şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biz zeybekçisi söylemi " "hdp demokratik, seçimlere giren legal bir partidir. ama terörü bir kez lanetlemeleri gerekir"

  --- spoiler ---

  zeybekci, "kürt seçmenin de belirleyici olduğu izmir'de kürt seçmene ne mesajınız var?" sorusuna da "kürt vatandaşlarımızı bir kimlikle tanımlamak, ayrıştırmaktır" sözleriyle karşılık verdi.nihat zeybekci, payzın'ın cumhurbaşkanı erdoğan'ın "hdp eşittir pkk" açıklamasının kürt seçmen nezdinde sıkıntı yaratıp yaratmadığı sorusu üzerine, "hdp demokratik, seçimlere giren legal bir partidir. ama terörü bir kez lanetlemeleri gerekir" ifadesini kullandı.nihat zeybekci, daha sonra şöyle devam etti: "onları seçen benim vatandaşım. oy veren 6 milyon benim vatandaşım. orada sorumluluk sahipleri çok net bir şekilde terör ve terör örgütünü lanetlemeli. bunu bir kere yapmaları lazım. çukur eylemlerin unutmayalım. türkiye'nin bir bölümünü parçalamak için yapılan operasyondu. suriye'nin de kuzeyiyle yürütülen bir operasyon. burada bütün millet olarak karşı durduk. demokrasi, sevmek ve seçilmekle ilgili bölümleri kesinlikle kutsal görüyorum. ancak, türkiye'nin bağımsızlığını, bütünlüğü, birliği ve kardeşliğini kutsal görüyorum. diğer yandan chp, hdp ile hareket etmek veya yürümekten rahatsız. ama her türlü iş birliğini yapmak gibi bir şey var. tabii kendi tercihleridir. bin hiç de rahatsız olmam."
  --- spoiler ---

  link
 • meali çok zor durumdayız izmir’de istanbul’da kürtler oy vermezse ayvayı yeriz olan açıklama.

  ulan insanda biraz onur, haysiyet olur be. işinize geldimi legal işinize gelmedimi terörist. şehitlerin ahı sizi yerle yeksan edecek inşallah.
 • doğru demiş ama deme sebebi kürt oylarından tırtıklamak. çok beklersiniz akapeliler. her fırsatta hdp'yi illegalize etmeye çalış iş oya geldi mi gerçeği söyle. izmir halkı sizin kitlenizin ekserisi gibi mal olsaydı zaten başkanlık sizde olurdu. avucunuzu yalarsınız.