şükela:  tümü | bugün
 • lara di lara projesinin çıkacak yeni albümünün adıdır.

  dilara sakpınar güzel işler çıkartıyor, fakat ben nedense hep yapabileceklerinin altında kaldığını düşünüyorum. bu albümde bunu yıkmayı başarır umarım.
 • 24 şubat 2017 tarihinde piyasaya çıkacak olan lara di lara albümü.

  albüm teaser'ı için tık
 • sonunda spotify ortamlarından yerini almış albümdür.
  haliyle çevrimiçi şekilde de dinlenebilmektedir.

  parçaların bir kısmı lara di lara projesini sürekli takip edenler için zaten tanıdık ve çok güzel parçalardan oluşuyor: denizin kralları, bencil, buluşmuşuz aslında, sıradan dediğin, çok güzel şey vb. albümde daha önce canlı performans hallerini dinleme fırsatını bulduğumuz bu parçaların albüm versiyonlarını da dinleme fırsatı bulunuyoruz. o halde önce öncelikle onlardan bahsedeyim.

  bu daha önce dinleme fırsatı bulduğumuz parçaların arasında hoşuma gitmeyen tek nokta bencil parçasıyla ilgili oldu. çoğumuz bu parçayı sofar performansındaki haliyle tanıdık. parça son zamanlarda yapılmış en güzel parçalardan biri. dilara'nın yorumu zaten of ulan of dedirtiyor. albüm versiyonunda ise parçanın çeşitli noktalarında ney benzeri efektler var. ancak hafif ağıt, hafif sitemli bir ruh barındıran parçanın normalde sözlerine ve dilara sakpınar'ın güzelim sesine odaklanmamız gerekirken, arka plandaki ney benzeri efektler dikkati başka yöne doğru çekiyor diye düşünüyorum. bu bakımdan albüme parçanın sofar performansındaki daha yalın halini ekleseler daha hoş olurdu sanki. ancak bu elbette benim kişisel hissiyatımdan gelen yorumum.

  onun ötesinde daha önceden dinleme fırsatı bulduğumuz diğer parçalara gelince bu noktada diyebileceğim tek şey şu ki, albüm sırf bu parçaların albüm versiyonlarına sahip olmak için dahi alınır. özellikle "çok güzel şey", "sıradan dediğin" gibi parçaların aranjmanını çok sevdim.

  albümle birlikte ilk defa dinleme fırsatı bulacağımız parçalara gelince, tonlarca yeni parça bulunuyor. bunlar genel itibariyle sakin gün müziklerinden veya uzun yol müziklerinden oluşuyor. bunların arasında kalbin içi ve gün doğumuna adlı parçalar çok hoşuma gitti.

  ancak bu parçalar arasında iki parça var ki, tam anlamıyla ateş ediyor diyebilirim. bunlardan biri "kimiz", diğeri ise "giderken" adlı parça. bu iki parça tam anlamıyla albümle birlikte gelen sürprizler olmuş.

  özetle ben beğendim efendim. müzik raflarında yerini almasını bekliyorum.
 • herkeslere mavi boncuk dağıtan albümlerden değil; herkesler beni sevsin demiyor. dilara sakpınar'ın içinden geçen müziği içinden geçtiği gibi yapabilme lüksü /şansı/kararlılığı son dönemin en özgün işlerinden birini çıkarmış.

  albümde 70'lerin psychodelic havası mı var, bana mı öyle geliyor? albümün ismi melih cevdet anday'ın aynı adlı şiirinden ilhamla mı konmuş? kafacığımda deli sorular...
 • masum'un kapanışında çok beğenmiştim ilgili şarkıyı.

  spotify'da albüm yayınlanınca çok memnun oldum, 1:55'lik seriler halinde sürekli döndürüyorum. tuhaf bir havası var.
 • (bkz: bir garip hal)
 • lara di lara'nın beklenen albümü.
  dinleyin, dinletin efendim.
  lara di lara ile tanışmama vesile olan bencil şarkısının varlığı bile yetti.
 • uzun zamandır dinlediğim en güzel şarkı. maalesef sadece spotify'da şimdilik.
 • 1 dakika 55 saniyeliğine dünyanın pause tuşuna basıyor bu şarkı.
 • bir melih cevdet anday şiiridir:

  mehmet
  hazineler içindesin
  bu toprağın altında ne var ne yok
  kömür bakır altın demir
  hepsi senin, hepsi senindir
  çıkar çıkarabildiğin kadar
  ne çıkarırsan
  hepsi benimdir.