• geçen gün şırnak'ta bir çocuğu istismar ettiği iddia edilen uzman çavuş olayı için 21 sayfalık mesaj olmasına rağmen "kimsenin sesi çıkmıyor" diyenler sus pus.
    oysa bizim için bu iğrenç olayı kimin yaptığı önemli değil, mv de olsa, asker de olsa iğrenç bir olaydır, umarım gerçekse gerekli cezayı alırlar.
  • şerefsizliğin solu, sağı ortası olmaz.
  • sanırım ilgili kişi süryani olduğundan ekşide ve sosyal medyada fazla yer bulmayacaktır.

ancak müslüman olsaydı tüm müslümanlar ve islamiyet aleyhine yapılmadık hakaret kalmazdı.

edit: (bkz: #110355675)'deki kullanıcıya katılıyorum. benim tanımlamam eksik olmuş.
  • siyasal islam reererö diyecek suserleri görmek istediğim başlıktır.

aa pardon sanık ekşicilerin nefret ettiği güruhtan değil, suskun kalmaları doğal yani.
  • kadını zorla susturmaya çalışıyorlar. iftiracı diye karalamaya başladılar. ha bu kadın beyanı esastırcı kadın dernekleri nerede? ben etrafta bir ayaklanma göremiyorum.
  • partisi 1 senedir araştırıyor demiş bazı suserler, araştırma dedikleri, hüda kaya'nın, kadını şikayetçi olmaması için ikna etme çabaları sanırım.

anladınız siz onu!
  • bunu yapan kişi doğu karadenizli olsaydı, şu anda bu kişi hakkında 3850 tane entry girilmiş artı bu da yetmezmiş gibi ekşiciler tarafından çarmıha gerilmiş, türkiye sokaklarında ibret-i alem için dolaştırılıyor olurdu.

ama öyle olmadığı için, ekşideki karşılığı 100 tane entrydir. bu 100 entry'nin de 85 tanesi "şimdilik iddia" dır şeklinde.

ekşici ikiyüzlülüğünü yüze vurma timi bildirdi.
  • ilgili kişi istifa etmiştir.

medyadaki hükümet eliyle yürütülen süreci görünce ayık olmak gerek diyorum.
    adam istifa etmiş, davası varsa görülecek, hala bir hdp'yi parti olarak suçlama, chp'yi işin içine katma çabası var.

yoksa tacizi tecavüzü umursayan yok. bütün aktroll ordusu koordine bir hareket içerisinde şu an.
  • "selahattin demirtaş’ın karısına sahip çıkanlar tecavüze uğrayan o kadına da sahip çıksın da görelim.." diye kapak yapılan bir tweete buraya taşımak istedim.

evet o kadar feminist derneğin desteklediği hdp ile ilgili ne gibi açıklama yapacaklar merak ediyorum.

yoksa tecavüz sadece sağ cenah için lanetlenecek bir eylem mi?
  • akpli olsaydı bin sayfa tepki verilirdi diyenlere benim neden bu olaya tepki vermeyeceğimi açıklamak isterim. neden sessiz kalırım:

hiç bir suçun cezasız kalmasını istemem. hiç bir suçlunun suçsuz yere ceza çekmesini de istemem. hiç bir yargı kararı olmadığı halde hapiste tutulan bir başkana sahip olan bir partinin milletvekilinin suç işlediğinde iktidar tarafından korunmayacağına hatta sıradan bir insana göre çok daha hızlı ve özenli bir şekilde soruşturulup yargılanıp cezaevine gönderileceğine eminim.

neye tepki göstereyim? ama aynı şeyi bir akpli milletvekili için hissetmem mümkün değil. olayın örtbas edilme ihtimali her zaman ağır basar.
hesabın var mı? giriş yap