şükela:  tümü | bugün
  • gazeteci sabahattin önkibar'ın 14 may 2019 tarihli videosunda, reuters haber ajansı'nı referans alarak dile getirdiği, merkez bankası'nın karşılıksız para basma hamlesinin sebebi olarak 'maaşlar ve ikramiyelerin ödenemeyebileceği' iddiasıdır.

ayrıca abd ile türkiye arasında gizli bir anlaşmanın yapıldığından ve türkiye'nin suriye'de federatif bir yapıyı kabul ettiğini açıklıyor.
  • bunlar daha başlangıç diye düşünüyorum. kınadığın ile sınanırsın. sayın ecevit i rahmetle anıyorum.
  • ekonomist murat muratoğlu’nun “merkez bankasının rezervi yok” açıklamasıyla kafalarda soru işaretleri bırakan olay.
  • işkur tarafından maaşları ödenen typ çalışanları 15 gündür maaşlarını alamıyor. belki konu hakkında bir fikir verir.

hazine maddi anlamda çok zor durumda ve bunun sonuçlarını her geçen gün hayatımıza dahil olan yeni vergilerden anlayabilirsiniz.
  • karşılıksız para basma? venezüella is loading.
  • şu anda tüm vergi borçlarına ehaciz uygulaması başladı.
    milli mütabakat hükumeti gelecek arkadaşlar biraz akıllı uslu olan bunu yapar.

kulis bilgileri ne kadar doğru bilmiyorum da her partinin son dönemde kendi yayın organlarında kullanılan dilin yumuşatılmasından dolayı 23 haziran sonrasında türkiye ittifaki tekrar gündeme alınıp eski iş bank ceosunu ekonomi bakanı olarak görebilirsiniz.

olmayacak şeylerin olacağı zamana doğru ilerliyoruz.
  • doğal bir felaket veya savaş olmadan
    sırf salaklık ve hırsızlık yüzünden yok olan ülke olarak tarihe geçeceğiz.

akıl ve ahlak sahibi kimselere üzülürüm.
    diğerlerinin yokluğu kardır dünyaya.
  • atm'ler yeni lira veriyorsa, ki daha bugün gıcır gıcır banknot saydı bana, doğru olabileceğini kabul etmek gerek.
    (bkz: karşılıksız para basmak)

bir alttaki açıklamaya istinaden ekleme:
    para arzı 1000 tl iken dolaşımdaki paranın* sadece 100 tl olması, geri kalan 900 tl'nin ihtiyaç duyulduğunda basılmak üzere bekletildiği anlamına gelmez zira geri kalan 900 tl hali hazırda devlet tahvili ya da hazine bonosu olarak karşılığı ayrılmış yahut bizzat fiziki banknot gibi —üzerinde "... tarihindeki karşılığı 1.000.000 tl" gibi ibare taşıyacak şekilde— basılmış paradır.