*

şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: (bkz: hdp'li 50 belediyenin 45'ine kayyum atanması/@alles im wasser tiefer)

  chp genel başkan yardımcısı oğuz kaan salıcı'nın dile getirdiği ifade. 50 karakter sınırı nedeniyle başlık bu şekilde açılmıştır. zaten değişen bir şey de yok, chp genel başkan yardımcısı'nın ağzından çıkacak her söz chp'yi de bağlar.

  kaynak

  --- alıntı ---

  habertürk’te konuşan chp genel başkan yardımcısı oğuz kaan salıcı nagehan alçı’nın “hdp ile anayasa yapılabilir mi?” sorusuna “tabii ki yapılabilir” yanıtını verdi. salıcı davutoğlu ile de gelecek dönemde ittifak yapılabileceğini belirtti.

  --- alıntı ---

  evet: tam tahmin ettiğim gibi, "ama akp de hede hödö yaptı" diyenler damlamış. işte ben de onu diyorum, ha akp ha y-chp, yok birbirinizden farkınız!
 • akplilerin kendi boklarını başkasına yamama girişimidir.
  ayrıca bülent arınç'ın ağzından çıkan her şey de akp'yi bağladığına göre demirtaş salıverilecek demektir. daha dün demirtaş'ın kitabını öneren cumhurbaşkanı başşşdanışmanından bahsediyorum.

  trt'de artık osman öcalan'ı değil, apo'yu bol bol izlettirirler.

  edit: bu akp tayfasına ''habur, megri megri ve trt'' olaylarını her fırsatta hatırlatın. bakın nasıl çıldırıyorlar.
 • içişleri bakanlığı'nın onay verdiği bir partiyle anayasa yapabilme olasılığı içeren söylem.

  kürt oylarını kapmak için apo'nun abisinden, kendisinin mektubundan medet umanlarca eleştirilecektir.
 • bir kaç haftaya demirtaş ve kavala’nın serbest bırakılmasını savunacak tayfayı bugün rahatsız etmiş açıklama.
 • hdp yasal bir parti olduğu ve %13 oy alabildiği için türkiye'de bir anayasa yapılacaksa tabi ki bunda hdp'nin de katılımı olacaktır.

  sorun hdp ile anayasa yapmak değil sorun ibb seçimleri öncesi yasadışı pkk şeflerine mektup yazdırıp tv roportajları verdirerek seçim kazanmaya çalışmak ve bunu da akp yapmıştı, mhp de desteklemişti. yani akp mhp koalisyonu yasa dışı pkk şeflerine siyasi alan açmıştı.

  chp, hdp, iyip, akp vs... bunlar yasal partiler yasal partiler anayasa yapım sürecinde yer alabilirler. chp doğru bir tespit yapmış. akp'nin yaptığının aksine yasa dışı aktörlerle değil, yasal siyasi aktörlerle muhatap olunabileceğini belirtmiş.
 • tabii ki yapılabilir. salıcı'ya akp-mhp faşist koaliyonunun çizdiği muhalefet alanının dışına çıktığı için teşekkürler.
 • aşağılık kompleksi bir partiyi ancak bu kadar mahvedebilir.

  terör örgütünün sözcülüğünü yapan bir partinin anayasa hazırlığında ne işi var?

  tatlı su solcularına ve kürtlere yanlamaya çalışan, atatürk'ün mirasını yiyen parti, bu kadar mı değerlerinden uzaklaşır? daha da çıkıp atatürkçülük'ten falan bahsetmesinler. atatürk'ün ismini kirlenmiş ağızlarında duymak bu millete ihanettir.
 • kurtleri meclise sokan partinin yalamacilari gelmis elestiriyor. tabii ki yapilir yarram adamlar mecliste ve meclis tum sorunlarin cozuldugu yer olarak goruluyor her ne kadar tek adam diktatorlugu olsa bile. meclis denen yer ortak karar almak icin kurulmus bir yer neticede ve eger orada bir parti varsa bu parti ile herkesin gozu onunde antlasma yapmak kadar dogal ne olabilir ki?
 • sorun nerede anlayamadığım beyan. hdp bu ülkede seçimlere giren, yönetime aday olan, belediyeler yöneten yasal bir parti. doğal olarak da böyle bir hakka sahip. aldıkları oy oranına göre fikirleri stepnegillerden daha öncelikli değer taşımalı.
 • siyaset politika bunlar kanun koyuculuk için yapılır (iktidar)
  muhalefet partileri de iktidarın en büyük adayıdır doğal olarak.
  oturup yasa tasarısı hazırlamalarında teknik olarak hiçbir problem yoktur.

  populist söylemlerle "hdpkk" zırvasını beyninize yerleştirdi milliyetçiliği ayaklarının altına alan çobanınız. siz de hiç düşünmüyorsunuz ki "yahu adam tek yetkili, madem bunlar terorist, kapatalım bu partiyi"

  kapat(a)mıyorsanız, faaliyetlerine devam etmelerinde hiçbir sakınca yoktur.

  ben babadan oğula nesil chp'li olarak, 6 milyon oy (zaman zaman benim de dahil olduğum) alan bir partiyle beraber çalışmasında bir sakınca görmüyorum, sana ne oluyor yarrağım?