şükela:  tümü | bugün soru sor
  • demokrasi turnusolu kitle. bahane, neden her zaman vardır hocam. ülkede hak-hukuk-adalet bu kadar kolay derdest edilirken nesi bu kadar sevindirici? "neden" kısmına gelme. senin hoşuna gidecek isimler gözaltına alınırken "ne zaman" sorusunu iyi sor. çünkü mantık zemininin kaydırağa bindirildiği dönemdeyiz.
  • 3 kasım günü saat 14:00'da tayyip erdoğan'la görüşen parti liderinin kitlesidir.

(bkz: bilal'i alamadınız hilali verdiniz)
  • içeri alınanların terörden girdiğini sanmaktadırlar.

bu gece tutuklananların en yeni olanı 2000'den beri aktif siyasetin içinde. ve her zaman pkk'ya yakınlıkları belliydi. neden şimdi alınıyolar mesela ? hiç düşündünüz mü ? düşünün, çok zor değil.

bu adamlar değil miydi teröristleri üstü açık otobüslerin içinde şampiyon gibi karşılatan ? bunlar değil miydi çözüm sürecini getiren ? şimdi ne değişti ? kürt milliyetçisinden deneyip alamadığı oyu, türk milliyetçisinden mi almaya çalışıyor yoksa ? olabilir mi böyle bi' şey ? bi' düşünün bakalım. gerçekten çok kolay aslında.

not : hiçbir seçimde hdp'ye oy vermedim.
  • saçmalayan, kendini bilmez bir kitledir.

mevzu kim oldukları değil, siyasetteki konumlarıdır. bu yapılanın ismi diktadır. bir düşüncenin demokratik yollardan temsil edilmesine darbedir.

özgür olmak için en az iki kişi gerekir kafasıyla yola çıkanlar için devran hep dönmüştür.

ayrıca terörden alınmadılar kardeş onlar . alınmaları daha çok teröre sebep olacak orası da ayrı korkunç mevzu.
  • sırtını ypg ve pyd'ye dayamayan kitledir.

https://www.youtube.com/watch?v=e_jbgoxglwq

youtube yasaklı, açılınca izlersiniz. öptüm kıps.

edit: şurama doğru da eksileyin. ohhh.
  • (bkz: #63876153)
  • buna sevinenler gizli 15 temmuz sevicilerdir, tepelerinden savaş uçaklarının geçmesinden üstlerine ateş edilmesinden zevk alan tiplerdir.
  • geçmişten bihaber olan ve ders çıkarmamış kitledir. 1994'te meclis önünden alınıp götürüldü dep milletvekilleri ne oldu, kürt siyaseti ve hareketi sekteye mi uğradı. gözaltına alarak veya öldürerek bu işin çözülemeyeceğini bunca yıl anlamamak ve bu tutuklamalara sevinmek büyük ahmaklık. terör destekçisi diye gözaltına sevindiğiniz bu kişiler, akp hükümeti tarafından daha birkaç yıl önce desteklenmedi mi? barış sürecini suruç'ta kim bitirdi, bu insanlar mı hdp mi? akp hükümeti gerçekten terörü bitirmek için mi yoksa hdp'yi, kürt siyasetini bitirmek için, başkanlık için mi gözaltı yaptı bu insanlara? hani o büyük resmi görmek denen siyasi analiz klişesi var ya tam burada devreye giriyor.. o büyük resim götünüze girsin sizin..
  • önemli olanın fikrini beyan edebilmek olduğunu anlamayan, hala gelip de 'ama pkk ama terörist' diye ağlayan kitledir.

yahu, nasıl sevinilebilir böyle bir şeye? bu kadar mı dar bakış açınız ulan? 'hehehe pkk destekcileri gidecek tabii' midir bu olaya karşı takınılması gereken tutum? bu gece bu operasyon 'milletvekili' insanlara yapıldı. bu gece bu operasyon, 'başkanlık sisteminin karşısında duran insanlara' yapıldı. bu gece bu operasyon, 'muhalefete ve muhalif olanlara, muhalefet liderlerine' yapıldı.

daha yukarıda da dendiği gibi, bu adamlar aktif olarak siyasetin icerisinde senelerdir. ülkenin 'milliyetçi partisi' kadar da oy almış adamlar.

ne pkk destekcilerine, ne de teröristlere karşı bir operasyon bu. bunu anlamak zor mu arkadas?

yahu, senelerce bu adamlara 'dağda savaşacağına, gir mecliste adam gibi anlat derdini' denmedi mi? ne oldu? adamlar 6 milyon insanın oyunu alarak meclise girdiler. şimdi ne bahane var?

mecliste başkanlığa karşı çıkan tek bir parti kalabilir bu geceden sonra. bilinçli olarak azınlık üretiliyor, sadece diktatörlüklerde kullanılan 'çoğunluğun gücü' kendi elleriyle oluşturuluyor, bu kadar zor mu görmesi?

derdim ne başkanlığın geçmesi, ne de geçmemesi. benim derdim, bir tarafın, öbür tarafı, gücünü kullanarak, hukuksuz yollar ile yoketmesi. 'sabah sosisli yumurta mı yapalım, sucuklu mu' oylamasında bile olsa şu olay, aynı derecede 'diktatörlük havasına' sahip.
  • kitledir işte. dert edenler ise güruhtur, güruh.