şükela:  tümü | bugün soru sor
 • rte nin 24 haziran 2018 seçimlerini kazanması halinde kurulacak olan yeni bakanlık.
 • hazinecilerin öfkeden tırnaklarını yediği birleşim.

  müsteşarlıktan bakanlığa geçiş süreci, diğer kurumlardan ayrıcalıklı olarak kazanılmış kurumsal, sosyal ve mali hakları kısa sürede sıfırlayan bir süreçtir. örnek görmek isteyenler, 2012’den önce başbakanlığa bağlı müsteşarlık iken bakanlığa dönüştürülen gümrük müsteşarlığının trajik öyküsüne bakabilirler. baksınlar mesela gümrükte bir gümrük personeli örneğin 2008’de hangi ek ödemeleri ne kadar alıyordu, bugün ise ne kadar alıyor?

  ayrıca bugün başbakanlık personeli iken, “t.c. başbakanlık” ile başlayan bir personel kartı taşıyor iken, herhangi bir devlet kurumunu veya başka bir yeri telefonla ararken “başbakanlık’tan arıyorum” diyebiliyorken yarın sıradan bir bakanlık personeli oluyorsun.

  kamu görevlileri arası statü ve mali farklılıkların kaldırılması meselesi akp hükümetinin öteden beri dillendirdiği bir husus. sadece bununla kalmıyorlar, 657’yi de kaldıracaklar. bunlar devede kulak.

  normalde medeni ülkelerde, hakları aşağıda olan tabaka üstte olanın yanına çekilmek suretiyle eşitlenmeye çalışılır ama bizde tam tersi olur. üstte olan aşağıya çekilerek -sözde- eşitlenir. sanki gerçekten tüm memurlar aynı işi yapıyormuş gibi. aile bakanlığı’ndaki bir uzman kek börek çay mesaiyi bitirirken hazine’deki uzman koskoca devlet bütçesinin muhasebesini tutuyor. ama sen diyorsun ki yok kardeşim, sizin statünüz aynı. ücretiniz, haklarınız vesaire aynı olsun.

  daha trajik olanı ise bu -sözde- eşitleme yapılırken aşağı tabakada olanların sevinmesi ve şebek gibi alkışlaması.

  allah akıl fikir versin. zor ülke lan burası. dinazorlara derdini anlatamazsın.
 • berat albayrak'ın başına geçeceğine dair kulis bilgisinin dolaştığı yeni bakanlık.
 • kesin olarak bakanı (bkz: berat albayrak) olan yeni bakanlık. bu isim duyulduktan sonra dolar 4.54 den 4.74'e fırladı. daha da artacağını ön görüyorum. ytd.
 • 703 sayılı ohal khk'sı ile kamu ihale kanunu'ndan bağışık hale getirilmiştir. bu sayede damat paşa kamu ihale kanunu'nda yer alan hiçbir ilkeyi(ölçülülük, orantılılık ve alenilik) iplemeksizin dilediği kişiye dilediği bakanlık işini kendi belirlediği ücret üzerinden yaptırabilecek. kayınpederi kendisine yaptığı kıyağın aynısını damat paşa'ya da yapmış. resmen millet olarak bir aileyi geçindiriyoruz, yetmiyor; içgüveysini de geçindiriyoruz. o değil de ohal khk'ları hani terörle mücadele dışındaki konularda çıkarılmıyordu? kaç ay geçti bu konuda söylenenlerin üzerinden?
 • mottosu "s.v.i.h.s." olan bakanlık. logo tasarlanacaksa yanan bir tomar türk lirası, itfaiyeci elbisesinde yüzüklerin efendisi ve itfaiye hortumu ile romantik bir enstantene öneriyorum.

  mutlu musunuz geziciler1!!1!
 • cumhurbaşkanlığı'nın ilk kez meclis'e sunduğu 2019 yılı bütçe yasa tasarısıyla hazine'nin borçlanma yetkileri artırıldı. tasarıyla hazine'ye, kamu bankalarıyla bazı kamu kurumlarına destek sağlaması için 28.5 milyar liralık iç borçlanma yapma yetkisi verildi.

  geçmiş yıllarda bütçe harcamalarının yüzde 1'iyle sınırlandırılan bu yetki, cumhurbaşkanlığı bütçesiyle ilk kez 3 kat artırılarak yüzde 3'e çıkarıldı. bütçe tasarısıyla devlete, 90 milyar lirası bütçe açıklarının karşılanması için olmak üzere önümüzdeki yıl toplam 118.3 milyar liralık yeni borçlanma yapma yetkisi verildi.

  hayırlı olsun.