şükela:  tümü | bugün
 • rte nin 24 haziran 2018 seçimlerini kazanması halinde kurulacak olan yeni bakanlık.
 • berat albayrak'ın başına geçeceğine dair kulis bilgisinin dolaştığı yeni bakanlık.
 • kesin olarak bakanı (bkz: berat albayrak) olan yeni bakanlık. bu isim duyulduktan sonra dolar 4.54 den 4.74'e fırladı. daha da artacağını ön görüyorum. ytd.
 • 703 sayılı ohal khk'sı ile kamu ihale kanunu'ndan bağışık hale getirilmiştir. bu sayede damat paşa kamu ihale kanunu'nda yer alan hiçbir ilkeyi(ölçülülük, orantılılık ve alenilik) iplemeksizin dilediği kişiye dilediği bakanlık işini kendi belirlediği ücret üzerinden yaptırabilecek. kayınpederi kendisine yaptığı kıyağın aynısını damat paşa'ya da yapmış. resmen millet olarak bir aileyi geçindiriyoruz, yetmiyor; içgüveysini de geçindiriyoruz. o değil de ohal khk'ları hani terörle mücadele dışındaki konularda çıkarılmıyordu? kaç ay geçti bu konuda söylenenlerin üzerinden?
 • mottosu "s.v.i.h.s." olan bakanlık. logo tasarlanacaksa yanan bir tomar türk lirası, itfaiyeci elbisesinde yüzüklerin efendisi ve itfaiye hortumu ile romantik bir enstantene öneriyorum.

  mutlu musunuz geziciler1!!1!
 • cumhurbaşkanlığı'nın ilk kez meclis'e sunduğu 2019 yılı bütçe yasa tasarısıyla hazine'nin borçlanma yetkileri artırıldı. tasarıyla hazine'ye, kamu bankalarıyla bazı kamu kurumlarına destek sağlaması için 28.5 milyar liralık iç borçlanma yapma yetkisi verildi.

  geçmiş yıllarda bütçe harcamalarının yüzde 1'iyle sınırlandırılan bu yetki, cumhurbaşkanlığı bütçesiyle ilk kez 3 kat artırılarak yüzde 3'e çıkarıldı. bütçe tasarısıyla devlete, 90 milyar lirası bütçe açıklarının karşılanması için olmak üzere önümüzdeki yıl toplam 118.3 milyar liralık yeni borçlanma yapma yetkisi verildi.

  hayırlı olsun.