şükela:  tümü | bugün
  • ben ben ben.

seçime girecek kaç parti varsa hdpye hariç hepsine an itibari ile eşit mesafedeyim.

ama yine an itibari ile bunun da sıkıntısını çekiyorum.

her partide her siyasi oluşumda dudak uçuklatan söylemleri duyunca bir mesafe alıyorum.

şu an için kullanacağım oyu şekillendirmekte zorluk çekiyorum ve kendimi siyasi görüş olarak şöyle tanımlıyorum;

- atatürk ilkelerine bağlı sol eğilimli sağcı.

eğilimim her ne kadar sola olsa da, sol da olmaktan hicap duyup sağ söylemler geliştiriyorum.

bu seçimlerde chpye yakın gibi gözüküp "ulan bas akpartiye geç" cümlesini de sıksık kendimle tekrarlıyorum sonra milliyetçilik damarım ağır basıp mhp'yide es geçmemek lazım diyorum.

halen daha bi karara varmış değilim ama bu satırları yazarken ldp' aklıma geldiği için ona da göz kırpıyorum.

ama bu kadar karmaşanın içinde bir gerçek var ki hdp'ye en ufakta olsa göz kırpmam mümkün değil. hdp'ye sağlayacağım en ufak bir destek pkk'ya destek sağlayacağı düşüncesi bile tüyler ürpertici gibi geliyor.
  • 2015 yılında olduğu gibi, hatta her seçimde olduğu gibi yine yaşadığım sorun. üstüne birde iyiler de eklendi.

ilk yazdığım entry'nin şu an aynısını yaşıyorum. sağınızdaki solunuzdaki kardeşlerinizi ikna edeceğinize sözlükteki şu kardeşinizi ikna edin.

her suserden gelen ikna edici entrye kurt gibi açım. ama objektif olacak, atıp tutmadan belgeli bilgili ikna edici. tarafgirlik olmadan.

herkes bir yol tutturmuş taraf olmayan bertaraf olur edasında. seçime 10 gün kala benim durumumda olan çok fazla insan olduğunu düşünmüyorum. oyunu muhalefet partileri mi veya iktidar partileri mi lehine kullanacağını çoktan şekillendirmiştir seçmen. sadece ince mi meral akşener mi sorunsalı yaşıyordur.

ama ben bu sorunsalı selahattin demirtaş hariç diğer tüm adaylar arasında yaşıyorum.