şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her turu ıchınde hazır olduguna daır ortak bır tat bıraktıgından, gercek corbaseverler tarafından asla tuketılmeyen, su ile karısınca corbaya donushtugu ıddıa edılen toza verilen isim
  • hassas bir mideniz ve hassas bir damak zevkiniz varsa içimi asla hoş olmayan bir gıda!
  • her içtiğimde "bana da bu kadar katkı maddesi koysalar, ben de pek leziz bişey olurum"* dedirten, tadları çoğunlukla birbirine benzeyen(çünkü genelde aynı katkı maddeleri olur) hadise...
  • sivi halinde olanlari da var bunlarin, isitip iciliyor, pek leziz. (bkz: albert heijn)
  • kıvamının tutturulması zor hadise. zira, her hazır çorba deneyimim, sulandırılmış toz içmek biçiminde vuku bulmuş, hoş olmamıştır.
  • mantar li olanlari makarna sosu olarak kullanilabiliyor ama sonuc vahim.
  • ilginc bi sekilde knorr iskembe olani son derece leziz olan corba cesididir, tembel ve hastaysaniz tek cozumdur su gunlerde...
  • kullanma talimatnamesinde 5 bardak soguk suya eklenerek kaynayana kadar karistirilmasi gerektigi yazdigi icin seneler once salak gibi buzdolabindan cikarttigim soguk su ile yaptigim, bir yandan da kufur ettigim karin doyurma amacli zirilti.
  • kupanın kenarından akıverip yeni yıkanmış eşofmanın üstüne dökülme potansiyeli yüksek olan, yüksek olmakla kalmayan dökülüp eşofmanın içine sçan besin. ceza olsun diye bir dikişte içip bitirdim şerefsizi.