şükela:  tümü | bugün
  • benim beklediğim birsey di 1.70-1.80 faizle millet hiçbir şey alamaz.

odd'nin verisine göre, türkiye'de otomobil ve hafif ticari araç satışları, haziran'da bir önceki yıla göre yüzde 39 düştü.
    kaynak

edit: tek gelir kaynağı milletten vergi toplamak olan hükümet acaba ne yapacak açığı nereden kapatacak gerçekten merak ediyorum.
  • svihs diyeceğim ama ucu bana dokunacak. işimizden olmayalım.
  • açıklanan otomotivde haziran verilerine göre otomotiv pazarı haziranda %39 daraldı.

--- spoiler ---

otomotiv sektöründe haziran ayı performansı belli oldu.

otomotiv distribütörleri derneği verilerine göre, otomobil ve hafif ticari araç pazarı haziran ayında geçen yıla göre yüzde 39 daralarak 51,037 adete indi.

yılın ilk yarısında satışlar yüzde 11.9 gerileyerek 353 bin 348 adet olarak gerçekleşti.

otomobil satışları haziranda yüzde 37.7 azalarak 41,225 adet, ocak-haziranda yüzde 9.8 daralarak 275,870 adet oldu.

hafif ticari araç satışlar haziranda yüzde 43.9 gerileyerek 9,812 adete inerken, ilk altı ayda yüzde 18.6 daralarak 77,478 adet oldu.
    --- spoiler ---
  • oncelikle adettendir: http://i.hurimg.com/…2/5afffeac66be5d1ae4fe1d45.jpg

turkiye’de arac satislarindaki dususun istatistiklere yansimasi icin sirket ve filo satislarinin azalmasi gerekiyordu. belli ki ilk darbe gelmis. bu faizler ve kurlarla kara gunler yakinda gelecek. bunlar henuz gri gunler bile degil.

(bkz: haziran 2018 arabalara gelen büyük zam)
  • hürriyet link

detaylara bakıldığında ise yapılan satışların ağırlıkli filo satışından kaynakli olduğu , bireysel alımların yüzde 40 rakamından daha fazla düşüş gösterdiği anlaşılmış.
  • az bile olan orandır daha çok düşmelidir.

(bkz: ekonomik boykot)
  • bu akaryakıt fiyatıyla ben kapıdaki arabaya binip binmeme arasında kararsızım. millet neden yeni araba alsın?
  • 50 bin liralık arabayı 130 bin tl ye en boşunu verirlerse olacağı bu. beter olsunlar galeriler de batsın anasını satayim.
  • arabaya rağbetin 1900'lerin başından beri düştüğünü hepimiz bildiğimiz için şaşırmadığımız istatistik. yeni moda teknoloji, fosil yakıtla çalışan motora sahip 2 ileri 1 geri vitesli otomobiller.
  • artık hepimizde hamdolsun yerli ve milli alikopter olduğundan araba gibi fakir almanlara yönelik araçlara ihtiyaç giderek düşüyor.