şükela:  tümü | bugün
  • matematik hesabının gösterdiği gerçek.

buraya gelip yine nefretini kusanlar olacak. muhalifseniz beyinsizlik yapmayın.hdp'nin baraj altında kalması akp'ye yarıyor.goygoy falan değil.

bu meseleyi anlatmak da ısrarcıyım.böylesine kritik bir seçimde beynini kullanmayıp salyalarini saça saça "hainler, teröristler" diyen muhalif falan olamaz.

aynı durum akşener'e ya da muharrem ince'ye olsa seve seve oy veririm. siyaset bazen taktik gerektiriyor. ben muhalefetle ideolojik anlamda ayni şeyleri düşünmesem de şu noktada anlaşabiliyorum: ohal'in kaldırılması,suçsuz insanların göreve iade edilmesi,demokrasinin tesisi,15 temmuz meselesindeki gerçekler, 15 temmuz'un siyasi ayağının yargılanması.

muhalefet yukarıda saydığım noktalarda buluşuyor.e o zaman mesele artik hdp meselesinden falan çıkıp demokrasi meselesine evrilmiş. tek problem,akp belasindan kurtulmak.

hdp desteklenmeli. hdp milletvekili adayı ahmet şık da ikinci turda muharrem ince'yi destekleyeceklerini açıkladı. meral akşener'e dönük herhangi bir tavır yok,sadece anketlerde ikinci tura çıkamayacağının anlaşıldığı için muharrem ince desteklenecek.meral akşener ikinci tura çıksa o desteklenir.
  • pkk sempatizanlarının genel stratejileri hakkında ipucu veren başlık. şimdi bu oakpost denilen herifin yazdıklarına bir göz gezdireyim dedim ve yine yanılmadım. herif türk polisine vermiş veriştirmiş, üstüne gitmiş pkk’nın terör olaylarını hdp’nin üzerine atmaya çalışıyorlarmış gibi zırvalar saçmalamış, her yazısında hdp’ye oy verilmesi gerektiğini vurgulamış ve birde haspam gitmiş muhlama yemeğine hakaret etmiş. ulan zirzop, karadenizliler kafanızı eziyor diye hırsını muhlamadan niye çıkarıyorsun. birde burada gelmiş sinsi sinsi akp’ye karşı olan insanları pkk’nın partisine oy vermeye davet ediyor.
  • bu argüman, bir önceki seçimde de pkkya oy veren, devşiren zümrenin kendince özrüdür veya motivasyonudur. niyet aslında kurdu nineye çevirmektir. niyet pkkya oy dilenmek devşirmektir. sistemde oy verilebilecek tek parti hdp değildir. kanıp oy verenlerin dolaylı olarak, ellerinde geçen seçimden bulaşan, gencecik öğretmenlerin kanı vardır.
  • başlığı açan arkadaşa bir tavsiye .
    biz hdp ye oy vermeyenler büyük resmi falan görmüyoruz . akp alır 400 vekil bulur falan zeka seviyemiz sizin kadar yüksek olmadığından anlamıyoruz. bize boşa anlatma.
    akp vekil çıkarmasın mi esas derdin bu mu ? o zaman git tüm hdp yenl oy verenlere soyle chp ya da iyi partiye artık o ilde hangisi daha kuvvetli ise ona versinler. yine akp almamış olur değil mi ? ama yok sadece siz en iyisini bildiğiniz biz gerizekalı vatanseverler olduğumuz için oy değiştirmesi gereken biziz.

diyarbakır'da kimseye iyi partiye/chpye oy verelim yoksa akp alacak buraları çağrısı yapmıyorsanız ahlaksizsin iki yuzlusun.

kendi grubuna söz söylemeyip millete akıl veren zeki (!) arkadaş beyanı...
  • hdp’ye oy vereceğime akp’ye veririm daha iyi.
  • olm siz hdpye oy vermeyin zaten, siz verseniz ben vermem, hdp soylem ve taban olarak ulusalci , mhpli adamlarin oyverecegi hale gelirse ben niye hdpye oy vereyim .

tabi birde isin cumhurbaskanligi secimi boyutu var, sen hergun buraya gelip hdpkk tororor, pegaga falan yazip hdpye oy verecekleri engellemeye calisiyorsun , hdp ye verecegime akpye veririm, akp gidecek diye hdpye oy mu verilir diyorsun falan ya;

ikinci turda ben de ayni seyleri soylerim, tayyip gidecek diye chpye oymu verilir derim.. onun icin, oy verme ama hdpye de saldirma. ayni gemideyiz, akp- tayyip iktidar olursa sen de teroristsin ben de teroristim farkimiz yok. simdi kes sesini chpye git ver oyunu. hdp nin seninle bir derdi yok.
  • bu bir tür alışveriş.
    hele şu yobazlardan bir kurtulalım da biz kendi aramızda diğer konuları hallederiz.

millet ittifakı nasıl kuruldu ?
    chp, iyi parti'ye millet vekili transfer etti, o şekilde kuruldu, değil mi ?
    yani emanetle.

şimdi de yobazlardan kurtulmak için sen hdp'ye oy vereceksin, onlar da 2. turda millet ittifakının adayını cumhurbaşkanı yapacak. bu kadar basit.

hee sen haala "hdp'ye oy vereceğime akp'ye veririm daha iyi" diyebilecek kadar küçük beyinli bir zırtopozsan, zaten layık olduğun şekilde yönetiliyorsun demektir.

hdp'yi meclise sokmayınca, onlar da küsüp bu toprakları terk edecek, pkk da umudunu kaybedip silah bırakacak di mi ?
    bütün derdimiz, başımıza gelen her şeyin sebebi hdp'nin mecliste olması zaten. onları bir atsak meclisten, ortalık gül bahçesi olacak.

evladım, milliyetçi olun tamam, size milliyetçi olmayın demiyoruz. atatürk ilkelerinden zaten.
    ama halkının en az %15'ini topyekün terörist görmek, onları anlamamak, empati kurmamak milliyetçilik değil faşistliktir. faşistlik ise bozuk karakter ve düşük zeka ister.

milliyetçi olun, faşist değil.
  • hdp'nin baraj sorunu olmadığı için "bana ne" diye yanıtlayacağım önerme. adamlar %11'i, %12'yi bulmuşlar ve hala daha aç gözlü bir şekilde 1-2 vekil fazla çıkarmak için, yine akp'nin rakibi partilerden oy istiyor.

haziran 2015'te bunu yutan %1-2'lik bir kesim sizi %13'lere taşımıştı ama bu sefer yemezler gülüm. seçime kadar "türkiye partisiyiz" deyip seçimden sonra apo'nun heykelini dikmeye ant içenlere oy verenler zaten pişman; yeni kan da bulamazsınız.
  • ekşideki manipülasyonu gözler önüne seren başlık.

en üstteki hdp ve pkk sempatizanı entry 5 fav almış,

alttaki ikinci entry ise 11 fav.

ama nedense şükela modunda pkk sempatizanı entry en başta, ikincisi ise ilk sayfada bile yok.

ekşi adam ol da artı eksileri de incideki gibi açık yap.