şükela:  tümü | bugün
  • az önce kredi kartı ekstreme baktığımda farkettiğim durumdur. 145 tl + 7,5 tl bdsm ücreti kesilmiş. bdsm ücreti nedir bilmiyorum. ama yaptıkları hiç hoş değil. kredi kartı aidatları haksız kazanç olarak değerlendirilmiyor mu. daha önce uğraştım geriye dönük 10 yıllık bütün bu kredi kartı aidatlarını tüketici hakem heyeti vasıtası ile geri aldım. bunu da alacağım ama illa ki can sıkacaklar. bir daha da işbankası seninle işim olmaz. hayatıma da mal olsa olmaz. kimisinden 80 kesmişler benden 155 tl.
    edit; bdsm değil bsmv imiş. gerçi bir bakıma şu an bdsm ye maruz kalmış gibi hissediyorum hoş.
  • kart ücretleri tamamen keriz silkelemedir. itiraz edilmesi gerekir.

(bkz: eşek olursan semer vuran çok olur)
  • 2013 den sonra yasa değişti kardeşim..bütün bankaların kartları aidatlıdır.ayrıyetten her bankanın 1 tane aidatsız kartı bulunmaktadır tüketici hakem heyeti işlemez artık.
    rezalet değildir bundan öncede aidat olduğunu bildiğin gibi bundan sonrada olacağını bilerek hala kullanmaya devam etmen senin tercihindir.istersen kartını aidatsız karta çevirebilirsin bankanın kampanyalarından ve kısıtlı taksit imkanları ile aidatsız kart alabilirsin. her hangi bir rezalet olmama durumudur.ha bankaya iptal için ararsın banka sana sırf müşteri memnuniyeti olsun diye harcamalarını kontrol ederek %75 iptal %50 iptal %100 iptal seçeneklerini sunabilir elbette ama tamamen senin müşteri profiline göre sistem otomatik belirleniyor.

not: bdsm değildir o :) bsmv dir.. açılımı banka ve sigorta muameleleri vergisi'dir.
  • rezalet puanım sıfır, malum ki her bankanin aidatsiz karti var, onu seçmek tercih meselesi.

ama bdsm iyiymis, aklınız baska yerlerde sanıyorum :)
  • 2013 ten önce imzaladığımda böyle bir durum yoktu. ayrıca geçen sene de yansıtıp kartı kapatacağımı söylediğimde geri adım atıp iade etmişlerdi. krizi herhalde müşterilerinden çıkarmayı tercih ettiler. iş bankası biz olmadan sen bir hiçsin. borsada portföyümde bulunan hisselerini de an itibarıyle satıyorum. artık önünden geçmem.
  • kart ücreti keriz silkeleme değildir. itiraz etseniz de bi sikim olmaz. tamamen yasaldır, iadesi bankanın insafınadır.

geçmişte ödenen kart aidatlarını geri alırsınız. ancak yeni çıkan yasa ile, banka seve seve o paranın üzerine konar, uğraştığınızla kalırsınız.

bddk bankaya diyor ki, müşteriye ücretsiz kart sun. tüm bankaların ücretsiz kartı var. kimisinin 80, kimisinin 145 ödemesinin sebebi de, kendince kurnaz olanların "aaa bunda daha çok avantaj varmıııış" demesi. al sana avantaj. standart-silver-gold-premium-ultra-über diye gruplanan kartlardan "amaaaan über olsun, şeklimiz olur, avantajı da çok" derseniz, über aidatı geçirirler.

siz gidiyorsunuz 10bin tl mal alıp 12 takside bölüyorsunuz, adamın 10bin tl'sini bloke ediyorsunuz, 1 senede peyderpey ödüyorsunuz ama banka malı aldığınız kişiye şırrak diye para veriyor. bir de size bonus veriyor. 50 tane kampanya için bir sürü firma ile anlaşıyor, onlara para veriyor. tüm bunlardan yararlanıp, benim cebimden bir lira çıkmasın diyorsunuz. bu olmaz kardeşim.

dünyada bu yok demeyin. dünyada böyle bir kredi kartı sistemi yok çünkü. olanlar da visa/mastercardın premium kartları, amex gibi kartlar. isteyen amex nasıl kol gibi geçiriyor baksın. yurt dışında metal amexi masaya koyduğunuzda çalışan götü başı nasıl kaybediyor bir izle. aha bunların hepsi parayla oluyor.

tamam bankalar matah değildir, müşteri haklıdır falan da e amk %15 faiz versin ama 0.49'dan da kredi kullandırsın, ben aldığım malı 1 senede ödeyeyim ama bana benzin alınca %5 komisyon versin, eft yapayım para vermeyeyim, kredi kartı kullanayım para vermeyeyim. e be amk bu parayı nereden kazanacak bu banka?

neyse uzatmanın manası yok. o kredi kartı aidatlı bir kart ise ve sözleşmesini kabul ettiysen, bankanın o kart aidatını alması yasaldır. since 2014.

ayrıca bdsm ücreti ney lan. bsmv'dir o. bdsm olsa duramazsın. literally.

edit: adamlar "o zaman nasıl yazıp paramı geri aldım" falan demiş lan. şaka gibi. he alırsın alırsın da, o temsilci isterse "vermiyorum bak şurdan siktir git" de diyebilir kibarca.

edit2: adam altta "ben ödememi geçirince benden ceza kesmiyo mu?, evimi barkımı elimden almıyor mu?" falan demiş. bak işte bu zihniyetten bahsediyorum tam. ulan adama taahhüt veriyorsun. babanın oğlu mu? tabi ki ceza kesecek. adamdan kredi çekiyorsun, diyorsun ki "ödemezsem bu ev teminatımdır, buna el koyabilirsin". abi mal mısınız anlamıyorum ki. adamların her koşuluna imza atıyorsunuz, sonra ağlıyorsunuz "yapamazsın" diye. niye abi? senin özelliğin ne? bunları kabul etmiyorsan, kullanma kardeşim, boğazına mı yapışıyor banka kullan diye.
  • yüzde 49 dan hangi banka kredi kullandırıyor. ben henüz görmedim. arkadaş işbank bayiisi galiba. ev kredileri 0.64 e düştü diyorsan mütahhitler öpüyo cnm zaten bankalar yerine. ben kredi borcumu bir gün geç ödediğimde şırrak diye on tane vergi, kesinti filan geçirmiyor mu kartıma, kredime. ödeyemediğimde evime, barkıma incir ağacı dikmiyor mu. fazladan param bankada kaldıysa günlük faizini cart diye iç etmiyor mu. böyle kendi türünü ezikleyen ezikler sayesinde insanlıktan soğudum yeminle. tamam bankalar kessin, donumuza kadar alsın. haklılar. (bkz: söyleyecek bir şey bulamamak)
  • 70 küsür lira aidat yansıtmışlar gece 2 de ekstreye yansıdı. uyanık herifler aidat iptali için bankayı arıyorum iptal merkezine yönlendiriyoruz diyor bekleme süresi 30 dk . senin ben geçmişini s keyim .
    15 dk hatta bekliyorum yine bekleme süresi 30 dk diyor . e amına kodumun sekreteri sence ben mala mı benziyorum .
    70 lira için düpedüz taklalar atan şekilden şekile giren bankacık.