şükela:  tümü | bugün
  • nerede toplumsal ya da kitlesel bir olay var ise orada yerden biter gibi bitmek ve o olayın etinden, sütünden, havasından, suyundan nemalanmak.

gezi olaylarında aynı taktikle hareket edip, tüm kitlenin “terörist” damgası yemesine sebep oldular.

bugün aynı şekilde 3. havalimanı olaylarında da sözde çalışanların yanında yer alıp, haklarını arayan insanların “terörist” damgası yemelerine sebep olmuşlardır.

bok kokusu alan bok sineği gibi bunlar. utanmaları yoktur. birilerinin haklı davası, bunların çıkar davasıdır. bütün siyasetçiler bu tarz olaylardan nemalanır; ama bunlar direk insanların damgalanmasına sebep olur.
  • terörist eylemlere gıklarını çıkartmamak.
  • havalimanı işçilerine destek olmak için eylem alanına gitmeye göt yemediği için sözlükte tarörist çığırtkanlığı yapmak değildir örnek olarak.

oy verdiğin mv orada mı mesela?
  • olmazsa olmazı, bebek katili gözü dönmüş pkk'nın destekçisi olmak.

emperyalizme karşı çıktığını söyleyip amerikan desteği beklemek.

ırkçılığa karşı çıkıp ırkçılık yapmaktır ki bu da tezatlık oluşturur. siyasi söylemlerde tezatlık da güvensizliği birlikte getirir.

ayrıca insanların haklı kin ve nefretini kazanan bir parti iseniz taraf olarak kimin kaybedeceğine de karar vermiş oluyorsunuz malesef. ben daha hdp'nin taraf olup da kazandığı bir bok göremedim. işçilere destek veriyorlarsa gidip onların yanında bulunmamalarını öneriyorum ben.

işçilerin haklı davasın içine sıçmışlardır onlara destek olarak.

edit: ekleme
  • iyi twitter kullanmalısınız.
  • cihangirli gençlerle frankfurt okulu, horkheimer, adorno, çevreci feminizm, transseksüel devrimci hür piyasa anarşizmi, gay uzay çağı lüks komünizmi üzerine söyleşi yapıp sonra ülkenin en ilkel, feodal, namus cinayetlerinin gırla gittiği yerde toprak ağalarından ve kölelerinden oy dilenmek ve o düzene gıkını çıkarmamak.
  • terörist cenazelerinde en ön safta bulunmak.
  • kürt faşistliği yapıp, türkiye cumhuriyeti'ne karşı dışarıdaki destekçilerle türlü faaliyetler yürütmektir. pkk denen şerefsiz örgüte destek olmaktır.
  • nerede bir hak arama eylemi olsa yattığı yerden maaş alan milletvekillerinin aksine oraya gidip emekçinin, haklının yanında bulunmak.

üçüncü havalimanı olaylarında olduğu gibi. sevgili erkan baş ve serpil kemalbay işçiler için desteğe giderken (chp’den de ali şeker vardı) diğer milletvekilleri ne yapıyor mesela? daha önemli ne işleri var?
  • ırkçılığa karşı çıkıp ırkçılık yapmaya ek olarak,
    türklerin haklarını aramalarına karşı çıkıp kürt ırkçılığı yapmak.