? yan gelip yatmaktan ve yılda 3 ay tatil yapan öğretmenlerin foyasını ortaya çıkardık diye mi eğitim ve bilim düşmanı olduk?

kimin çarkına çomak soksak feryat ediyor. kutsal meslek diye bir kavrama inanmam.
  • tanıdığım doktor emeklililerinin alayı zengin. üç beş branş hariç çoğunun da bir bok yaptığı varsa en adi şerefsizim. tüm gün klimalı odalarda göt büyütüp geleni geçeni savsaklayan sonra da klinikte çalışıp oradan da parayı vuran tipler bunlar diye bir entry girmiş yazar.

bir bok yaptığı varsaya bir cevap vermek istedim.

times higher educationa göre türkiyenin yetiştirdiği doktorlar bilgi ve deneyim seviyesi olarak dünyada 7. sırada yani o çok methettiğin avrupadaki doktor ulkendeki doktor kadar nitelikli değil. (bu arada muhendislerimiz 46. sırada :) )

turkiyedeki bilimsel yayınların %21 i doktorlar tarafından yapılıyor. doktorlar en çok araştırma yapan ve makale yayınlayan meslek gurubu.

bu ülkenin belki gerçekten yaptığı boku iyi yapan tek mesleğiyiz. hayatımız okumak ve üretmekle geçiyor. haksizlik etmeyin.
  • doktor emeklilerine 2000 tl zam yapılması başlığına 5 kez entry girmiş yazar.

akılsız herif, doktorlara bok atmakla senin yaşan kaliten yükselmeyecek. git biraz aklını kullan da kendi bir mesleğin varsa onun özlük haklarını savun.
    veya madem bu kadar muhteşem yattığın yerden para kazandığın rahat kebap meslek gir sınavına kazan. 6 sene oku doktor ol tutan mı var?
    akılsız herif doktorların taban maaşı 3000 tl civarıdır. kazandıkları ek gelirler nöbet parasıdır. emekli maaşları birçok devlet memurundan düşüktür. birçok işçi emeklisinin emekli maaşı doktorlardan fazladır. onu eşitlemek için yapılmış bir karar. ha yok sen yine vay efendim doktorlar yattığı yerden para kazanıyor diyorsan, dediğim gibi 6 sene oku tutan mı var. millet 6 sene okumak için o pahalı kitaplar için burs peşinde koşturuyor haberin var mı senin? param zamanım yok okuyamam diye de ağlama. millet yokluk içinde okuyor. ben insan çekemem tıpı sevmiyorum deme kimse insanların bokunu kusmuğunu kanını çekmeye ölmüyor. madem o kadar rahat meslek doktor ol kardeşim. 50 yaşında bile fakülteye giren var tutan mı var? veya daha realist bir yaklaşım olarak varsa bir mesleğin onun özlük haklarını savun. yoksa bir mesleğin oku kardeşim. sonra özlük haklarını savun.