• ismi aynı adlı melih cevdet anday şiirine ithafen konulduğuna adım gibi eminim. albüm kapağında kullanılan toprak figürü bile bu durumu destekler nitelikte.
  • her şey hep tam olmaması gereken zamanı bulur ya. bu şarkıyı ilk dinleyişim de tam öyle bir ana denk geldi. başladım ağlamaya, dakikalarca. içimi dökmemi sağladı sanki, meditasyon gibi bir şey oldu. dilara hanım iyi ki var. şarkıyı şimdilik loop'tan çıkarmamakla yetinirken, sabırsızlıkla canlı dinlemeyi bekliyorum kendisinden. öyle daha içli ağlarım. *
  • herkeslere mavi boncuk dağıtan albümlerden değil; herkesler beni sevsin demiyor. dilara sakpınar'ın içinden geçen müziği içinden geçtiği gibi yapabilme lüksü /şansı/kararlılığı son dönemin en özgün işlerinden birini çıkarmış.

albümde 70'lerin psychodelic havası mı var, bana mı öyle geliyor? albümün ismi melih cevdet anday'ın aynı adlı şiirinden ilhamla mı konmuş? kafacığımda deli sorular...
  • bir melih cevdet anday şiiridir:

mehmet
    hazineler içindesin
    bu toprağın altında ne var ne yok
    kömür bakır altın demir
    hepsi senin, hepsi senindir
    çıkar çıkarabildiğin kadar
    ne çıkarırsan
    hepsi benimdir.
  • masum sayesinde dinlediğim enfes parça.
  • masum'un kapanışında çok beğenmiştim ilgili şarkıyı.

spotify'da albüm yayınlanınca çok memnun oldum, 1:55'lik seriler halinde sürekli döndürüyorum. tuhaf bir havası var.
  • 1 dakika 55 saniyeliğine dünyanın pause tuşuna basıyor bu şarkı.
  • ford reklamı sayesinde bir bölümünü dinlediğim şarkıdır.

genelde pesimist bir yapım var ama şarkıyı dinlediğim o kısa süre içinde göğsüme bir ağırlık çöktü.

nasıl ifade etsem acaba. böyle hani çok keyifli olduğunuz bir an vefat haberi alırsınız ya da sevdiğiniz insana açılırsınız ve sessiz kaldığı o an vardır ya, öyle bir hissiyat.

2 haftadır hastayım alkol alamadım kafam çok bozuk zaten, gecenin bir vakti bu müziği dinlettin ya bana ford yatacak yerin yok oğlum.
  • (bkz: bir garip hal)
  • 24 şubat 2017 tarihinde piyasaya çıkacak olan lara di lara albümü.

albüm teaser'ı için tık
hesabın var mı? giriş yap