şükela:  tümü | bugün
 • selam -> slm
  hadep -> hdp
 • lgbt ve kadın hakları konusunda ciddi anlamda yaptırımları olacağını bildiğim, sonuna kadar destekleyeceğim parti.
 • hür demokrat partinin kısaltması. 12 eylül darbesi sonrası kurulan milliyetçi demokrasi partisi'nin dağılmasıyla ondan ve dyp'den ayrılan unsurların bir kısmı tarafından 1986'da kurulmuştur. mehmet yazar başkanlığında bir seneden az bir süre işlev görmüştür. ancak pek uzun ömürlü olmamıştır ve nihayetinde yine 1986'da anap'a katılmıştır.
 • kılıçdaroğlu'nun dediği gibi 'tuzu kuru solcuların, rakı masasında solculuk yapanların' beğendiği parti. solculuk bu tiptekilere göre demirtaş gibi güzel konuşmak ya da gerektiğinde dağa çıkıp silaha sarılmak. terör örgütü lideri ile görüşmeler yapan, akp ile elele kolkola mecliste birlikte yürüyen, pkk nın uzantısı gibi çalışan bu partiye destek verilmesi şuursuzluktur.
 • kapıma kadar gelip broşür bırakan bir grup yeni yetme gençlerin partisi. bu gençler yeni birşeye sarılmak ve yeni bir umut beklentisi içinde oldukları için doğrudürüst araştırmadan sırf yeni diye sarılıyorlar bu partiye. hdp nin ne projesi var. ülke adına ne vaat etmektedir. hep apo insan müsveddesinin peşinden ayrılmayacak bir partiden ne beklenebilir.
  cb yi ayakta alkışlayan, van daki depremzedelere sesini çıkarmayan, soruşturmalardan ellerini ayaklarını çeken bunlar değil mi? en kolay, cilalı sözlerle doldurulabilecek kesim bu gençlerdir zaten. gençlere saygı duymasam verip veriştirecem ama sustum. sadece dinlemek istemiyorum dedim, broşürlerini aldım, kapıyı kapatıp çöpe attım. apo arkanızda olmasaydı saygıyı hak ederdiniz ama bu apo olduğu sürece size demokrasi yakışmaz, kandırmayın kendinizi.
 • hdp'nin amk.*
 • seçime tam bir hafta kala hdp propogandasına başlamanın tam zamanı diye düşünüp yakın çevremi oy sorgusuna çekmeye başladım bugün. kararsız bir arkadaşımı hdpye oy vermeye ikna ettim mesela (haklı gurur). haklıca gururumun verdiği şımarıklıkla işi büyütüp bir de izmirli bir arkadaşıma hangi partiye oy vereceğini sordum, "milletçe alkışlıyorum başka seçeneğim yok" dedi. neden dedim "yoksa sen hala babanın partisine mi oy veriyorsun?" yok babası oy bile vermezmiş çok apolitikmiş aslında (kahrolsun bağzı şeyler). neden chpye vereceğini de açıklayamadı. ben de bunun üstüne açığını görüp 'neden hdpye vermeli'yi açıklamaya başladım ama böyle bir şey olmayacağını söyleyip neden olmayacağıyla ilgili bir şeyler geveleyip (aslında geveleyemedi bile) en sonunda "elim gitmiyor ya" gibi saçma bir savunma öne sürdü. bu cümleden sonra sustum ben tabi. "izmirlisin tabi" dedim kendimce aşağılayarak (peh peh havalara bak). "eveet her zamaaan;)))" dedi o da. o an o arkadaşıma olan seviyeli ama içten sevgim buharlaştı uçtu gitti. yerini çöl soğukları aldı. hdpye oy vermeyeceği için değil, chpye neden oy verdiğini bile bilmediği için. bu insan siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyor çünkü üç yıldır. bu kadar mı olmaz yani insanın kendi fikri. inanılmaz hayal kırıklığına uğradım. benim okumak istediğim bölümlerden birinde böyle bir insan okuduğu için. gerilimimi sezmiş olacak ki hemen konuyu değiştirip yaptırmak istediği dövmenin resmini attı bana "nasıl?" diye (bu noktada şimdiye kadar yüzyüze konuştuğumuzu sananlar aslında yazıştığımızı anlayıp dumur oldu). ben de cevap vermedim. oh olsun.
 • (bkz: hıristiyan demokrat parti)

  şaka lan şaka! hıristiyan demokratlar nere, hdp nere?