• gecen hafta nautilus subesinde bagir cagir kavga ettigim mekan. gittik oturduk iskender soyledik, yanina kola. masaya getirip iki tane su koydu. (kardesim ben su istemedim ki?) bir sey demedim ama sulara da dokunmadik bile, elimizi surmedik.

hesap geldi, bir tane su gecirmis 1,5 lira mi 2 lira mi ne. (25ml minik kicakacan sulardan). cagirdim garsonu:

- afedersiniz. biz bu suyu acmadik bile, yazmissiniz hesaba.
    - bu su acilmis ama
    - bir yanlisiniz var. biz dokunmadik bile suya.
    - ben acik su getirmem
    - tamam da ben de dokunmadim diyorum bu suya
    - acmissiniz bu suyu. almam lazim parasini

(burada sesim yukselmeye basladi ister istemez)
    - kardesim dokunmadim diyorum suyuna. getirdin koydun masaya biz istemeden, dokunmadik diyoruz.
    - neden bagiriyorsunuz?
    - guzelce soyluyorum anlamiyorsun guzel kardesim
    - tamam da neden bagiriyorsun? ben acik su getirecek kadar gerizekali miyim?
    - ben suyu acip parasini odemeyecek kadar gerizekali miyim?
    - tamam ben kendi cebimden oderim
    - beni ilgilendirmez nereden odedigin.

ulan ayi:
    1- belki iceride acilmistir, bir sey olmustur. hic mi hata yapamazsin? gunde 500 tane su goturuyorsun.
    2- ulan o 1.5-2 liraya sattigini suyun sana gelisi 10kurusun altinda it. musteriyle didistigine deger mi?

bir daha gidene

edit: mail attim cevap geldi ama kopyala yapistir bir cevap belli ki:

sayin xyz

öncelikle yaşamış olduğunuz bu durum için üzgün olduğumuzu belirtir, bizi bu durumdan haberdar ettiğiniz için teşekkür ederiz. firmamızda kalitemizden ödün vermemek adına sürekli gizli müşteri uygulamaları, kalite ve hijyen denetimleri, operasyon denetimleri, servis personeli kontrolleri ile personel ve mutfak denetimleri habersiz olarak yapılmaktadır. bunlarla birlikte, hem iş başı eğitimleri hem de uzman eğitmenler tarafından gerek servis gerekse mutfak personeli için gıda güvenliği, genel hijyen eğitimleri ve servis eğitimleri düzenlenmektedir.

markamızda bu kadar ciddi eğitimlere rağmen zaman zaman bu tarz sıkıntıları değerli misafirlerimizin yaşamış olması bizi çok üzmektedir. bununla birlikte bize zaman ayırarak, merkezimizi bu konuda haberdar etmeniz bizim bu konularda gerekli çalışmaları yapabilmemiz için bize fırsat verebilmektedir. bize bu fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz.

şubemizde yaşamış olduğunuz bu problemle ilgili olarak belirtmiş olduğunuz şikayetler ve uyarılar bizim için çok önemli olup bu problemle ilgili olarak şube yöneticilerimize gerekli uyarılar yapılarak , gerekli çalışmalar yapılacak ve konuyla ilgili gerekli takip yapılmaya devam edecektir. konu ile ilgili sizlerle görüşme yapabilmek amacıyla iletişim bilgilerinizi paylaşabilirseniz seviniriz.

göstermiş olduğunuz hassasiyet için firmamız adına tekrar teşekkür eder sizi tekrar restoranlarımızda görmekten onur duyacağımızı bilmenizi isteriz.

hd group yönetimi
  • bir porsiyonu ile bir buçuk porsiyonu arası fark olmayan(fiyatı hariç )garsonların bile bu ikisini karıştırılmaması için yoğurda işaret koydukları(ekmek kırıntısı), iskenderi bir zamanlar güzel şimdi ise plastiğimsi birşey olduğu zincir restaurant.
  • hesabı ödedikten sonra, kapı önünden birkaç metre uzaklaştıktan sonra, arkanızdan koşarak gelip; "efendim, masadaki suyun ambalajını zedelemişsiniz. 3 lira daha almam gerekiyor" diyebilen garsonlara sahip işletmedir. bahsettiği su hamidiyenin küçük bardak boyutundaki suları.
  • sahibi hakan demirağa sesleniyorum,

kendi mekanını kendi teftiş etsin kendi notunu kendi versin. altı üstü bir kağıt, iki peçete, çatal bıçaktan oluşan servisi ancak 5 dakikada zar zor açan personel, siparişten sonra on dakikada gelen su bulamacına dönüşmüş mercimek çorbası, ondan sonra aylak bakışlarla sağa sola dönmeler arasında aheste aheste gelen ve zaten gelmeden sizi iyice sinir eden çakma iskender. hesap bile zorla geliyor birader, kaç kez dedik de ancaa..

hayatımda bir kere gittim, ikinciye herhalde gitmem. ayrıca şu mekanında çalıştırdığını iddia ettiği gıda mühendisleri hiç hd iskender yedi mi merak ediyorum, allah'ın gücüne gitmesin ama 40 lira verdik o ne biçim tat ya, o nasıl garip bir et ya!

bugün günümü berbat eden ikinci şeydi.

ha nerde yedim belki adam ekşiden okuyordur mokuyordur falan. yazayım da: bursa nilüfer carrefour.

her gelen aynı tecrübeyi edinir de ikinciye gelmem derse çözünürlüğünüz itt schaub lorenze döner yakında...
  • hakkinda yazilanlari gorunce oldu sandigim, hala olmedigini gorunce uzuldugum mekan.

yil 2011, benim ayi zamanlarim, kilo vurmus 130'a, 1 haftaligina gelmisim turkiye'de dolasiyorum. cepa'da sanirim, ya da kentpark, hatirlamiyorum; bunun onunden gecerken nedense bir anda iskender yiyesim geldi.

neyse, duble iskender, icecekler, tatlilar, tursular; okuz gibi yedim yine. hesabi istedim, 50 lira geldi yuvarlak. koydum 50 lirayi, ustune de bir 10'luk attim, hesabi alabilirsin minvalinden bir isaret yaptim garsona. geldi bu, ben de o esnada kalkarken masadaki bit kadar suyu aldim elime, giderken yudumlarim diye. neyse garson suyu aldigimi gorunce garip garip yuzume bakip su adisyona dahil degildi demesin mi?
    oldugunca tepki vermedim. fiyatini sordum suyun, cebimdeki bozukluklari karistirdim, tam da o kadar cikti. cektim adamin elinden adisyon defterini, icindeki 10 lirayi cikartip bozukluklari koydum.

daha da o gunden beri beni taniyan tek bir kisi bu restorana gitmedi. suyuna sictiklarim.
  • benim gözümde, iskender ancak bu kadar kötü yapılabilir amacını gerçekleştiren firmadır.
  • yemek yeme şeysi. ama yemek yemekten daha çok sinir olarak dönebiliyor bünyeye.

eskişehir espark şubesi' nden bildiriyorum:

* garson gibi görünen varlıkların bir kısmı aslında garson değil, yürüyen zekâ. küçük çocukla gittiğinizde "çocuk için de servis istiyoruz ama sadece döner olsun, lütfen sos eklemeyin." ricanıza karşılık alacağınız cevap "burası dönerci değil!" olabilir. bilin de gidin.

* masalarda peçete yok. peçeteyi isteğiniz üzerine ve sayıyla veriyorlar. her defasında farklı birinden peçete isteyerek strateji-taktik çalışmanızı da sağlıyorlar gerçi . iyi tarafından bakalım.

* hesabı istediğinizde, tukkanı garantiye alırcasına, önce masadaki damla suları topluyorlar. hızlı ve çirkin bir biçimde yapıyorlar bunu. hesabı ödedikten sonra suyu çantaya atan/açıp içen olduysa demek...
  • çok iddialı olacak ama buranın iskenderine iyi diyen iskenderden zerre anlamıyor demektir.
  • hakkında 2011 yılının son günlerini yaşadığımız bu günlerde hala high definition ile ilgili espri yapanların 3 boyutlu dayak yemesi gereken iskenderci.
hesabın var mı? giriş yap